Menu

Lokalne (196)

Nowenna za Pielgrzymkę

24 lipca, rozpoczynamy 9-dniowe duchowe przygotowanie do pieszej pielgrzymki z Wrocławia na Jasną Górę. Za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - Świętej z Wrocławia, patronki naszej 18. grupy karmelitańskiej, której 75 rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzić będziemy w tym roku w jej święto, 9 sierpnia - będziemy modlić się o jak największe owoce tegorocznego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani i Królowej Polski. W nowennie modlimy się za całą pielgrzymkę, nie tylko za naszą grupę karmelitańską. Powierzamy Bogu tych wszystkich, którzy wyruszą i głównego przewodnika ks. Stanisława Orzechowskiego "Orzecha", szczególnie dla niego o dar zdrowia. Zapraszamy do łączności przez odmawianie nowenny każdego dnia do 1 sierpnia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Uroczystość błogosławionego Czesława

20 lipca przypada wspomnienie błogosławionego Czesława – dominikanina, patrona Wrocławia.Drugi ważny powód wiąże się z wydarzeniem mającym miejsce w XIII w., kiedy na Wrocław mieli najechać Tatarzy. W dzień wspomnienia błogosławionego Czesława - patrona Wrocławia, (20 lipca) w kościele św. Wojciecha u ojców dominikanów odbyła się uroczysta Msza Święta.
Eucharystii przewodniczył przeor ojciec Wojciech Delik, a homilię wygłosił były przeor klasztoru dominikanów – o. Andrzej Konopka OP.
W homili o. Konopka zwrócił uwagę na posłanie jako wyraz miłości Boga.
W dalszej części ojciec wspomniał wydarzenia sprzed 20 lat.
Po homilii odbyło się uroczyste przekazanie relikwii błogosławionego Czesława do czeterech kościołów. Relikwie otrzymały: parafia
Wszystkich Świętych w Brzezinach, św. Huberta w Zalesiu Górnym, Najświętszej Maryi Panny Królowej polski na wrocławskiej Klecinie i św. Ojca Pio na wrocławskich Partynicach.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Wrocławski Piknik Historyczny

W dniach od 10 do 18 czerwca odbyły się obchody 35-lecia Solidarności Walczącej. W programie m.in. koncerty, prezentacje wydawnictw, wernisaż tematyczny, parada motocykli, czy spotkanie z autorami powieści graficznej "Zryw". Solidarność Walcząca to ciągle mało znana część najnowszej historii-
Zaprasza Juliusz Woźny rzecznik prasowy do Zajezdni-ul. Grabiszyńska 184
Ponadto gościem honorowym na Obchodach był założyciel
SW Kornel Morawiecki.(wywiad z Kornelem...)

program:
program:
bezpłatny wstęp na wystawę „Wrocław 1945-2016” w Centrum Historii Zajezdnia
•    prezentacje książek ,koszulek, gier o tematyce historycznej
•    gry i zabawy dla dzieci (malowanie twarzy , pamiątkowe zdjęcia
•    Laser Tag
•    Rodzinna Gra Terenowa – teren Zajezdni
-panel dyskusyjny – prowadził Igor Janke m.innymi z J.Woźnym o jego pracach
-wernisaż wystaw „Poczta Solidarności Walczącej” i „35-lecie Solidarności Walczącej”- prowadził Andrzej Jerie.Wystawa zdjęć do 30 czerwca 2017r.
-spotkania z żywą historią.Parada i finałowa Gala motocyklowa.
Wystawa zdjęć do 30 czerwca 2017r.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki