Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Sukces Odrzańskiego Wiosła

Od godziny 10 na bulwarze Włostowica odbywał się festyn "Odrzańskie Wiosło 2013" organizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa "NOCE KOŚCIOŁÓW 2013".
Podczas pikniku zaplanowano szereg atrakcji, m.in. pokazy pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, przejażdżki tramwajem wodnym, a także symulatory wioślarskie. Podczas imprezy nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Festyn "Odrzańskie Wiosło 2013" organizowany jest przez Radio Rodzina przy współpracy Urzędu Miejskiego Wrocławia, CIRS-u, Caritasu, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zatoki Gondoli. W przygotowaniu imprezy zaangażował się również bardzo znany wioślarz i olimpijczyk - Paweł Rańda.
Zwycięscy wyścigu na smoczych łodziach przedstawiciele Gimnazjum 43 we Wrocławiu.


video- realizacja Zdzisław Maj

70- rocznica ludobójstwa na Wołyniu

Dziś(5 lipca) obchodziliśmy 70. rocznicę ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez Organizację Ukraińskich Najconalistów (OUN) i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) na Kresach Południowo-Wschodnich II RP. Główne uroczystości rocznicowe rozpoczęły się przy pomniku Xawerego Dunikowskiego o godz. 10:00. Następnie o godz. 11:00 w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku pod przewodnictwem abp Józefa Kupnego została odprawiona Msza święta w intencji ofiar wołyńskiej rzezi.Homilię wygłosił ordynariusz świdnicki -- bp Ignacy Dec który przytoczył wspomnienia osób, które były świadkami zbrodni na Kresach oraz zeznania samych zbrodniarzy, aby zastanowić się nad ich przesłaniem dla życia dzisiejszych narodów.

video- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Otwarcie i poświęcenie Kaplicy Hochberga(5 lipca-piątek)

KAPLICA HOCHBERGA PRZY KOŚCIELE ŚW. WINCENTEGO I JAKUBA WE WROCŁAWIU ODZYSKAŁA DAWNY BLASK .Uroczyste otwarcie odrestaurowanej Kaplicy Hochberga odbędzie się w piątek o godz. 17.00, będzie to unikalna okazja, ponieważ od czasu wojny Kaplica Hochberga była zamknięta.
W dniu otwarcia odbędzie się również koncert smyczkowy w wykonaniu muzyków Orkiestr Kameralnej „Leopoldinum". O tym jakie będzie miała przeznaczenie kaplica po otwarciu mówi bp. Włodzimierz Juszczak, ordynariusz eparchii wrocławsko - gdańskiej Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego.
video- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

CLARET GOSPEL zespół ewangelizacyjny

CLARET GOSPEL -- Zespół ewangelizacyjny z Wybrzeża Kości Słoniowej- Śpiewa dla Boga i o Bogu.Materiał filmowy to krótkie fragmenty koncertu z 24 czerwca w Katedrze przeplatany z rozmową w Studiu Radia Rodzina.Zapraszamy!
Chór „Claret Gospel" powstał w 2002 r. Od początku swego istnienia związany jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie na co dzień usługuje jako grupa uwielbienia. Głównym celem chóru jest prowadzenie modlitwy uwielbienia Jezusa podczas koncertów, spotkań, poprzez muzykę i dzielenie się słowem. Nazwa zespołu wskazuje na muzyczne fascynacje artystów. Bliska jest im muzyka Gospel, ale nie jest im obca także muzyka klasyczna.„Claret Gospel" śpiewa o radości, miłości, pokoju. Przekazuje te wartości, za którymi świadomie lub nieświadomie każdy człowiek tęskni.


video- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki