Menu

750 100

Oczekiwanie na Dar...

Oczekiwanie na Dar...

19 maja świętujemy wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.Powoli dobiega końca 50 dni od Zmartwychwstania naszego Pana. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich właśnie 50 dni po Zmartwychwstaniu apostołowie wraz z Maryją przebywali w wieczerniku ra...

E.D.K.- Droga Przełomu

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest pomysłem księdza Jacka Wiosny Stryczka oraz mężczyzn z Męskiej Strony Rzeczywistości. Odbywa się od 2009 roku.

W tym roku pokażemy początek tej nocnej drogi rozpoczynającej  się Mszą Świętą w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Wrocław- Kazanów,  ul. Pilczycka 25.
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zorganizował dwie Ekstremalne Drogi Krzyżowe z Wrocławia do Trzebnicy. Pierwsza - dłuższa - wyszła z parafii pw. św. Jadwigi w Leśnicy (40 km), druga - z parafii pw. św. Jadwigi na Kazanowie (30 km).Całość zorganizował Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Przed wędrówką uczestnicy modlili się
 na Mszach św.
 Droga Przełomu-
Wyruszając na EDK, podejmujemy ryzyko. Rezygnujemy z wygody oraz z ciepłego łóżka, które zamieniamy jednej nocy na ciemny las, błoto, nieznane ścieżki i chłód.Czas wyruszyć w drogę.Nie chodzi o to,aby się przejść,coś sobie udowodnić.Chodzi o to ,aby się zmienić.Przełom wymaga pełnego zaangażowania:Twojego dla Boga.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Komedia o upadku świata

2 kwietnia 2017r. w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie polska prapremiera spektaklu opartego na sztuce austriackiego dramatopisarza Petera Turriniego.To historia o dobrobycie opartym tylko na bogaceniu.
-te wartości,które dawały mu radość ale czy przynoszą szczęście.Czy aby nie zobaczymy w tym obrazie współczesnej Polski?
Reżyserem sztuki jest Bartłomiej Wyszomirski (wywiad).W jedną z ról wcieli się także dyrektor Teatru Polskiego - Cezary Morawski,również dobry aktor telewizyjny,filmowy. Odtwórczyni głównej roli - Aldona Struzik.(wywiad)
"Mirandolina" będzie wystawiana na Scenie Kameralnej,ul.Świdnicka 28 2 .04.2017

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki