Menu

baner1536x

Rekolekcje z Bp Jackiem

Rekolekcje z Bp Jackiem

Rekolekcje adwentowe  które odbyły się 9-12 grudnia 2018r. w Kościele św. Augustyna we Wrocławiu  pod tytułem"Odnowić w sobie łaskę wiary" - poprowadził je Biskup Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski, wikariusz generalny, pro...

Reparacje wojenne dla Polski

W sali Wielkiej Ratusz we Wrocławiu odbyła się konferencja REPARACJE WOJENNE DLA POLSKI.
Konferencja poświęcona sprawie uzyskania reparacji wojennych od Niemców za szkody wyrządzone Polsce na mieniu i ludziach podczas II wojny światowej. W konferencji uczestniczyli i zabrali głos:
- Arkadiusz Mularczyk - poseł na Sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnej Komisji d/s oszacowania wielkości strat poniesionych przez Polskę podczas II wojny światowej, wskutek napaści Niemców na Polskę
- Kornel Morawiecki - Marszałek Sejmu, senior
-Jerzy Czerwiński - senator RP
- Konrad Dobrosz- Marszałek Sejmu, senior
- dr hab. Tadeusz Marczak
-Piotr Gawlik
-Robert Pieńkowski
-Tadeusz Szczyrbak
Konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania i Rodzinę Rodła we Wrocławiu.
zapraszamy.

Wideo realizacja : Andrzej Mas -TVRodzina

Czytaj dalej...

Uroczystość organizacji "OLIMP"

Uroczystość rozpoczęła się 26 listopada (niedziela) o 16.00, przy pomniku Polskiego Ruchu Oporu OLIMP we Wrocławiu (osiedle Szczepin, Skwer Ruchu Oporu OLIMP, róg ulic Sokolniczej i Zelwerowicza obok pl. Jana Pawła II) Organizatorzy chcą przypomnieć o wydarzeniach sprzed ponad 75 lat – 5 czerwca 1942 aresztowano polskich bohaterów wojennego Wrocławia z Polskiego Ruchu Oporu OLIMP na dzisiejszym Osiedlu Szczepin we Wrocławiu. Tajną organizację OLIMP tworzyli w latach 1941-1942 Ludzie z Literą „P” wywodzący się z okolic Kępna i Ostrzeszowa, świadczący niewolniczą pracę na rzecz Niemiec, oraz przedstawiciele Polonii Wrocławskiej – Polacy spod Znaku Rodła. Zapraszamy!

wideo realizacja Andrzej Mas/TVRodzina

Czytaj dalej...

Islamskie scenariusze dla Europy

Drugi dzień kongresu społecznego 2 grudnia 2017,ciekawy panel dyskusyjny gorąca atmosfera bo i temat aktualnie na czasie.Uczestnicy to prof.Piotr Kłodkowski,dr Grzegorz Lindenberg,Aleksandera Rybińska moderator: Dominika Ćosić dziennikarka,Korespondentka wielu redakcji, Telewizji Polskiej w Brukseli.
Dziś w Europie rośnie gwałtownie liczba muzułmanów, zwłaszcza na skutek emigracji. Są oni przedstawicielami nie tylko innej tradycji religijnej, ale całkowicie odmiennej cywilizacji. Z ich środowisk rekrutują się terroryści, którzy najczęściej dokonują zamachów. Od tego, jak ułoży się współżycie między rdzennymi Europejczykami a przybywającymi na Stary Kontynent wyznawcami Allaha, zależy nasza przyszłość.
Jest ona również uzależeniona od tego, w jakim kierunku będzie ewoluował islam. Czy podąży on w stronę ideologii wahabickiej i salafickiej? Czy jest to religia, która jest w stanie wyrzec się przemocy? Czy jest ona zdolna dokonać takiej samointerpretacji, by zrezygnować z wersetów wyzwających do rozwiązań siłowych? Czy jest to religia, którą da się na dłuższą metę pogodzić z demokracją? Główni przedstawiciele tzw. euroislamu, czyli demokratyczno-liberalnej wersji tej religii (jak np. Bassam Tibi), ogłosili klęskę tego projektu, chociaż poświęcili mu całe swoje życie. Do podobnych wniosków można dojść, obserwując przykład Turcji, która porzuca model kemalistyczny. Pisał o tym zresztą już ponad 20 lat temu Samuel Huntington, który przewidywał, że Turcja – jako państwo hybrydowe – będzie musiała się opowiedzieć albo za opcją europejską, albo islamską.
Dynamika demograficzna sprawia, że Europa z każdym rokiem staje się coraz bardziej muzułmańska. Z czasem islam będzie miał w niej coraz więcej do powiedzenia. W jakim kierunku będzie on wywierał wpływ na jej rozwój?
Co z tego wszystkiego wynika dla Polski? Czy jako kraj należący do Unii Europejskiej staniemy przed podobnymi wyzwaniami jak państwa zachodnie? Czy jesteśmy na to gotowi? Czy imigracja muzułmanów do nas jest nieuchronna?

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki