Menu
Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów

Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów

  Spotkanie  na PWT (czwartek 18.01.) z prof. Janem Grosfeldem,członkiem Komitetu Episkopatu Polski ds Dialogu  z Judaizmem oraz z prof.Mariuszem Rosikiem Bibilistą na PWT wrocławskim oraz na zakończenie rozmowy poprosiliśmy uczes...

Transmisja LIVE - Katedra/ Studio TV Rodzina.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

MEDIA PLAN: Codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 10:00 TV RODZINA transmitowana będzie Msze św. z wrocławskiej katedry; 

   

„Zatrzymany w kadrze”

Wystawa w Zajezdni przypomni legendę polskiego kina
50 lat po śmierci aktora, w Zajezdni stanie wystawa czasowa „Zatrzymany w kadrze. Opowieść
o Zbyszku Cybulskim”. Autorką wystawy jest Inga Leśniewska-Orlicka, a scenografię zaprojektowała Beata Fertała-Harlender.Zbigniew Cybulski bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych aktorów powojennej Polski. Występował m.in. w filmach Andrzeja Wajdy, Aleksandra Forda, Jerzego Kawalerowicza, Kazimierza Kutza czy Tadeusza Konwickiego. Był wybitnym artystą o krnąbrnym charakterze i wymykającą się PRL-owskim kanonom osobowości. Do dziś inspiruje i ciekawi kolejne pokolenia kinomanów co sprawia, że nie sposób przejść obok jego aktorskich kreacji obojętnie. Oprócz projekcji filmu, w dniu otwarcia wystawy odbędzie się także spotkanie z dawnymi współpracownikami Zbigniewa Cybulskiego, a Inga Leśniewska-Orlicka oprowadzi pierwszych zwiedzających. Rozpoczęcie o godzinie 16:30 – zaprasza Weronika Konieczna, koordynator projektu.
Ekspozycja prezentowana będzie w Centrum Historii Zajezdnia od 21 kwietnia do 4 czerwca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pomoc DardlaAleppo

W DCF zostaliśmy zaproszeni aby zobaczyć "Pasję" M.Gibsona,już niedługo seanse w Trzebnicy. Gościem w megaprodukcji był ks. Rafał Cyfka z Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dodatkowo we Wrocławiu  gościliśmy Romualda Kłosa, który zagrał rolę rzymskiego żołnierza w Pasji Mela Gibsona.
Pokaz filmu rozpoczął się o godzinie 19. Przed wyświetleniem filmu swoje świadectwo przedstawił Romuald Kłos, aktor, który zagrał Rzymianina w "Pasji" Mela Gibsona.Po  projekcji  filmu ks Rafał Cyfka powiedział w swoim ekspoze że widzi ukrzyżowanego Jezusa w Aleppo, zachęcając do włączenia się w Pomoc dla Aleppo.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiad prowadziła Ewa Przyjazna vide et crede

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki