Menu

nowenna wedlug faustyny

Noc Światła o pokój i w intencji E.S.M.

Noc Światła o pokój i w intencji E.S.M.

Noc Światła to adwentowa inicjatywa -(specjalny wywiad) to z główną intencją modlitewną towarzyszącą spotkaniu była prośba o pokój, a także o dobre przeżycie Europejskiego Spotkania Młodych w Bazylei oraz Światowego Dnia Młodzieży- powi...

Transmisja LIVE - Katedra/ Studio TV Rodzina.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

MEDIA PLAN: Codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 10:00 TV RODZINA transmitowana będzie Msze św. z wrocławskiej katedry; 

   

To czyńce na moją pamiątkę

8 czerwca, w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, we wrocławskiej katedrze została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, by podziękować za dar Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu w 20. rocznicę wydarzenia.
(z tej okazji otwarta została wystawa fotograficzna A. Masa współpracownika ks. Rasiaka)
We wroclawskiej katedrze - homilii bp Jacek Jezierski, biskup elbląski nawiązał do ostatniej wieczerzy i przypomniał słowa Jezusa skierowane do uczniów: „To czyńcie na moją pamiątkę”, będące hasłem rozpoczynającej się dziś konferencji naukowej. Wskazał również na znaczenie pozostawionych nam obrzędów,że Eucharystia to centralny obrzęd chrześcijaństwa, a my jako chrześcijanie wierzymy, że Chrystus jest w niej prawdziwie obecny.
Po Mszy św. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, w której uczestniczył m.in. ceremoniarz papieski, abp Piero Marini z Watykanu, który w swoim wystąpieniu nawiązał do kultu eucharystycznego.
Aula PWT – wykłady:
-prowadzenie obrad – ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prof. PWT
-Abp Piero Marini (Watykan) – Znaczenie kultu Eucharystii
 – Eucharystia w ujęciu Ojców Kościoła
-Ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec (PWT Wrocław) – Katolicka nauka o obecności Chrystusa w Eucharystii.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Wspomnienia-XX lecia 46_MKE

20 LAT 46 MKE - WSPOMNIENIA: BP JANIAK, SENATOR OBREMSKI, KS RASIAK
W 2017 roku przypada 20 rocznica światowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu.
Uczestniczył w nim święty Jan Paweł II i setki tysięcy młodych z całego świata.
jak doszło do Kongresu, jak Wrocław i Archidiecezja wrocławska przygotowywali się i przeżywali ten Światowy Kongres, opowiadają : J.E. ks Bp Edward Janiak , Jarosław Obremski - senator , ks dr Jerzy rasiak - Ośrodek Audiowizualny Kurii Wrocławskiej, ówczesny Dyrektor hali Ludowej , Henryk Koch - Civitas Christian. Zobaczymy archiwalne zdjęcia z 1997 r oraz fragment filmu "Święty naszych wspomnień" wg. scenariusza ks. Jerzego Rasiaka.

Wideo realizacja: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki