Menu

baner1018

33.3 Festiwal Filmów Niepokalanów-konferencja

33.3 Festiwal Filmów Niepokalanów-konferencja

Festiwal ten ma długoletnią tradycję, która nierozerwalnie jest związana z postacią św. o. Maksymiliana Kolbe. I to właśnie w poszanowaniu historii i długoletniego doświadczenia OO. Franciszkanów, już wkrótce rozpocznie się we Wr...

"Prawda - Zaufanie - Wspólnota"

Debacie towarzyszyła,rozpoczynał  fragment homilii wygłoszonej przez papieża w 1983 r. na Partynicach.
Od zaufania zbudowanego na prawdzie zależy przyszłość Ojczyzny - te słowa wypowiedziane w 1983 r. przez Jana Pawła II w trakcie Mszy św. na Partynicach są ciągle aktualne warto to ciągle pamiętać.
- W homilii z 1983 roku pada szczególnie ważne - zwłaszcza dziś - zdanie - abyśmy centymetr po centymetrze i dzień po dniu budowali, odbudowywali i pogłębiali zaufanie. Mimo upływu ponad 30 lat, te słowa nie straciły na aktualności - mówił ks. prof. Andrzej Szostek podczas dzisiejszej debaty.W ramach debaty będącej częścią Prawda - Zaufanie - Wspólnota. 20. rocznica MKE gościliśmy w Centrum Historii Zajezdnia Prezydenta Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Joannę Szczepkowską - że Polacy w tamtym czasie potrzebowali otuchy i nadziei. Słowa takie jak prawda, solidarność, ojczyzna wyzwalały uniesienie, ponieważ za nimi kryła się wielka nadzieja. Rafał Dutkiewicz poinformował, że badania socjologiczne we Wrocławiu wskazują, iż mieszkańcy jako jedne z mitycznych wydarzeń wskazują właśnie pielgrzymki papieża Jana Pawła II.Prelegenci na końcu wyrazili nadzieję na jedność i silne poczucie wspólnoty w narodzie, która prowadzi przez prawdę i zaufanie.Spotkanie poprowadził o. Maciej Zięba OP.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

20-lecie 46_MKE

20. rocznica 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu - zapowiedz wydarzeń.
Właśnie obchodzimy 20. rocznicę 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu podczas którego do stolicy Dolnego Śląska przyjechało setki tysięcy chrześcijan z całego świata.
Przybył do Wrocławia również Papież Polak Jan Paweł II dzisiaj już Święty. W czasie swej pielgrzymki do Wrocławia
spotkał się z przybyłymi na Kongres Eucharystyczny w kulminacyjnym momencie na STATIO ORBIS ( Stacji Świata) usytuowanym w centrum Wrocławia . To tu padły słowa od Jana Pawła II , że Wrocław jest miejscem spotkań które po dziś dzień są mottem naszego pięknego miasta Wrocław. W realcji usłyszymy JAK Archidiecezja Wrocławska , Miasto Wrocław i różne instytucje chcą uczcić tę doniosła rocznicę 20. lecia 46 Światowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu.
Zapraszamy.

Wideo realizacja : Andrzej Mas - TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki