Menu

Wrocławska pielgrzymka startuje

Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w środę 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na czwartek 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.
A 31 lipca spotkaliśmy się wreszcie nastąpiło spotkanie z "Orzechem",oraz z bp
Jackiem Kicińskim.Rozpoczęły się również zapisywanie jeszcze grup pielgrzymkowych.Swoje życzenie oraz , przesłanie udzielił ks.Aleksander
Radecki dawny ojciec gr. duchowy wrocławskiej Pielgrzymki.
Transmisje na żywo z każdej mszy pielgrzymkowej na żywo:http:http://tvrodzina.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=38&Itemid=711

intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

PLAN TRANSMISJI (godziny rozpoczęcia Mszy podane są orientacyjnie):
2 sierpnia - Malin, godz. 12:00
3 sierpnia - Trzebnica, godz. 06:00
4 sierpnia - Karwiniec, godz. 11:00
5 sierpnia - Siemysłów, godz. 09:30
6 sierpnia - Boisko Wołczyn, godz. 9:30
7 sierpnia - Olesno, godz. 12:00
8 sierpnia- Las za Dąbrową godz. 10:30
9 sierpnia - Blachownia, godz.  10:00
10 sierpnia - Jasna Góra, godz. 11:00 [transmisja także w Radiu Rodzina]

Czytaj dalej...

Zaproszenie _IDŹCIE i GŁOŚCIE!

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE!”.Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w środę 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na czwartek 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.Zaprasza Bp JACEK KICIŃSKI CMF oraz "ORZECH".
Zapraszamy wszystkich. Nie może Nas zabraknąć !

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Nowenna za Pielgrzymkę

24 lipca, rozpoczynamy 9-dniowe duchowe przygotowanie do pieszej pielgrzymki z Wrocławia na Jasną Górę. Za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - Świętej z Wrocławia, patronki naszej 18. grupy karmelitańskiej, której 75 rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzić będziemy w tym roku w jej święto, 9 sierpnia - będziemy modlić się o jak największe owoce tegorocznego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani i Królowej Polski. W nowennie modlimy się za całą pielgrzymkę, nie tylko za naszą grupę karmelitańską. Powierzamy Bogu tych wszystkich, którzy wyruszą i głównego przewodnika ks. Stanisława Orzechowskiego "Orzecha", szczególnie dla niego o dar zdrowia. Zapraszamy do łączności przez odmawianie nowenny każdego dnia do 1 sierpnia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

IDŹCIE i GŁOŚCIE !

Tegoroczne rekolekcje w drodze przebiegać będą pod hasłem: „IDŹCIE I GŁOŚCIE!”. Do tego programu duszpasterskiego dopisane będą tematy, związane z setną rocznicą objawień fatimskich, setną rocznicą śmierci św. Brata Adama-Alberta Chmielowskiego oraz trzechsetną rocznicą koronacji jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Królowej Polski. Pielgrzymi do intencji indywidualnych dopiszą także swoje modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i archidiecezję wrocławską.Pielgrzymka wyruszy z Katedry Wrocławskiej w środę 2 sierpnia o godz. 6.00, zaś przybycie na Jasną Górę i wejście przed obraz Matki Bożej przewidziane jest na czwartek 10 sierpnia br. o godz. 9.00. Msza św. na zakończenie pielgrzymki na wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.00.Zapraszamy wszystkich. Nie może Was zabraknąć !

Szczegółowe informacje:http://pielgrzymka.pl/index.php/zaproszenie-na-pielgrzymke/

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzkowa

Czytaj dalej...

Uroczystość błogosławionego Czesława

20 lipca przypada wspomnienie błogosławionego Czesława – dominikanina, patrona Wrocławia.Drugi ważny powód wiąże się z wydarzeniem mającym miejsce w XIII w., kiedy na Wrocław mieli najechać Tatarzy. W dzień wspomnienia błogosławionego Czesława - patrona Wrocławia, (20 lipca) w kościele św. Wojciecha u ojców dominikanów odbyła się uroczysta Msza Święta.
Eucharystii przewodniczył przeor ojciec Wojciech Delik, a homilię wygłosił były przeor klasztoru dominikanów – o. Andrzej Konopka OP.
W homili o. Konopka zwrócił uwagę na posłanie jako wyraz miłości Boga.
W dalszej części ojciec wspomniał wydarzenia sprzed 20 lat.
Po homilii odbyło się uroczyste przekazanie relikwii błogosławionego Czesława do czeterech kościołów. Relikwie otrzymały: parafia
Wszystkich Świętych w Brzezinach, św. Huberta w Zalesiu Górnym, Najświętszej Maryi Panny Królowej polski na wrocławskiej Klecinie i św. Ojca Pio na wrocławskich Partynicach.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Konferencja fundacji Krzyżowa

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Fundacja Bente Kahan zaprasza na konferencję prasową informującą o trzeciej edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music. Muzyka dla Europy oraz jedenastej edycji festiwalu muzycznego Lato w Synagodze pod Białym Bocianem. Konferencja odbyła się 18 lipca br., w Synagodze pod Białym Bocianem
(Wrocław, ul. Pawła Włodkowica 5, balkon – I piętro)
Podczas konferencji zostanie zaprezentowany program zarówno festiwalu Krzyżowa-Music, jak i Lata w Synagodze pod Białym Bocianem. Organizatorzy zaprezentują specjalną ofertę Krzyżowa-Music, która powstała w ramach współpracy z partnerami Festiwalu – Fundacją Bente Kahan oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.
W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział:
•  Matthias von Hülsen – dyrektor generalny festiwalu Krzyżowa-Music
•  Rafał Borkowski – prezes Zarządu Fundacji „Krzyżowa”
• Tamara Chorąży – koordynatorka festiwalu Krzyżowa-Music z ramienia Fundacji „Krzyżowa”
• Katarzyna Szczerbińska-Tercjak - dyrektor Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
• Malwina Tuchendler – koordynatorka projektów, Fundacja Bente Kahan

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Flash mob_Powódź Stulecia

Centrum Historii Zajezdnia wraz z Wrocławskim Teatrem Tańca organizuje na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego flash mob czyli sztucznym tłum, który przy współpracy z artystami nawiąże do wydarzeń sprzed 20 lat, kiedy to wielka fala powodziowa nawiedziła Wrocław.Dyrektor Teatru Tańca, Michał Bober który podkreśla, że nie trzeba do tego wydarzenia specjalnie się przygotować,trochę musieliśmy dłużej czekać ale w końcu przestał padać deszcz tak jak 20 lat temu.
Trzon flash moba stanowi 7 tancerzy Wrocławskiego Teatru Tańca.
Akcja będzie jednocześnie inauguracją wystawy poświęconej Powodzi Tysiąclecia organizowanej przez Teatrem Tańca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

przy okazji film montowany 15 lat temu:

Czytaj dalej...

Konferencja- Ludobójstwo

Konferencja. Ludobójstwo: w Dworze Polskim we Wrocławiu
(sala nr.1-Świadectwa, historia, pamięć,)
Między innymi Feliks Trusiewicz cudem ocalał,świadectwo.
Przemysław Mandela Polityka II RP wobec mniejszości ukraińskiej,
Stanisław Srokowski,J.Rudnicki,Z.Jarząbek,
-Kresowianie III RP,Ludobójstwo,co też o Naszej tragedii wiedzą inne narody Kresów Wschodnich.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Ofiary zbrodni UPA

Pod Pomnikiem Pamięci Ofiar UPA na bulwarze Xawerego Dunikowskiego, rozpoczęły się wrocławskie obchody 74. rocznicy mordu Polaków na kresach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. Mordu dokonali ukraińscy nacjonaliści wraz z Ukraińską Armią Powstańczą.
- W swoim przemówieniu Henryk Jakubicki wiceprezes Stowarzyszenia Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów, podkreślił, że dzięki ustawom Senatu i Sejmu z ubiegłego roku, został oddany poległym należyty hołd.
Mam nadzieję, że naród polski jak i ukraiński będzie współpracował na gruncie prawdy – zaznaczył wojewoda dolnośląski – Paweł Hreniak.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Trophy 2017- Finały

Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring – fundacji non profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych futbolistów w Europie. Z każdym rokiem cieszy się większą popularnością. Wzięło w nim udział ponad 600 drużyn z 22 różnych krajów. Wydarzenie organizowane jest przez MKS Parasol Wrocław oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Na potrzeby turnieju klub otrzymuje wsparcie od Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Młodzieżowego Centrum Sportu, miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.Spotkania finałowe zaplanowano na niedzielę.Podczas uroczystych ceremonii pod hasłem UEFA Respect każdy uczestnik zostanie uhonorowany medalem. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów, czyli firmy Uhlsport, Sonda Sports oraz Black Point. To międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. W rozgrywkach weźmie udział 250 drużyn z różnych stron Europy.Turniej gromadzi fanów futbolu w wieku od 8 do 19 lat. Rywalizacja podzielona będzie na 10 kategorii wiekowych. Sportowcy zagrają na kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu oraz na obiekcie Oławka na Niskich Łąkach.Na końcu ciekawa atrakcyjna zabawa :jak żonglowac,bawić sie piłką w wykonaniu Krzyżowskiego i Skóry.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki