Menu

Bartczak_zaprasza!

A jak będzie w tym roku? Zobacz zaproszenie i ks. Jakuba Bartczaka!
-To było jedno wielkie i wspaniałe dziękczynienie za ŚDM.
W Górę Serca 2017! Spotkanie młodzieży archidiecezji wrocławskiej już 9 września 2017 r. na szczycie Ślęży.


Program spotkania:
10:00 - 12:00 - wejście na szczyt, zawiązanie wspólnoty
przed mszą świętą możliwość spowiedzi
12:00 - Anioł Pański
12:30 - Msza święta
14:00 - poczęstunek
14:30 - konferencja
15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:15 - koncert zespołu Fragua
16:30 - zakończenie

TAK BYŁO W ZESZŁYM ROKU NA ŚLĘZY!

 

Czytaj dalej...

Obchody powstania Solidarności

31 sierpnia 1980 roku w Stoczni Gdańskiej Międzyzakładowy Komitet Strajkowy podpisał porozumienie z rządem, po którym powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”
W tym roku przypada 37. rocznica porozumień sierpniowych i powstania Solidarności.Obchody 37. rocznicy powstania Solidarności to kilka dni wspólnego świętowania.Pod tablicą przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie narodziła się dolnośląska Solidarność, licznie zebrali się członkowie i sympatycy Związku. Stawili się również przedstawiciele władz (wojewoda Paweł Hreniak, marszałek województwa Jerzy Michalak, wi-ce prezydent Wrocławia Adam Grehl).
Przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności” Kazimierz Kimso podkreślił w swoim wystąpieniu, że Związek wciąż będzie się upominał o prawa ludzi pracy. Wyraził nadzieję na likwidację w Polsce plagi umów śmieciowych i pracy w niedzielę.
Tradycyjnie pod tablicą zgromadzone delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.
Po uroczystościach wszyscy spotkali się na okolicznościowym pikniku. Centrum Historii Zajezdnia. Na końcu poprosiliśmy Wójcika o projekt i pracę nad nową Konstytucję.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych- Henryków

26 sierpnia 2017 roku odbyła się się VIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Henrykowa. Wzięło w niej udział ok. 1150 osób. Wydarzenie poprzedził trzydniowy Zjazd Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, wktórym uczestnicy w trakcie pielgrzymki będą pełnili rolę wolontariuszy.Celem spotkania była wspólna modlitwa- (n.p.różaniec w terenie) - aby się formować, spędzić czas ze sobą i z Panem Bogiem, by poznać nowych ludzi, by zrobić coś dobrego!- przez Cnotę,przez PRACĘ, przez Służbę- aby przygotować się do stworzenia płaszczyzny porozumienia i wzajemnego wsparcia wśród niepełnosprawnych oraz wśród wszystkich zainteresowanych niepełnosprawnością.Krótka relacja z Mszy Świętej  ktorej przewodniczył i wygłosił homilię.
W homilii bp. Siemieniewski podkreślił, że każdy chrześcijanin otrzymuje misje jako zadanie do wykonania i to nazywamy walką duchową.
"Nasze życie może rozkwitać jak lilia jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie mocą wiary" - dodał bp. Siemieniewski.
Po Mszy św. odbędzie się (wkrótce) piknik przyklasztorny z udziałem orkiestry, następnie część artystyczną poprowadziły osoby niepełnosprawne.

----------------------------

Piknik przyklasztorny PIELGRZYMKI osób niepełnosprawnych

Po Mszy św. odbył się piknik przyklasztorny z udziałem orkiestry, następnie część artystyczną poprowadziły osoby niepełnosprawne,oraz
zespoły, na końcu wolontariusze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pokazali MOC - WARTO ZOBACZYĆ

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

 

Czytaj dalej...

Idziemy do Siemysłowa

5 sierpnia wrocławska Pielgrzymka wyruszyła z Namysłowa przez gościnną miejscowość Siemysłów gdzie miała odbyć się msza św.
w kościele p.w.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w otoczeniu parku
i po powitaniu przez ks.proboszcza  BAŁTAROWICZA poznaliśmy jedną z najważniejszych służb pielgrzymkowych TVPielgrzymkowa
z kierownikiem produkcyjnym Jakubem Maryniaczykiem wraz ekipą.
Następnie odsłuchaliśmy  "Orzecha" i jego słowo o wirusie samozakłady i nienawiści jak Pan Jezus do Nas się zwraca,aby ludzi ocalić.

intro-animacja Jakub Maryniaczyk
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Zaproszenie do Szymonkowa

Na trasie Pielgrzymki leży gościnna parafia Szymonków gdzie proboszczem jest ks. Tomasz Płukarski.  5 sierpnia na zaproszenie ks. Tomasza wszystkie służby pieszej pielgrzymki mogły skorzystać z noclegu i poczęstunku, który został przygotowany przez parafian.

W tym też dniu o godz. 21.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbył się Apel Jasnogórski dla Wszystkich służb pielgrzymkowych. Apel poprowadził ks. Bp Jacek Kiciński, który pielgrzymował razem z nami na Jasną Górę nie tylko
w gr. 12 akademickiej.

intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVpielgrzymkowa
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Bieg Niezłomnych- Sobótka

W biegu głównym wystartowało 544 uczestników, 440 mężczyzn i 114 kobiet. Najszybciej na metę dotarł Dominik Buk z czasem 37:37, wśród pań pierwsze miejsce zajęła Ewa Błauciak z czasem 45:08.
Obok głównego biegu na stokach Ślęży w tym roku w bazach Polskich Kontyngentów Wojskowych pobiegła rekordowa ilość żołnierzy.
Wśród imprez towarzyszących jedną z głównych atrakcji Biegu była możliwość sprawdzenia się na strzelnicy,  organizatorzy w ramach 4. edycji "Biegu Niezłomnych"  zadbali także o dzieci i młodzież.  W ramach zawodów  pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Romana Kowalczyka odbył się  "Bieg dzieci i młodzieży". Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Idźcie i Głoście-Trzebnica

PPP Trzebnica TVRZacząłem nie typowo bo od przeróbki znanego utworu "Despacito",ponieważ on podbił Internet i serca młodych ludzi,że to nie pieśń liturgiczna, a jedynie piosenka pielgrzymkowa, śpiewana w drodze”.Moim celem będzie relacja,reportaż,z  dnia pielgrzymowania,przeplatana wywiadami,świadectwami.
Przed każym odcinkiem kilka zdań sugestii.Wrocławscy pielgrzymi dotarli już na Jasną Górę!
Pątnicy po 9 dniach przybyli do stóp Matki Bożej Częstochowskiej. Telewizja Rodzina (tv pielgrzymkowa) każdego dnia transmitowała  pielgrzymkowe Msze św.
Pielgrzymowanie na Jasną Górę to wyjątkowe przeżycie dla każdego Pielgrzyma. Trud i wyrzeczenia idą w parze z mnóstwem dobrych wspomnień i duchowych przeżyć. Zobacz, co mówią o Pielgrzymce jej uczestnicy.Zapraszamy.
- Dzisiaj Idźcie i Głoście w Sanktuarium św.Jadwigi w Trzebnicy,to zasadnicze pytanie i odpowiedź oraz słowo Bp Jacka Kicińskiego.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka
wywiady Laura Wiesko

 

Czytaj dalej...

Pielgrzymkowe "Despacito"

W Kluczborku na scenie zaprezentowała się gr. pielgrzymkowa 20 i 21  , które były jednymi z wielu na  noclegu pielgrzymów.
Ponieważ "Despacito" podbija Internet i serca młodych ludzi, uznałyśmy, że jest to tak ciekawa, szybka i bystra melodia, która dodaje energii i wykorzystałyśmy ją, dodając do niej słowa, które mogą nas prowadzić na Jasną Górę - tłumaczyła s. Janina oraz Magda,z autorkami z przeróbką znanego utworu "Despacito" s. Janina Anna Kaczmarzyk ze Zgromadzenia Służebniczek NMP, Magdalena Ojak oraz ks. Jakuba Bartczaka. Na pewno to nagranie pokaże im nowy obraz pielgrzymki: radosnej i dynamicznej. Poza tym, pamiętajmy, że to nie pieśń liturgiczna, a jedynie piosenka pielgrzymkowa, śpiewana w drodze”.
Zapraszamy.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka

Czytaj dalej...

Zaczynamy 37. Pielgrzymkę.

Wystartowała 37. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. O godz. 6.00 pielgrzymi spotkali się w katedrze wrocławskiej na wspólnej modlitwie. Najpierw ks Aleksander Radecki oraz Abp Józef Kupny pożegnał i pobłogosławił pątników. Metropolita wrocławski prosił także o modlitwę za archidiecezję.Ks. Stanisław Orzechowski podziękował za modlitwę w swoim imieniu i w intencji pielgrzymów,szczególnie gr. 16 duchowej.
Na pątniczym szlaku spotkaliśmy o. bp Jacka Kicińśkiego, który skierował słowa do pielgrzymów duchowych.
Pierwszy etap pielgrzymki to Trzebnica. O swoich motywacjach mówią pielgrzymi specjalny wywiad o które pytała siostra laura Wiesko.Warto posłuchać.Zapraszam!
Na naszej antenie od 2 - 10 sierpnia będziemy prowadzić Studio Pielgrzymkowe o 13:10 i o 20:30.Dzisiaj był pierwszy etap pielgrzymki do Trzebnicy, jutro msza św. o 6:00 rano.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiady Laura Wiesko
intro-animacja Jakub Maryniaczyk
We wrocławskiej katedrze również codziennie w czasie pielgrzymki odprawiona zostanie Msza św. dla pielgrzymów duchowych o godz. 18:30.

 

Czytaj dalej...

Polonia Cantans_2017

Ruszył VII Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS . Podczas Inauguracji została odprawiona Msza święta w intencji artystów, uczestników, sponsorów i organizatorów VII letniego festiwalu Kultury POLONIA CANTANS 2017.
Msze koncelebrował ks. prałat Stanisław Pawlaczek a homilie wygłosił ks. Stanisław Babicz - Proboszcz parafii w Łozinie. Ze starego Kościoła w Łozinie został wypożyczony obraz kopii Cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na którym artysta uwiecznił matkę Boską i dziecię Jezus w Królewskich Koronach podarowanych przez Króla Kana Kazimierza. Podczas homilii usłyszymy historię koronacji MB Czestochowskiej papieskimi Koronami której 300. rocznicę właśnie obchodzimy.
Koncert Inauguracyjny z okazji 100.lecia objawień Matki Boskiej w Fatimie wykonał Zespół Muzyki sakralnej LUMEN z Poznania pod kierownictwem muzycznym Zbigniewa Małkowicza. Podczas koncertu w poetycki sposób przedstawiono historię objawień matki Boskiej w Fatimie / Portugalia w 1917 r. zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji z tego wyjatkowego wydarzenia.
Koncerty festiwalu POLONIA CANTANS odbywają sie w Kościele NMP Na Piasku we Wrocławiu, o godz. 19:00

wideo realizacja: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki