Menu

Lokalne (233)

Wrocław uczci pamięć śp. Jerzego Woźniaka

Materiał archiwalny, z uroczystego odsłonięcia pomnika poświęconego
Rotmistrzowi Pileckiemu w 63-rocznicę śmierci (25 maja 2011),gdzie nie zabrakło wspomnień płk Jerzego Woźniaka,oraz z ostatniej ziemskiej  drogi do Pana.
Niezłomny żołnierz Armii Krajowej, 2. Korpusu Polskiego we Włoszech i Zrzeszenia"Wolność i Niezawisłość", b. kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych,prezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,przyjaciel Ośrodka "Pamięć i Przyszłość".W październiku 2010 mówił: "Człowiek, kiedy patrzy na swój życiorys, musi patrzeć po pierwsze krytycznie. A po drugie, musi się cieszyć, że udało mu się coś w życiu zrobić. Ja uważam, że trochę mi się udało... Dziękuję bardzo."

video-realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

Szkoła prawdziwych mężczyzn

Funcjonuje przekonanie iż Liceum w Henrykowie to- SZKOŁA PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN „Per aspera od astra"- czyli przez trudy do gwiazd, którymi są często nasze ideały.Przypominamy, że od kilku lat z powodzeniem prowadzimy klasy o kierunku przysposobienie wojskowe i ratownictwo, a od września 2013 roku planujemy otwarcie nowego kierunku -- uniwersyteckiego.
Zapraszamy zatem gimnazjalistów, którzy wciąż poszukują jakiegoś rozwiązania dla siebie, przyjedźcie i sami się przekonajcie -- jeśli chcecie nauczyć się stawiać sobie samym wymagania i potraficie wymagać nie tylko od innych, ale i od siebie -- ta szkoła może być dla was szansą na zostanie prawdziwymi mężczyznami.Więcej aktualnych informacji na stronie: www.henrykow.archidiecezja.wroc.pl 

Uwaga! w wywiadzie p.instruktor od jeździectwa, powinno być Małgorzata Brywczyńska  Przepraszamy!
video- realizacja Zdzisław Maj, wywiady Janusz Gajdamowicz, rozmowę w studio prowadziła Patrycja Jenczmionka - TV Rodzina

 

Czytaj dalej...

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Oficjalne obchody na Cmentarzu Osobowickim - przemarsz środowisk i pocztów sztandarowych na miejsce uroczystości do kwater 81a i 120 , gdzie spoczywają żołnierze wyklęci, odbył się w towarzystwie orkiestry reprezentacyjnej Policji Dolnośląskiej oraz " ćwiczeń strzelniczych? " na pobliskim poligonie.
Wrocław 1 marca 2013 r 
video-realizacja Zdzisław Maj. wywiady prowadził Janusz Gajdamowicz

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki