Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Wielki Piątek

Ciemna Jutrznia o poranku
Biskupi wrocławscy, kanonicy katedralni, księża i klerycy modlili się poranną liturgią godzin we wrocławskiej katedrze.Przed obnażonym ołtarzem ustawiano potężny, piętnastoramienny świecznik. Po każdym zaśpiewanym psalmie i przeczytanym czytaniu gaszono jedną świecę,ostania zgasła na zakończenie jutrzni.
Homilia ks. infułata. Adama Drwięgi:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6557/
Wyjątkowy dzień adoracji Krzyża
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża. Zasłonięty fioletowym suknem Krzyż wnosi się przed ołtarz. Celebrans stopniowo odsłania ramiona Krzyża i śpiewa trzykrotnie: "Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".
Posłuchaj całej homilii bp. Andrzeja
Siemieniewskiego: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6562

video-realizacja Zdzisław Maj- TVrodzina

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek to Poranna Msza św. Krzyżma,którą sprawował wraz z kapłanami z całej diecezji ks. abp Marian Gołębiewski,oraz Mszy Wieczerzy Pańskiej w wrocławskiej katedrze przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Siemieniewski.Podczas Mszy porannej biskup święci oleje (chorych i krzyżmo), oraz odnawia przyrzeczenia kapłańskie.Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne.Jest dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego. Przed rozpoczęciem liturgii opróżnia się tabernakulum, w którym przez cały rok przechowywany jest Najświętszy Sakrament.Odtąd aż do Nocy Zmartwychwstania pozostaje ono puste.
video-realizacja Zdzisław Maj TV Rodzina.

Posłuchaj całej homilii Arcybiskupa:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6547/

Subskrybuj to źródło RSS