Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

43 WDD Podsumowanie

43-Wrocławskie Dni Duszpasterskie trzeci dzień-  PODSUMOWANIE
(krótkie wypowiedzi-ks. dr Marian BISKUP-  Wikariusz Biskupi ds.Duszpasterstwa A.Woraz oficjalne zamknięcie WDD,ks. dr Józefa KUPNEGO-  Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego)


video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Święto Wniebowzięcia NMP i Wojska Polskiego

Msza św. w intencji Ojczyzny rozpoczęła centralne uroczystości Wniebowzięcia NMP będącego jednocześnie świętem Wojska Polskiego ustanowionego w rocznicę Cudu nad Wisłą czyli Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Mszy św. w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu przewodniczył abp Józef Kupny.
Abp Kupny: "Polacy zawsze byli narodem rycerskim, nie szukali wojny,ale umieli bohatersko walczyć za wolność i niepodległość".Po Mszy św. w intencji Ojczyzny i walczących o jej wolność, zebrani na czele z żołnierzami z Garnizonu Wrocław, Kompanią Honorową i orkiestrą wojskową udali się na wrocławski Rynek. Mieszkańcy Wrocławia i goście mogli obejrzeć musztrę paradną oraz wziąć udział w Apelu Poległych a także oklaskiwać nagrodzonych żołnierzy. Jak co roku chętni mogli również obejrzeć sprzęt, którego na co dzień używa się w polskiej armii.

video-realizacja Zdzisław Maj  autor fotografii:Janusz Gajdamowicz

 

Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki