Menu

Bal Złomów_cz.1

 

 

16. BAL Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „WAWRZYNY”
odbył się dnia 28 stycznia 2017 roku.
w Hotelu „Jasek” we Wrocławiu.Zaproszeni to studenci i przyjaciele D.A."Wawrzyny",głównie z wrocławskimi pielgrzymkami za sprawą "ORZECHA''.Bal rozpoczął sie od Poloneza,zabawę poprowadził zespół muzyczny „KANAH”  Co będzie później to wkrótce.Zapraszam!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych

Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, z udziałem bp. Jacka Kicińskiego, wieczorna modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie... Podczas Eucharystii, odprawionej z udziałem o. bp. Jacka Kicińskiego, misjonarz z Brazylii ukazał Chrystusa jako nieustannie kroczącego.On idzie tam, gdzie jest twoje życie… Żeby Go spotkać, musisz także kroczyć, a nie siedzieć na wspomnianej przez papieża Franciszka kanapie – podkreślał. – On idzie i szuka nas.O. Antonello zapewniał, że Bóg chce spotykać się z człowiekiem w jego codzienności, choćby przy lepieniu pierogów. – On patrzy na ciebie i mówi: uczynię z ciebie rybaka ludzi.
 Modlitwa tańcem,wieczorna modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie... tym zakończyły się  rekolekcje ewangelizacyjne w Hali Orbita z O. Antonello.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Przyjdź w Duchu Świętym

Najpierw przygotowywał Nas ks.Piotr Wawrzynek do przyjścia w Duchu świętym.
 Do zapatrzenia się w Jezusa kroczącego po wodzie, pokonującego wszelkie trudności, zaprosił o. Antonello Cadeddu w niedzielny ranek uczestników Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych we Wrocławiu.
- Dziś będziemy chodzić z Panem po wodzie! - zapowiedział rekolekcjonista, powtarzając, że „kiedy Bóg mówi, On czyni”.
Niestety, my, ufając tylko swoim siłom, nie dostrzegamy, gdy On przychodzi. Robimy z Niego - jak apostołowie - „zjawę”, figurę, osobę, której się boimy. Tworzymy Boga na nasze podobieństwo.
Tymczasem, zapewniał o. Antonello, i my możemy z Chrystusem kroczyć po wodzie. On spogląda na Piotra i mówi: Chodź!
-że Pan Bóg wypowiadając słowo,to słowo staje się faktem.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiady Ewa Przyjazna Fundacja Vide et Crede

Czytaj dalej...

Wyjdźmy z Ewangelią na Ulicę

We wrocławskiej Hali Orbita trwały III Rekolekcje Archidiecezjalne.
O Antonello w swoisty sposób zachęcał do aktywnego udziału w spotkaniu, pouczał na konferencji.
Ks.Piotr Wiśniowski prosił o wsparcie i modlitwę Fundacji Video et Crede. Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny ,a do kilku tysięcy uczestników rekolekcji wygłosił o. Antonello Cadeddu.
- "To wszystko co mówi Bóg, On robi. To wszystko co robi, On mówi" - podkreślał o. Antonello. Bóg idzie do miasta nieuznawanego, Kafarnaum. Bóg wybiera miejsca, których byśmy nie wybrali. O. Antonello nawiązał w homilii do swojej pracy w "Przymierzu Miłosierdzia", gdzie pomaga m.in. prostytutkom, dealerom narkotyków, by tam wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić  Ewangelię i podejmować uczynki miłosierdzia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiady Ewa Przyjazna Fundacja Vide et Crede

Czytaj dalej...

Zaufaj.ON działa!

O. Antonello prowadzi wspólne życie  z ludźmi najbardziej opuszczonymi: z bandytami, dealerami narkotyków, prostytutkami. Nocuje razem z nimi na ulicy, żeby zabierać ich do prowadzonych  przez niego domów i głosić im miłość Boga. Ofiarowuje im przede wszystkim Słowo  Boże i moc Ducha Świętego.Zapraszamy na specjalny wywiad z o Antonello i nie tylko...Wkrótce c.d.relacji z 21.01.(konferencje o Antonello,Eucharystia z Abp Kupnym)

wywiady Ewa Przyjazna
wideo-realizacja TVRodzina

Czytaj dalej...

JOANKI na Dzień Babci i Dziadka

 

JOANKI to zespół taneczny dzieci z Niemczy .
Dla wszystkich Babć i Dziadków w dniu ich święta
przygotowali oprócz życzeń, wspaniałe tańce ludowe,
współczesne, popisy solowe a także coś ze światowego repertuaru.
Zapraszamy wszystkie Babcie , Dziadków i nie tylko..

Wideo realizacja : Andrzej Mas - tvRodzina, 2017

Czytaj dalej...

Rozpoczęły się III Rekolekcje

We wrocławskiej Hali Orbita trwają III Rekolekcje Archidiecezjalne, które prowadzi o. Antonello Cadeddu.Rozpoczynamy od Przywitania Jezusa
w Najświętszym Sakramencie i modlitwy do Ducha Św.(prowadził Bp Jacek Kiciński CMF- Cz.I)
Konferencje O.Antonello ,oraz Msza św. z Abp Józefem Kupnym wkrótce w części II.
O. Antonello to włoski kapłan, który wraz z O. Enrique Porcu  wyjechał do Brazylii, by tam wśród najbiedniejszych mieszkańców faveli głosić  Ewangelię i podejmować uczynki miłosierdzia.
Zapraszamy wkrótce!

wywiad Ewa Przyjazna
wideo-realizacja TVRodzina

Czytaj dalej...

"Bezpieczna Polska"

Żołnierski piknik przed  Urzędem Wojewódzkim przyciągnął całe rodziny. Wśród jego  atrakcji były m.in.  roboty saperskie nazywane „Inspektorami”. czołg „ Leopard”, transporter „ Rosomak, czy wyrzutnia rakietowa „ Langusta”. Amerykanie przywieźli ze sobą transporter „ Stryker”. Można było nie tylko zobaczyć wojskowy sprzęt, ale także wycelować z karabinów i granatników.  

Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk. Waldemar Bartłomiejczak podkreśla, że pobyt amerykańskich żołnierzy na Dolnym Śląsku będzie przede wszystkim okazją do wspólnych ćwiczeń, poznawania i doskonalenia procedur działania. - To nie jest przypadek, że wojska amerykańskie zostały rozlokowane w województwach dolnośląskim i lubuskim. Mamy bowiem na tym terenie najlepsze poligony, najlepiej przygotowaną infrastrukturę pod względem logistycznym. To są wojska, które będą u nas przebywać rotacyjnie: sprzęt zostaje, a żołnierze się zmieniają. Stacjonujący w Bolesławcu i w Świętoszowie wojska amerykańskie będą w stanie ciągłej gotowości bojowej i w każdej chwili mogą być przetransportowane do krajów bałtyckich - stwierdził  w swoim wystąpieniu wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. tekst/RR

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Rekolekcje z o. Antonello- Zaproszenie

Pozostały kilka dni  do III Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych pod hasłem: “Powierz. Zaufaj. ON działa”.
Może sobie mówisz, że byłeś na wcześniejszych i słyszałeś już o. Antonello Cadeddu jak głosi Słowo Boże, ale pamiętaj, że nasz Pan działa na różne sposoby.
O duchowych przygotowaniach do tego wydarzenia wraz z zaproszeniem opowiada karmelita bosy o. Krzysztof Piskorz który zachęca  również do indywidualnego przygotowania przez modlitwę oraz sakrament spowiedzi. By wziąć udział w rekolekcjach, trzeba się na nie zapisać.Na rekolekcje można zapisać się również w Hali Orbita w dniu ich rozpoczęcia 21 stycznia. Obowiązuje tzw. wejściówka na okaziciela – jeśli nie możemy brać udziału w całym wydarzeniu, można przekazać ją innej osobie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

zapisy:
http://walkaduchowa.pl/iii-rekolekcje-archidiecezjalne/informacje-o-zapisach/

Program:
http://walkaduchowa.pl/iii-rekolekcje-archidiecezjalne/program-rekolekcji/

 

Czytaj dalej...

"Dzisiaj w Betlejem"

Koncert odbył się 11 stycznia w w klasztorze Sióstr Szkolnych de Notre Dame - w miejscu dawnego zamku piastowskiego - przy ul. Świętego Marcina 12 na Ostrowie Tumskim.
Wieczór poprowadzili i w wykonywali Małgorzata Tomczak i Wojciech Kowal.
Zaproszenie od Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki