Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Obchody 3 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Kilkadziesiąt osób stanęło (10 kwietnia 2013r.)z portretami Ofiar Katastrofy na ul. Świdnickiej. - Przez pojawienie się w centralnym miejscu Wrocławia setki portretów chcemy sprowokować wrocławian do refleksji nad tym, co stało się 10 kwietnia 2010 r. a także uczcić pamięć ofiar - mówił Radosław Rozpędowski, jeden z organizatorów pochodów.Niech te kilka wypowiedzi uczestników tej akcji świadczy  (w większości?...)o postawie wrocławian.Następnie wszyscy przeszli do kościoła p.w.Najświętszej Marii Panny na Piasku.
(opracowanie muzyczne)wykonanie  z Koncertu "Artyści o Smoleńsku", oraz utwór wykonany przez orkiestrę reprezentacyjną Policji Dolnośląskiej.

video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina, fotografia-wywiady  Janusz Gajdamowicz.

Wielbić i głosić Boże Miłosierdzie

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. To jest wyjątkowy czas budzenia w innych zapału charytatywnego i rozwijania „wyobraźni miłosierdzia”. Jest to czas modlitwy i refleksji, a także wspaniała okazja, by zastanawiać się jak wiarę przekładać na konkretne czyny.Ksiądz Aleksander Radecki w rozmowie z Pawłem Trawką podzielił sie swoimi przemyśleniami.Warto posłuchać tym bardziej iż rozpoczął się właśnie Tydzień Miłosierdzia.Trzeba nam pamiętać aby:Wielbić i głosić Boże Miłosierdzie,albowiem miłosierni miłosierdzia dostępią (Mt 5,7).
video-realizacja Zdzisław Maj

Artyści o Smoleńsku- Wrocław 2013

W 3 rocznicę Narodowej tragedii pod Smoleńskiem 6 kwietnia 2013 w Kościele Św. Mikołaja przy ul.Św. Antoniego po mszy św. w intencji Ojczyzny odbył się koncert "Artyści o Smoleńsku" w którym wzięli udział wybitni poeci i bardowie sceny polskiej, między innymi:Marcin Wolski- pisarz, dziennikarz i satyryk.Zamieszczony tu materiał jest  tylko "namiastką" tego co tutaj mogliśmy zobaczyć i przeżywać razem z liczną widownią.Zapraszamy również:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6607/
video- realizacja Zdzisław Maj- tv Rodzina.

 

Wrocław uczci pamięć śp. Jerzego Woźniaka

Materiał archiwalny, z uroczystego odsłonięcia pomnika poświęconego
Rotmistrzowi Pileckiemu w 63-rocznicę śmierci (25 maja 2011),gdzie nie zabrakło wspomnień płk Jerzego Woźniaka,oraz z ostatniej ziemskiej  drogi do Pana.
Niezłomny żołnierz Armii Krajowej, 2. Korpusu Polskiego we Włoszech i Zrzeszenia"Wolność i Niezawisłość", b. kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych,prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,przyjaciel Ośrodka "Pamięć i Przyszłość".W październiku 2010 mówił: "Człowiek, kiedy patrzy na swój życiorys, musi patrzeć po pierwsze krytycznie. A po drugie, musi się cieszyć, że udało mu się coś w życiu zrobić. Ja uważam, że trochę mi się udało... Dziękuję bardzo."

video-realizacja Zdzisław Maj

Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki