Menu

20170223 katechezywroclawskie

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY!

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY!

Przyjdź Duchu Święty to uroczystość Sakramantu Bierzmowania udzielonego młodzieży parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu przez J.E. o. Biskupa Jacka Kicińskiego.Uroczystość uświetnił Chór Projektowy Archidiecezji Wrocławskiej pod kierown...

Transmisja LIVE - Katedra/ Studio TV Rodzina.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

MEDIA PLAN: Codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 10:00 TV RODZINA transmitowana będzie Msze św. z wrocławskiej katedry; 

   

„Zatrzymany w kadrze”

Wystawa w Zajezdni przypomni legendę polskiego kina
50 lat po śmierci aktora, w Zajezdni stanie wystawa czasowa „Zatrzymany w kadrze. Opowieść
o Zbyszku Cybulskim”. Autorką wystawy jest Inga Leśniewska-Orlicka, a scenografię zaprojektowała Beata Fertała-Harlender.Zbigniew Cybulski bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych aktorów powojennej Polski. Występował m.in. w filmach Andrzeja Wajdy, Aleksandra Forda, Jerzego Kawalerowicza, Kazimierza Kutza czy Tadeusza Konwickiego. Był wybitnym artystą o krnąbrnym charakterze i wymykającą się PRL-owskim kanonom osobowości. Do dziś inspiruje i ciekawi kolejne pokolenia kinomanów co sprawia, że nie sposób przejść obok jego aktorskich kreacji obojętnie. Oprócz projekcji filmu, w dniu otwarcia wystawy odbędzie się także spotkanie z dawnymi współpracownikami Zbigniewa Cybulskiego, a Inga Leśniewska-Orlicka oprowadzi pierwszych zwiedzających. Rozpoczęcie o godzinie 16:30 – zaprasza Weronika Konieczna, koordynator projektu.
Ekspozycja prezentowana będzie w Centrum Historii Zajezdnia od 21 kwietnia do 4 czerwca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pomoc DardlaAleppo

W DCF zostaliśmy zaproszeni aby zobaczyć "Pasję" M.Gibsona,już niedługo seanse w Trzebnicy. Gościem w megaprodukcji był ks. Rafał Cyfka z Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dodatkowo we Wrocławiu  gościliśmy Romualda Kłosa, który zagrał rolę rzymskiego żołnierza w Pasji Mela Gibsona.
Pokaz filmu rozpoczął się o godzinie 19. Przed wyświetleniem filmu swoje świadectwo przedstawił Romuald Kłos, aktor, który zagrał Rzymianina w "Pasji" Mela Gibsona.Po  projekcji  filmu ks Rafał Cyfka powiedział w swoim ekspoze że widzi ukrzyżowanego Jezusa w Aleppo, zachęcając do włączenia się w Pomoc dla Aleppo.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiad prowadziła Ewa Przyjazna vide et crede

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki