Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Kresy a niepodległość Polski

XIII-Forum Historyczno-Patriotyczne pt:Ojcowie Niepodległej Polski
które odbyły się w piątek 10 listopada 2017 r., w przeddzień 99. rocznicy odzyskania niepodległości.
Forma tego panelu to tzw lekcje z historii gdzie żywe wykłady poszczególnych świadków,wydarzeń historycznych od 11:55 fragmenty Stanisława Srokowskiego (ur. 1936 w miejscowości Hnilcze koło Podhajec, woj. tarnopolski) – polski pisarz, poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literacki, tłumacz, nauczyciel akademicki i publicysta. Od września 1980 r. w „Solidarności”, od 1982 działacz Solidarności Walczącej i podziemnej „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Pod koniec lat 80-tych uczestnik działań Solidarności Walczącej w ZSRS. W swoich powieściach, oraz opowiadaniach  nawiązuje do wydarzeń z 1943 roku, kiedy to ziemie wschodnie II Rzeczypospolitej ogarnęła fala ludobójstwa, dokonywanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Autor zbioru opowiadań pt. "Nienawiść" /wyd.: Prószyński i S-ka/, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń" (2016).-

wideo-realizacja Zdzislaw Maj/TVRodzina

Dar dla Aleppo_Podziękowania

DAR DLA ALEPPO - "Ta inicjatywa dała nam życie. To, co robicie jest ekumenizmem krwi, miłości; - mówił biskup Georgez Abou Khazen, biskup Aleppo, gość specjalny finału akcji "DardlaAleppo". Biskup zniszczonego przez wojnę Aleppo odwiedził Dolny Śląsk, aby osobiście podziękować jego mieszkańcom. Dzięki inicjatywie abp. Józefa Kupnego udało się zebrać ponad 1,1 mln złotych na odbudowę szpitala św. Ludwika.
Mszy św. kończącej zbiórkę przewodniczył we wrocławskiej katedrze abp Józef Kupny, a homilię wygłosił biskup Georgez Abou Khaze. Biskup Aleppo rozpoczął od podziękowań:
 - Przyjechałem tutaj, aby modlić się z wami za kościół w Syrii oraz aby podziękować, za każdą pomoc, która przychodzi z Polski. Ona pomaga nam być w tej ziemi, w której zostaliśmy powołani w 2013; powiedział.
 - Chcę podziękować zwłaszcza abp. Józefowi Kupnemu i wszystkim księżom, którzy promują tą kampanię ("DardlaAleppo" 2013; dop. aut.), chcę podziękować Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas i rządowi polskiemu, który jako jedyny pomaga nam na miejscu bez czegoś w zamian.
Po zakończeniu Eucharystii metropolita wrocławski wraz z dyrektorem polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemarem Cisło przekazali na ręce biskupa Georgeza Abou Khazena symboliczny czek na kwotę ponad 1,1 mln złotych na odbudowę szpitala św. Ludwika w Aleppo. Abp Kupny za okazaną hojność podziękował mieszkańcom Dolnego Śląska.
 Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przyznało medal AMICUS NOSTER metropolicie wrocławskiemu abp. Józefowi Kupnemu i dyrektorowi Radia Rodzina ks. Cezaremu Chwilczyńskiemu. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane za szczególne zasługi na rzecz akcji organizowanych przez Stowarzyszenie.
Medal wręczył ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Medal otrzymał również dyrektor Radia Rodzina, ks. Cezary Chwilczyński.
- Chciałbym podziękować przez to również wszystkim dziennikarzom, którzy z wielkim oddaniem angażowali się w projekt w 2013; dodał ks. prof. Cisło.
 Słowa wdzięczności i podziękowań przekazali również Pani Minister Beata Kempa w imierniu Pani Premier Beaty Szydło , Prezydent Rafał Dutkiewicz - w imieniu Ambasadorów akcji i wrocławian.

Wideo realizacja : Andrzej Mas - Radio i TVRodzina, 2017

BP KHAZEN dziękuje Polakom

W Katedrze  św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu   podczas Mszy św. koncelebrowanej przez
Abp Józefa Kupnego,  na zakończenie  akcji DAR DLA ALEPPO ,  przybył z Aleppo /Syria  do Polski  Biskup ABOU KHAZEN.  Przybył  by podziękować Polakom i Rządowi Polski  który jako jedyny na świecie  udziela bezpośredniej pomocy syryjczykom  na miejscu w Syrii. Za tę pomoc   ale i modlitwy  serdecznie dziękował gość z Syrii. Przedstawił też  obecną sytuację w Syrii  i prosił o modlitwy i dalszą pamięć.
Zapraszamy - to wiadomości o Syrii z pierwszej ręki i wiarygodnego bezpośredniego źródła  tj. od Biskupa Abou Khazen , Biskupa Aleppo  w Syrii.

Wideo realizacja : Andrzej Mas - TV Rodzina, 2017

kolejne 2 części:
- czek na 1,1 mln zł, podziekowania  Minister Kempy, prezydenta Dutkiewicza  i..

BP KHAZEN Spotkanie z wiernymi

Biskup Abou KHAZEN Aleppo / Syria w parafii NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu
spotkał się z wiernymi podczas Mszy Świętej , podczas której w trakcie homilii opowiedział o wojnie w Aleppo i Syrii, o zniszczeniach , cierpieniach , potrzebach. Podziękował za wszelką pomoc płynącą od ludzi dobrej woli z Polski.
Parafialny oddział Caritas przekazał w darze deklarację w ramach akcji RODZINA RODZINIE , że bedą pomagać przez 6 miesiecy 5 rodzinom z Aleppo - Prosił o modlitwę.
Na zakończenie BP Khayen udzielił błogosławienstwa, spotkał sie z dziećmi i małżeństwem obchodzacym jubileusz 50 lat swego ślubu.

wideo realizacja , Andrzej Mas , TVRodzina 2017

Subskrybuj to źródło RSS