Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Mamy Rondo Jerzego Woźniaka!

Blisko rok po śmierci Jerzego Woźniaka - wielkiego wrocławianina i Polaka - żołnierza AK i WiN, więźnia stalinowskiego, w III RP ministra i wiceministra, a także wieloletniego prezesa Dolnośląskiego Okręgu AK przy ul. Inżynierskiej i Alei Pracy otwarto rondo jego imienia.
W uroczystości wzięli udział m.in. Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia; prof. Włodzimierz Suleja - dyrektor wrocławskiego oddziału IPN; Ryszard Filipowicz - prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oraz  rodzina Jerzego Woźniaka

fot.Krzysztof Kunert - video-realizacja:Zdzisław Maj tvRodzina

Obchody 3 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Kilkadziesiąt osób stanęło (10 kwietnia 2013r.)z portretami Ofiar Katastrofy na ul. Świdnickiej. - Przez pojawienie się w centralnym miejscu Wrocławia setki portretów chcemy sprowokować wrocławian do refleksji nad tym, co stało się 10 kwietnia 2010 r. a także uczcić pamięć ofiar - mówił Radosław Rozpędowski, jeden z organizatorów pochodów.Niech te kilka wypowiedzi uczestników tej akcji świadczy  (w większości?...)o postawie wrocławian.Następnie wszyscy przeszli do kościoła p.w.Najświętszej Marii Panny na Piasku.
(opracowanie muzyczne)wykonanie  z Koncertu "Artyści o Smoleńsku", oraz utwór wykonany przez orkiestrę reprezentacyjną Policji Dolnośląskiej.

video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina, fotografia-wywiady  Janusz Gajdamowicz.

Wielbić i głosić Boże Miłosierdzie

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. To jest wyjątkowy czas budzenia w innych zapału charytatywnego i rozwijania „wyobraźni miłosierdzia”. Jest to czas modlitwy i refleksji, a także wspaniała okazja, by zastanawiać się jak wiarę przekładać na konkretne czyny.Ksiądz Aleksander Radecki w rozmowie z Pawłem Trawką podzielił sie swoimi przemyśleniami.Warto posłuchać tym bardziej iż rozpoczął się właśnie Tydzień Miłosierdzia.Trzeba nam pamiętać aby:Wielbić i głosić Boże Miłosierdzie,albowiem miłosierni miłosierdzia dostępią (Mt 5,7).
video-realizacja Zdzisław Maj

Artyści o Smoleńsku- Wrocław 2013

W 3 rocznicę Narodowej tragedii pod Smoleńskiem 6 kwietnia 2013 w Kościele Św. Mikołaja przy ul.Św. Antoniego po mszy św. w intencji Ojczyzny odbył się koncert "Artyści o Smoleńsku" w którym wzięli udział wybitni poeci i bardowie sceny polskiej, między innymi:Marcin Wolski- pisarz, dziennikarz i satyryk.Zamieszczony tu materiał jest  tylko "namiastką" tego co tutaj mogliśmy zobaczyć i przeżywać razem z liczną widownią.Zapraszamy również:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6607/
video- realizacja Zdzisław Maj- tv Rodzina.

 

Subskrybuj to źródło RSS