Menu

Co z tym złem w sztuce?

Panel:Czy zło jest ciekawsze? c.d.dyskusji...
a może Co z tym złem w sztuce? na kongresie społecznym
w Centrum Narodowym Historii 27.11.2016
Klasyczna triada- dobro,prawda,piękno jako wysychające  źródło kultury.
Moderator:Piotr Czekierda
Prelegenci:Jakub Moroz,Krzysztof Zanussi,Dorota Monkiewicz,Jacek Kopciński.W tej części moderator zaprosił uczestników do bezpośredniej dyskusji,między innymi wypowiedział się Kornel Morawiecki znany działacz opozycji antykomunistycznej w PRL.Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Czy zło jest ciekawsze?

Kongres Społeczny ESK Wrocław 27.11.2016 Panel:Czy zło jest ciekawsze?
Klasyczna triada- dobro,prawda,piękno jako wysychające  źródło kultury.

Moderator:Piotr Czekierda
Prelegenci:Jakub Moroz,Krzysztof Zanussi,Dorota Monkiewicz,Jacek Kopciński.

c.d.nastąpi. Ciekawa! dyskusja z widzami.Już  wkrótce

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Panel- Gdzie leży Polska?

Na Wschodzie, na Zachodzie czy nad Morzem Śródziemnym? to tytuł pierwszego panelu, który prowadził red.Piotr Gursztyn. Panel był próbą odpowiedzi na pytanie: Jaka jest nasza przynależność cywilizacyjno-kulturowa na mapie Europy? Czy może się ona zmieniać w różnych okresach historii? Jak myślą o sobie Polacy,Węgrzy czy Ukraińcy? Czy myślimy, że należymy do Zachodu, tak samo jak Francja czy Anglia? Czy może, że leżymy na Wschodzie, jak Litwa lub Słowacja? A może nie czujemy się do końca ani Wschodem, ani Zachodem?
Prelegenci to Csaba Kiss węgierski historyk,Jarosław Hrycak  ukraiński historyk i Marek Cichocki polski filozof i politolog. Zapraszamy!
W tym momencie zapraszamy już na 27.11.2016 od 11:00 na zwiedzanie  wystawy WROCŁAW 1945-2016, oraz  od 13:00 na c.d.wykładów.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

PŁOMIEN MIŁOSIERDZIA

Wigilijne dzieło pomocy dzieciom to PŁOMIEN MIŁOSIERDZIA Caritas 2016.
26 grudnia br. w Sali Senatu PWT zostały zapalone dwie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Arcybiskup, Metropolita Wrocławski, ks. Józef Kupny zapalając Płomień Miłosierdzia zachęcał wiernych do włączenia się w akcję, mającą już 23 letnią tradycję. Jego słowo było na wpół życzeniami, na wpół modlitwą. Mówił: " Niech ta świeca rozpali w nas płomień miłosierdzia i wyobraźnię miłosierdzia"; podkreślił i dodał: To światło niech ogrzewa serca dzieci, które przyjmą tę pomoc, ale też rodziców, którzy często cierpią z tego powodu, że nie mogą dzieciom zapewnić odpowiednich warunków. Drugą świecę zapalił Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak. Reprezentując wszystkich Dolnoślązaków mówił:  Pamiętajmy, że kupując świecę wigilijną wspieramy dzieci w potrzebie. Niech to będzie nasz dolnośląski odruch serca w tym czasie. Zachęcam wszystkich Dolnoślązaków do wsparcia tej zacnej inicjatywy.
Tym samym została zainaugurowana akcja, która dzięki Państwa zaangażowaniu pozwoli dzieciom z uboższych rodzin wypocząć na kolonii Caritas. Świece już od pierwszej niedzieli Adwentu (27 listopada) będzie można nabyć w swoich parafiach oraz siedzibie Caritas, przy ul. Katedralnej 7.
 
Wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina, 2016

Czytaj dalej...

Kongres Społeczny ESK

Rozpoczął się pierwszy dzień Kongresu Społecznego ESK w sali Centrum  Narodowego Historii ul.Grabiszyńska 184. Słowo otwarcia dyrektor Centrum Marek Mutor,oraz Grzegorz Górny dyrektor programowy Kongresu Społecznego we Wrocławiu.
Pierwszy panel p.t.:Gdzie leży Polska? (materiał wkrótce)

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Wystawa- BOGACTWO UBÓSTWA

Wystawa powstała z okazji Roku Kultury Wegierskiej 2016/2017 dzieki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier oraz Instytutu Balassiego. Zorganizowana we Wrocławiu przez:
Konsulat Generalny Węgier z Krakowa, Parafię pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu, Fundację Studium Culturae Ecclesiae.
Na wystawę zaprasza i ją prezentuje : dr hab. Adrienne Kormendy  Konsul Generalny Węgier w Polsce.

Wideo realizacja: Andrzej Mas tvRodzina, 2016

Czytaj dalej...

Konferencja prasowa

Zapis konferencji prasowej, która miała miejsce po dokonaniu uroczystego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla,odbyła się z udziałem Kardynała Stanisława Dziwisza,Abp Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego KEP-u oraz Bp Andrzeja Czaję Przewod. Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych,który w podsumowaniu nawiązał do słów Jana Pawła II
z homilii inaugurującej jego pontyfikat: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”,oraz zaprosił  aby pozwolić mu działać...Chrystusowi.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Otwórzcie Drzwi Chrystusowi!

III Chrześcijański Kongres Społeczny odbywający się w Krakowie-Łagiewnikach(18.11.2016), służył duchowemu i społecznemu przygotowaniu się do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Inicjatorzy Kongresu wielokrotnie podkreślali, że oddanie czci Jezusowi Chrystusowi jako Królowi naszej Ojczyzny, naszych społeczności i naszych rodzin musi wyrażać się w zaangażowaniu na rzecz ładu społecznego opartego na Ewangelii, Dekalogu i moralnym prawie natury. Kongres stanowił istotny element takich działań...Mnóstwo gości,wywiady.Zapraszamy!

wywiady  red. Ewa Przyjazna vide et crede.pl
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Chrystus Królem Miłosierdzia- Wrocław

Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w uroczystość Chrystusa Króla, w niedzielę 20 listopada 2016 w katedrze wrocławskiej. Na zakończenie Mszy św.Ks. proboszcz Katedry Paweł Cembrowacz oraz licznie zgromadzeni wierni wypowiedzieli
Słowa uroczystego Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana narodu polskiego ,Polski. Mszę św. uświetnił chór Cantillena.
Następnie odbył się koncert uwielbienia w wykonaniu chóru i orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im R. Bukowskiego we Wrocławiu pod batutą Artura Wróbla. O 15:00 w godzinie Miłosierdzia wierni modlili się koronka do Bożego miłosierdzia , po niej odbyły się się nieszpory. Uroczystość zakończyła procesja do figury Chrystusa Króla.
Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego , historycznego wydarzenia.

Wideo realizacja: Andrzej Mas tvRodzina 2016

Czytaj dalej...

CHRYSTUS KRÓLEM I PANEM

Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana dobrze wpisuje się w zakończenie Roku podwójnego Jubileuszu: Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu
Polski. Jest aktem zawierzenia Miłosierdziu Bożemu naszego Narodu i publicznym aktem naszego odnowienia przymierza z Bogiem.Dokonany podczas dzisiejszej uroczystości wspólnotowy akt wyznania wiary,rozpoczął się od procesji w kierunku ołtarza polowego i słów: „Czas się już wypełnił. Przybliżyło się do was królestwo Boże! Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,14- 15). W ten sposób zwiastuje początek królowania Boga wewnątrz dziejów świata i rodzaju ludzkiego, poprzez zamieszkanie Boga pośród nas...Przy ołtarzu polowym Celebrans rozpoczyna znakiem krzyża i pozdrawia wiernych wprowadzając (swoimi słowami) do nabożeństwa, którego głównym tematem jest uczczenie krzyża Chrystusa.

Po konferencji Bp R.Pindla rozpoczyna się Liturgia Eucharystii której przewodniczył J.E.Kard.Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski...Homilię wygłosił
Bp Andrzej Czaja Przewodniczący Zespołu ds.Ruchów Intronizacyjnych.Następnie Diakon dokonuje wystawienia Najświętszego Sakramentu, w odpowiednim momencie Ksiądz abp Stanisław Gądecki rozpoczyna
JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA CHRYSTUSA
ZA KRÓLA I PANA

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki