Menu

750 100

Kult i kościoły p.w.św.Józefa

Kult i kościoły p.w.św.Józefa

Msza św.- kościół garnizonowy pw.św. Elżbiety i spotkanie formacyjne,wykład ks. Stanisława Wróblewskiego.Kim był św. Józef? Prelegent na początku ukazał "portret" św. Józefa nakreślony w apokryfach.Wspomniał o pismach apok...

Miłość i Odpowiedzialność- dr Jacek Pulikowski

Ks. Pawlukiewicz, Jacek Pulikowski - za nami dwie odsłony 3. Sezonu Katechez Wrocławskich. Nauki w każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 19.00Uznani w Polsce rekolekcjoniści, nauki skierowane przede wszystkim do małżeństw i narzeczonych - zapraszamy na KatechezyCzwartkowe do Kościoła Garnizonowego. Wczorajszym prelegentem był dr Jacek Pulikowski, który podkreślał, że kobieta jej uosobieniem miłości i jej zadaniem jest nauczenie tej miłości mężczyzny.Mężczyzna jest z kolei powołany do odpowiedzialności, kobieta nie może zdejmować z mężczyzny tego obowiązku.Dr Jacek Pulikowski mówił również o największych nieszczęściach młodych ludzi, a także o powrocie do Boga, jako najlepszej terapii dla małżeństw.
Zapraszamy.

Wideo realizacja Andrzej Mas tvRodzina

Czytaj dalej...

Prawdy Polaków spod znaku RODŁA

Z okazji 79-lecia , Wrocławska Rodzina Rodła, której prezesuje Tadeusz Szczyrbak zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Oświaty i Wychowania kierowanym przez prof. Ireneusza Jóźwiaka obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Pięciu Prawd Polaków Spod Znaku Rodła. W uroczystościach, obok licznie przybyłych mieszkańców miasta, uczestniczyli również przedstawiciele stron rodzinnych ks. Domańskiego , liczne delegacje z Polski , ze szkół , placówek oświatowych, organizacji popularyzujących idee Rodła
z całej Polski, a także z Niemiec.
Uroczystość uswietniło salutem armatnim Bractwo Kurkowe Wrocławia, Orkiestra i Kompania Honorowa Wojska Polskiego, Straż Miejska na koniach, przedstawiciele Senatu RP oraz kancelarii Premier Szydło.
Uroczystość odbyła się przed Kośiołem świętego Marcina przy tablicy Pieciu Prawd Polaków spod znaku Rodła.
Na zakończenie przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej , uczestnicy odbyli drugi już marsz przez Ostrow Tumski do Katedry św. jana Chrzciciela.
Zapraszamy do zobaczenia tego pięknego , patriotycznego wydarzenia.

Wideo realizacja: Andrzej Mas-tvRodzina

Prawdy Polaków spod znaku Rodła- Konferencja

Z okazji  79-lecia  , Wrocławska Rodzina Rodła, której prezesuje Tadeusz Szczyrbak zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Oświaty i Wychowania kierowanym przez prof. Ireneusza Jóźwiaka obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Pięciu Prawd Polaków Spod Znaku Rodła. W konferencji uczestniczył również Prezes Związku polaków w Niemczech ( 1997-2004) Józef Młynarczyk oraz Pani Dyrektor z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.
Dowiemy sie wielu ciekawych rzeczy o 5.Prawdach Polaków oraz uroczystości 79. rocznicy ich ogłoszenia.
Zapraszamy.

Wideo realizacja: Andrzej Mas-tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki