Menu

Lokalne (235)

Mamy Rondo Jerzego Woźniaka!

Blisko rok po śmierci Jerzego Woźniaka - wielkiego wrocławianina i Polaka - żołnierza AK i WiN, więźnia stalinowskiego, w III RP ministra i wiceministra, a także wieloletniego prezesa Dolnośląskiego Okręgu AK przy ul. Inżynierskiej i Alei Pracy otwarto rondo jego imienia.
W uroczystości wzięli udział m.in. Rafał Dutkiewicz - prezydent Wrocławia; prof. Włodzimierz Suleja - dyrektor wrocławskiego oddziału IPN; Ryszard Filipowicz - prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oraz  rodzina Jerzego Woźniaka

fot.Krzysztof Kunert - video-realizacja:Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Obchody 3 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Kilkadziesiąt osób stanęło (10 kwietnia 2013r.)z portretami Ofiar Katastrofy na ul. Świdnickiej. - Przez pojawienie się w centralnym miejscu Wrocławia setki portretów chcemy sprowokować wrocławian do refleksji nad tym, co stało się 10 kwietnia 2010 r. a także uczcić pamięć ofiar - mówił Radosław Rozpędowski, jeden z organizatorów pochodów.Niech te kilka wypowiedzi uczestników tej akcji świadczy  (w większości?...)o postawie wrocławian.Następnie wszyscy przeszli do kościoła p.w.Najświętszej Marii Panny na Piasku.
(opracowanie muzyczne)wykonanie  z Koncertu "Artyści o Smoleńsku", oraz utwór wykonany przez orkiestrę reprezentacyjną Policji Dolnośląskiej.

video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina, fotografia-wywiady  Janusz Gajdamowicz.

Czytaj dalej...

Wrocław uczci pamięć śp. Jerzego Woźniaka

Materiał archiwalny, z uroczystego odsłonięcia pomnika poświęconego
Rotmistrzowi Pileckiemu w 63-rocznicę śmierci (25 maja 2011),gdzie nie zabrakło wspomnień płk Jerzego Woźniaka,oraz z ostatniej ziemskiej  drogi do Pana.
Niezłomny żołnierz Armii Krajowej, 2. Korpusu Polskiego we Włoszech i Zrzeszenia"Wolność i Niezawisłość", b. kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych,prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,przyjaciel Ośrodka "Pamięć i Przyszłość".W październiku 2010 mówił: "Człowiek, kiedy patrzy na swój życiorys, musi patrzeć po pierwsze krytycznie. A po drugie, musi się cieszyć, że udało mu się coś w życiu zrobić. Ja uważam, że trochę mi się udało... Dziękuję bardzo."

video-realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki