Menu

Przymierze wg.M.Lorenca

Oratorium pt. PRZYMIERZE wg Michała Lorenca w kościele św. Krzyża we Wrocławiu. Koncert odbył się w ramach święta Wrocławia oraz 20-ej rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i wizyty św. Jana Pawła II w stolicy Dolnego Śląska.
Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej wszyscy zebrani w kościele św. Krzyża usłyszeli fragment "Missa Magna Beatificationis", którego prawykonanie miało miejsce w bazylice św. Ignacego Loyoli w Rzymie dnia 2 maja 2011 r. z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
W drugiej części można było usłyszeć "Przymierze" – utwór symfoniczny napisany z okazji 1050-ej rocznicy chrztu Polski oraz otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.
Dla mieszkańców Wrocławia zagrali:
Wrocławska Orkiestra Symfoniczna "ArtBel Ensemble"
Chór Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu- chór przygotował Maciej Wojciechowski.
Koncert pod dyrekcją Alana Urbanka.
Soliści - Katarzyna Laskowska, Robert Pożarski, Adam Strug i specjalny gość z Syrii - Simon Sammoun
Dla zebranych zagrali - Igor Pietraszewski, Piotr Wojtasik, Przemysław Michalak. Ten koncert tak jak i wiele innych wydarzeń w naszej archidiecezji również był połączony z akcją DAR DLA ALEPPO zapoczątkowaną przez ks. Abp Józefa Kupnego- metropolitę wrocławskiego.

Wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...

Kilometry Miłości na rolkach

Już po raz drugi wyruszy na Jasną Górę Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska. Jej organizatorzy Liceum Salezjańskie z Wrocławia oraz Salezjańskie Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu, podobnie jak przed rokiem, gwarantują sprawny jej przebieg, a zwłaszcza wyjątkową, niezapomnianą atmosferę sprzyjającą regeneracji sił zarówno tych duchowych jak i psychicznych. W tegorocznej edycji, która potrwa od 1 od 4 lipca, przewiduje się udział ponad 60-100 osób z Polski i zagranicy. Hasło tegorocznej pielgrzymki bezpośrednie nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego w Polsce: „Idźcie i głoście”, a inspirujące tematy codziennych konferencji: „Leżeć”, „Siedzieć”, „Iść”, „Biec” pozwolą odnowić i umocnić fundamentalną postawę każdego chrześcijanina, jaką jest bycie misjonarzem Jezusa. Mocną stroną pielgrzymki jest towarzyszący jej projekt „Kilometry Miłości”.Do pielgrzymki zaprasza  ks. mgr Jerzy Babiak dyrektor szkoły. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki www.rolkowa-wroc.pl, a także na facebooku.

Wkrótce więcej o pielgrzymowaniu na Rolkach

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

German Death Camps

Spotkanie i dyskusja z organizatorami akcji German Death Camps kolejne spotkanie we wrocławskim oddziale Civtias Christiana.
26 czerwca 2017 r. z organizatorami akcji Kamil Rybikowski prezes Stowarzyszenia "Koliber"oraz Marcin Wolak


German Death Camps to akcja która ma wyprostować pewne historyczne zakłamania w Europie Zachodniej szczególnie w Niemczech mającej na celu przypomnienie, kto odpowiada za obozy zagłady.

https://www.facebook.com/stowarzyszeniekoliber/

wideo-realizacja Zdzislaw Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Piłka Nożna LSO A.Wr.

 

II Turniej Piłki Nożnej o puchar O. Bp. Jacka Kicińskiego i

Burmistrza Gminy Wołów Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Wrocławskiej.

realizacja white studio

Czytaj dalej...

Polacy na Kresach

Polacy na Kresach- Doświadczenie Rajdu Katyńskiego.
Wrocławski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana zaprasza na kolejne spotkanie. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana.”
Oddział we Wrocławiu  zaprasza na spotkanie z płk. Mieczysławem Struś na wykład -"Doświadczenie Rajdu Katyńskiego" i prezentacje foto i filmową

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Święto Katedry i Wrocławia

 

Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Wrocławskiej pw. św. Jana Chrzciciela. Koncelebra: J.E. Abp Józef Kupny - Metropolita Wrocławski, homilia: ks. profesor Wołyniec-Rektor PWT Wrocław. Z udziałem Biskupów Wrocławskich, prezydenta Wrocławia, władz samorządowych, Radnych Wrocławia, Rady Miejskiej, zaproszonych gości i licznie przybyłych Wrocławian. Uroczystość połączona z peregrynacją relikwii Świętego Jana Pawła II w ramach Nocy kosciołów 2017.

Wideo realizacja i copyright: Andrzej Mas - TVRodzina

Czytaj dalej...

Abp Chbeir z Syrii_Podziękowania

Abp Chbeir Syria TVR

 

 Bp Antoine Chbeir gościł na Dolnym Śląsku w ramach Nocy Kościołów 2017. W tym czasie spotykał się z wiernymi archidiecezji i wygłosił homilię w siedmiu świątyniach. Przypominał m.in. o istocie konfliktu, który nieprzerwanie trwa na Bliskim Wschodzie.
W załączeniu wywiad z podziękowaniem Abp Chbeir z Syrii dla Kościoła w Polsce, Radia Rodzina , wszelkich organizacji udzialajacych pomocy Syriii Aleppo.

 Wideo-realizacja Andrzej Mas TVRodzina

Czytaj dalej...

Koncert „Nieśmiertelni”

Kilkaset osób uczestniczyło 25 czerwca w koncercie podsumowującym akcję „Dar dla Aleppo”, zainicjowaną przez metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego.
Koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo” dedykowany był prześladowanym chrześcijanom, a zwłaszcza Syryjczykom mieszkającym w zrujnowanym Aleppo. Wydarzenie, zorganizowane przez Radio Rodzina, odbywało się w ramach trwających na Dolnym Śląsku „Nocy Kościołów”.
W koncercie uczestniczyli o. bp Jacek Kiciński oraz bp Antoine Chbeir - maronicki, katolicki biskup diecezji Latakia w Syrii. Bp Kiciński podkreślił, że cieszy się z kolejnej inicjatywy składającej się na projekt „Dar dla Aleppo” i zaznaczył, że to wyraz naszej solidarności z Syrią oraz gest miłosierdzia. Bp Chbeir podziękował zgromadzonym za zaangażowanie w pomoc na rzecz Syrii.Koncert otworzył występ rapera Arkadio, który podkreślał, że chrześcijanie to ludzie radośni i zachęcał do postawy wdzięczności za wszystko, co otrzymujemy od Boga. Następnie zaprezentowano utwory z projektu „Nieśmiertelni” stworzonego przez Darka Malejonka oraz Salezjański Wolontariat Misyjny. Wraz z Maleo Reggae Rockers wystąpili Arkadio, Kinga Kielich Kuba Podolski , a także Halina Mlynkova, która zaprezentowała utwory z projektu „Panny Wyklęte”.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

G.Górny_Tajemnice Fatimy

Książka, opatrzona tekstem G. Górnego, ze zdjęciami Janusza Rosikonia, przedstawia zarówno istotę orędzia fatimskiego, jak i rozwój jego przyjmowania przez Kościół. Podczas spotkania publicysta przybliżył treść orędzia fatimskiego, które, jak podkreślał, jest najdonioślejszym objawieniem prywatnym w historii katolicyzmu. Grzegorz Górny ukazywał sylwetki największych czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i orędowników przesłania z Fatimy.Bardzo ciekawym aspektem, przedstawionym szeroko w książce i przybliżonym również w czasie spotkania, jest wpływ wypełniania próśb Matki Bożej na sytuację świata. Publicysta tłumaczył, dlaczego kolejni papieże w dany sposób przyjmowali orędzie oraz jakie niosło to ze sobą skutki. Sporo miejsca podczas swojego wykładu poświęcił Rosji i błędom, jakie szerzył komunizm.Grzegorz Górny nawiązał także do postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, mówiąc o Papieżu Polaku, jako człowieku, który był predysponowany do walki z komunizmem i który spełnił prośbę Maryi przekazaną w objawieniach.

rozmowę w studiu:Ada Sierocińska Radio Rodzina
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki