Menu

750 100

Kult i kościoły p.w.św.Józefa

Kult i kościoły p.w.św.Józefa

Msza św.- kościół garnizonowy pw.św. Elżbiety i spotkanie formacyjne,wykład ks. Stanisława Wróblewskiego.Kim był św. Józef? Prelegent na początku ukazał "portret" św. Józefa nakreślony w apokryfach.Wspomniał o pismach apok...

Podpisanie Ekumenicznej Deklaracji

Podpisanie Ekumenicznej Deklaracji i lokalnego samorządu.
Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy.  
Z inicjatywy abp. Józefa Kupnego ruszyła wielka akcja "Dar dla Aleppo". Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy.
„Dar dla Aleppo” to konkretna pomoc chorym i cierpiącym w szpitalu św. Ludwika w syryjskim mieście. Chodzi o wspólne zbieranie funduszów na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.Całość prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które niesie pomoc w 146 krajach świata.- To akcja ponad podziałami religijnymi, politycznymi.
 Po podpisaniu deklaracji wywiadach (specjalny wywiad z O.Feras Lotfi ,Franciszkanin z Aleppo- Syria),wszyscy zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia Hierarchowie Kościołów różnych wyznań, wraz z samorządawcami.

rozmowy,wywiady Ewa Przyjazna vide-crede
prowadzenie Łukasz Ludwina RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

NAZWAĆ RZECZY PO IMIENIU ?

Podczas pierwszego spotkania w ramach III sezonu Czwartkowych Katechez Wrocławskich ks. Piotr Pawlukiewicz otrzymał Wrocławski Laur Radiowy.
„Nazywać rzeczy po imieniu” - taki tytuł nosiła pierwsza konferencja wygłoszona wczoraj w ramach Czwartkowych Katechez Wrocławskich.
Wygłosił ją ks. Piotr Pawlukiewicz, który podkreślił, że dla człowieka ważne jest, aby znalazł swoje miejsce, ponieważ Bóg stworzył świat uporządkowany.- To Jezus Chrystus prowadzi nas na swoje miejsce – dodał ks. Pawlukiewicz.
-w swojej konferencji nawiązał także do różnic między kobietami a mężczyznami.
Zapraszamy!

wideo-realizacja Andrzej Mas TVRodzina

Czytaj dalej...

DAR dla ALEPPO

Z inicjatywy abp. Józefa Kupnego ruszyła wielka akcja "Dar dla Aleppo". Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy. Możesz włączyć się i ty.
- Ta inicjatywa przekracza wymiar religijny i kościelny. Staje się akcją wszystkich ludzi dobrej woli na Dolnym Śląsku - mówił metropolita wrocławski.
„Dar dla Aleppo” to konkretna pomoc chorym i cierpiącym w szpitalu św. Ludwika w syryjskim mieście. Chodzi o wspólne zbieranie funduszów na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.Całość prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które niesie pomoc w 146 krajach świata.
- To akcja ponad podziałami religijnymi, politycznymi. Chcemy wspólnie pomagać mieszkańcom Aleppo poprzez zgromadzenie pieniędzy na wyposażenie szpitala.
Ci ludzie już wystarczająco dużo wycierpieli, żeby stawać się przedmiotem gry - stanowczo przemawiał ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Już wkrótce uroczyste podpisanie Ekunemicznej Deklaracji.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Marsz Pamięci i Koncert

Wyklęci przez komunistycznych agentów żołnierze niezłomni wracają na karty naszej historii. Plan wasali Moskwy, tych powojennych i tych późniejszych, aby zatrzeć po nich wszystkie ślady, wymazać ich z historii, nie powiódł się!
Ulicami Wrocławia przeszedł od Rynku na Plac Wolności, Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych,z organizowany przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.

Na zakończenie na Placu Wolności odbył się spektakl w wykonaniu młodzieży, odczytano list Pana Prezydenta RP Andrzej Dudy a całość zwieńczył patriotyczny koncert zespołu CONTRA MUNDUM . Zapraszamy

wideo-realizacja Andrzej Mas TVRodzina

 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki