Menu
telewizja_Rodzina

telewizja_Rodzina

Oczekiwanie na Dar...

19 maja świętujemy wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.Powoli dobiega końca 50 dni od Zmartwychwstania naszego Pana. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich właśnie 50 dni po Zmartwychwstaniu apostołowie wraz z Maryją przebywali w wieczerniku razem, trwając jednomyślnie na modlitwie i oczekując Tego, którego obiecał im Jezus.My też chcemy tego dnia trwać w jedności w naszej wspólnocie parafialnej oczekując Ducha Świętego. Ducha, który najpierw unosił się nad wodami i z chaosu stworzył świat; Ducha, który sprawił, że apostołowie wybiegli jak szaleni z wieczernika i zaczęli głosić Dobrą Nowinę; Ducha, który dzisiaj chce przyjść, Bracie i Siostro, do twojego życia i zaskoczyć Cię obfitością Swoich darów i Swoją mocą.
Gdzie można było uczestniczyć w czuwaniu modlitewnym przez uroczystością zesłania Ducha Świętego? Oto kilka propozycji:
Parafia św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (katedra),
Klasztor Karmelitanek Bosych we Wrocławiu, ul. Karłowicza,
Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, parafia pw. św. Mikołaja, ul. św. Antoniego,CODA "Maciejówka", Wrocław, pl. bp. Nankiera,Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, plac Grunwaldzki 3,Parafia pw. św. Jadwigi Śl. we Wrocławiu-Leśnicy,oraz Wigilia Zesłania Ducha Świętego
w kościele św. Augustyna tegoroczne czuwanie poprowadziła Wspólnota Ichtis i  Carver Alan Ames z Wielkiej Brytanii, podczas czuwania w Wigilię Pięćdziesiątnicy, charyzmatyk opowiadał we Wrocławskim Centrum Kongresowym o doświadczeniu bezwarunkowej Bożej miłości, o cudownym natychmiastowym wyzwoleniu z nałogów i posłaniu, jakie otrzymał.
TVRodzina była z kamerą  w Parafii NMP Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1. Czuwanie rozpoczęło się  od  o 20.00 - uwielbienie,którą prowadzili liderzy wspólnot Dom Boży i wspólnoty Lew Judy 21.00- początek wykładu ks. Mariusza Rosika;

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

 

 

Jarmark Świętojański od 18.05.zapraszamy

Jarmark Świętojański od 18.05.zapraszamy.(materiał z 2017r)
Tradycyjnie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego na Wrocławskim Rynku pojawia się Jarmark Świętojański,
to nie tylko wystawcy z produktami regionalnymi, ale również imprezy towarzyszące.Jarmark potrwa od 18 maja do 25 czerwca. Stoiska będą czynne od 10:00 – 21:00. ZAPRASZAMY

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Charytatywnie dla Dominiki

Koncert odbył się w dniu odpustu w kościele rektoralnym na pl. Nankiera z okazji wspomnienia św. Macieja. Specjalny koncert organizuje Zespół Szkół Urszulańskich wraz z przyjaciółmi z "Maciejówki" między innymi zespół"40i30na70".13 maja o 20.00.W pięknym barokowym ogródku obok siedziby duszpasterstwa akademickiego będzie czekać na uczestników wydarzenia moc atrakcji - ciasta, kawiarka, sałatki, a także grill. Jak zapewniają organizatorzy w zaproszeniu, będzie to prawdziwy dynamit.
Kim jest Dominika na rzecz której będą zbierane środki?
To dzielna nastolatka, wygrywająca kolejne bitwy z ciężką i wredną chorobą nowotworową. Jest nam szczególnie bliska, bo jest siostrą naszej koleżanki z gimnazjum, Weroniki. Postanowiliśmy jej pomóc jak tylko możemy. Zebrane środki zostaną przekazane na zabieg fotoferezy.

Wszelkie informacje o tym jak wspomóc Dominikę można znaleźć na stronie "Przylądka nadziei".https://przyladeknadziei.pl/2017/02/10/dominika-malecka/

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Zapal znicz dla_Rotmistrza

Od kilku lat Stowarzyszenie Odra-Niemen zaprasza na Wrocławski Rynek, aby z biało-czerwonych zniczy ułożyć napis PILECKI. Wydarzenie organizowane jest w ramach Wrocławskich Dni Rotmistrza Pileckiego, które rozpoczynamy 13 maja właśnie tym wspólnym spotkaniem. Na wrocławskim rynku ułożymy ze zniczy biało czerwonych symbol patriotyczny dla Rotmistrza.
spotkanie rozpoczęłó się od 19 od rozpakowanie zniczy.
Wolontariusze w czasie wydarzenia  rozdawali ulotki o Rotmistrzu i zachęcali publiczność do współpracy przy układaniu wzoru.

Uroczystości związane z Rotmistrzem Pileckim
13 maja  rozpoczęły się od rana...
Dziękuję za wykorzystanie fragmentów z Marszu...TVP Info

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki