Menu

baner1536x

Czy Prawdziwe,wolne media?

Czy Prawdziwe,wolne media?

Od lewej: Mirosław Spychalski (TVP 3 Wrocław), Jarosław Broda, o. dr Maciej Zięba, Jerzy Skoczylas (moderator)IV konferencja strefy wolności rozpoczęła się od wręczenie statuetek oraz wręczenie Ambasadora  strefy Wolości,gdzie wręczono przy okaz...

Przymierze wg.M.Lorenca

Oratorium pt. PRZYMIERZE wg Michała Lorenca w kościele św. Krzyża we Wrocławiu. Koncert odbył się w ramach święta Wrocławia oraz 20-ej rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i wizyty św. Jana Pawła II w stolicy Dolnego Śląska.
Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej wszyscy zebrani w kościele św. Krzyża usłyszeli fragment "Missa Magna Beatificationis", którego prawykonanie miało miejsce w bazylice św. Ignacego Loyoli w Rzymie dnia 2 maja 2011 r. z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
W drugiej części można było usłyszeć "Przymierze" – utwór symfoniczny napisany z okazji 1050-ej rocznicy chrztu Polski oraz otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.
Dla mieszkańców Wrocławia zagrali:
Wrocławska Orkiestra Symfoniczna "ArtBel Ensemble"
Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu- chór przygotował Maciej Wojciechowski.
Koncert pod dyrekcją Alana Urbanka.
Soliści - Katarzyna Laskowska, Robert Pożarski, Adam Strug i specjalny gość z Syrii - Simon Sammoun
Dla zebranych zagrali - Igor Pietraszewski, Piotr Wojtasik, Przemysław Michalak. Ten koncert tak jak i wiele innych wydarzeń w naszej archidiecezji również był połączony z akcją DAR DLA ALEPPO zapoczątkowaną przez ks. Abp Józefa Kupnego- metropolitę wrocławskiego.

Wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...

Kilometry Miłości na rolkach

Już po raz drugi wyruszy na Jasną Górę Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska. Jej organizatorzy Liceum Salezjańskie z Wrocławia oraz Salezjańskie Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu, podobnie jak przed rokiem, gwarantują sprawny jej przebieg, a zwłaszcza wyjątkową, niezapomnianą atmosferę sprzyjającą regeneracji sił zarówno tych duchowych jak i psychicznych. W tegorocznej edycji, która potrwa od 1 od 4 lipca, przewiduje się udział ponad 60-100 osób z Polski i zagranicy. Hasło tegorocznej pielgrzymki bezpośrednie nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego w Polsce: „Idźcie i głoście”, a inspirujące tematy codziennych konferencji: „Leżeć”, „Siedzieć”, „Iść”, „Biec” pozwolą odnowić i umocnić fundamentalną postawę każdego chrześcijanina, jaką jest bycie misjonarzem Jezusa. Mocną stroną pielgrzymki jest towarzyszący jej projekt „Kilometry Miłości”.Do pielgrzymki zaprasza  ks. mgr Jerzy Babiak dyrektor szkoły. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki www.rolkowa-wroc.pl, a także na facebooku.

Wkrótce więcej o pielgrzymowaniu na Rolkach

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki