Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Biblijny kształt Kościoła

Bp Andrzej SW ramach cyklu „Poniedziałki na Kuźniczej” prelegentem we wrocławskim oddziale Civitas Christiana był Bp Andrzej Siemieniewski.(cz.2) pełna wersja.On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego. (Ef 4,11-12)
Czy ta sama dynamika Kościoła spełnia się dziś? Podobnie jak s. Faustyna Kowalska,można zapytać w tym kontekście, jaki ona miała formalnie tytuł, by wpływać tak budująco i mocno na pobożność Kościoła? A ostatecznie spełniła funkcję nauczycielsko-proroczą ze względu na teksty, które dziś pobudzają dziesiątki milionów katolików. Nauczanie i proroctwo polskiej zakonnicy rozbrzmiewa na cały świat.  W ramach puenty swojego wystąpienia biskup odpowiedział na tytułowe pytanie: - Nie chodzi o to, jak przywrócić biblijny kształt Kościoła, tylko jak przywrócić odpowiednie spojrzenie na biblijny kształt Kościoła.- podsumował Bp Andrzej S.

V-Realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Jak przywrócić biblijny kształt kościoła?

Kościół jest widzialny, jest jeden i trwa w Kościele katolickim .... że to wszystko przybierze kształt wyraźny i cielesny w tym, że jakąś prawdę wiary; (niesioną,On ustanowił...)

pełna wersja wykładu wkrótce jeżeli ktoś juz ogladał cz 1 ,moze przejsc do cz.2. następny materiał.

V-Realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina


 

 

 

 

 

Jan Olszewski nie żyje

Olszewski Odszedl TVRJan Olszewski nie żyje.Polityk odszedł późnym wieczorem w czwartek w szpitalu w Warszawie,  
Były premier miał 88 lat. Był szefem polskiego rządu od końca 1991 r. do czerwca następnego roku.Jaki był śp. Jan Olszewski? "Niezłomną postawą pokazał, że jest gotów służyć Polsce do końca. Jego zaangażowanie w życie publiczne było skoncentrowane na budowie silnej, wolnej i sprawiedliwej Polski".Ujawnienie archiwaliów SB przez ówczesnego szefa MSW Antoniego Macierewicza stało się bezpośrednią przyczyną upadku rządu Olszewskiego w nocy z 4 na 5 czerwca 1992 r., określanej później jako „noc teczek”.)Wykorzystanie materiału  na stronie: https://niezalezna.pl. Ostatnie słowa Olszewskiego oraz końcowe przesłanie było na stronie: https://niezalezna.pl

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Debata:Dąż do sprawiedliwości

Debata o społecznym wymiarze ekumenizmu.Tydzień modlitwy o Jedność Chrześcijan 2019.  W archidiecezji wrocławskiej wydarzenia związane z Tygodniem Ekumenicznym rozpoczęły
 (20.01). Debata pt. „Moc współpracy. Społeczny wymiar  ekumenizmu”Czemu będzie poświęcona?
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie między innymi
debatami ?...Brak jedności między chrześcijanami to zgorszenie
dla świata. W tym roku hasło jest zaczerpnięte z księgi Powtórzonego Prawa
(Pwt 16, 19-20): ,więc odbyła się debata 23.01.2019 w Centrum Historii           Zajezdnia.Od lewej: prowadzący spotkanie Wojciech Iwanowski, Radek Michalski z UM Wrocławia, bra. Wojtek z Taizé i pastor Daniel Trusiewicz.
"Nie będziesz naginał prawa, nie będziesz stronniczy i nie będziesz
brał łapówki, gdyż łapówka zaślepia oczy mądrych i wykrzywia słowa  sprawiedliwych. Usilnie dąż do sprawiedliwości, abyś zachował życie i posiadł ziemię, którą PAN, twój Bóg, daje tobie."- Dąż do sprawiedliwości-Naszym największym wrogiem jest demon, który ludzi dzieli, nastawia wrogo do siebie, powodując rozłamy i kłótnie, również wśród chrześcijan. To on zasiewa w sercach chciwość, żądzę posiadania i władzy, które mogą doprowadzić do niewolenia i wykorzystywania ludzi, braci w wierze, jak było w czasach kolonializmu ale zdarza się niestety i dzisiaj !!!.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki