Menu

20170223 katechezywroclawskie

Koncert zespołu "Lombard"

Koncert zespołu "Lombard"

Już po raz drugi odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa.Zapraszamy na drugą część tego wydarzenia. Nie tylko smaczna grochówka,a słoneczna pogoda dopisała. W tym szczególnym dniu warto być wraz z rodziną i opr&...

Transmisja LIVE - Katedra/ Studio TV Rodzina.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

MEDIA PLAN: Codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 10:00 TV RODZINA transmitowana będzie Msze św. z wrocławskiej katedry; 

   

Podpisanie Ekumenicznej Deklaracji

Podpisanie Ekumenicznej Deklaracji i lokalnego samorządu.
Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy.  
Z inicjatywy abp. Józefa Kupnego ruszyła wielka akcja "Dar dla Aleppo". Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy.
„Dar dla Aleppo” to konkretna pomoc chorym i cierpiącym w szpitalu św. Ludwika w syryjskim mieście. Chodzi o wspólne zbieranie funduszów na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.Całość prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które niesie pomoc w 146 krajach świata.- To akcja ponad podziałami religijnymi, politycznymi.
 Po podpisaniu deklaracji wywiadach (specjalny wywiad z O.Feras Lotfi ,Franciszkanin z Aleppo- Syria),wszyscy zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia Hierarchowie Kościołów różnych wyznań, wraz z samorządawcami.

rozmowy,wywiady Ewa Przyjazna vide-crede
prowadzenie Łukasz Ludwina RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

NAZWAĆ RZECZY PO IMIENIU ?

Podczas pierwszego spotkania w ramach III sezonu Czwartkowych Katechez Wrocławskich ks. Piotr Pawlukiewicz otrzymał Wrocławski Laur Radiowy.
„Nazywać rzeczy po imieniu” - taki tytuł nosiła pierwsza konferencja wygłoszona wczoraj w ramach Czwartkowych Katechez Wrocławskich.
Wygłosił ją ks. Piotr Pawlukiewicz, który podkreślił, że dla człowieka ważne jest, aby znalazł swoje miejsce, ponieważ Bóg stworzył świat uporządkowany.- To Jezus Chrystus prowadzi nas na swoje miejsce – dodał ks. Pawlukiewicz.
-w swojej konferencji nawiązał także do różnic między kobietami a mężczyznami.
Zapraszamy!

wideo-realizacja Andrzej Mas TVRodzina

Czytaj dalej...

DAR dla ALEPPO

Z inicjatywy abp. Józefa Kupnego ruszyła wielka akcja "Dar dla Aleppo". Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy. Możesz włączyć się i ty.
- Ta inicjatywa przekracza wymiar religijny i kościelny. Staje się akcją wszystkich ludzi dobrej woli na Dolnym Śląsku - mówił metropolita wrocławski.
„Dar dla Aleppo” to konkretna pomoc chorym i cierpiącym w szpitalu św. Ludwika w syryjskim mieście. Chodzi o wspólne zbieranie funduszów na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.Całość prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które niesie pomoc w 146 krajach świata.
- To akcja ponad podziałami religijnymi, politycznymi. Chcemy wspólnie pomagać mieszkańcom Aleppo poprzez zgromadzenie pieniędzy na wyposażenie szpitala.
Ci ludzie już wystarczająco dużo wycierpieli, żeby stawać się przedmiotem gry - stanowczo przemawiał ks. prof. Waldemar Cisło z Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Już wkrótce uroczyste podpisanie Ekunemicznej Deklaracji.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Marsz Pamięci i Koncert

Wyklęci przez komunistycznych agentów żołnierze niezłomni wracają na karty naszej historii. Plan wasali Moskwy, tych powojennych i tych późniejszych, aby zatrzeć po nich wszystkie ślady, wymazać ich z historii, nie powiódł się!
Ulicami Wrocławia przeszedł od Rynku na Plac Wolności, Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych,z organizowany przez Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN.

Na zakończenie na Placu Wolności odbył się spektakl w wykonaniu młodzieży, odczytano list Pana Prezydenta RP Andrzej Dudy a całość zwieńczył patriotyczny koncert zespołu CONTRA MUNDUM . Zapraszamy

wideo-realizacja Andrzej Mas TVRodzina

 

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki