Menu

Kultura (96)

Kino według A.Casali

Inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu(c.d.-22.10.2017)
Po Mszy św. uczestnicy przenieśli się do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, gdzie odbyła się projekcja filmu „Habemus papam – mamy papieża” w reżyserii Nanniego Morettiego.  Wprowadzenie do filmu wygłosił gość festiwalu zagranicznego A.Casali.
Ale najpierw  oficjalne otwarcie w DCF, przeciąta wstęga przez dyr. Piotra Pietrusa oraz ojca Jacka Staszewskiego OFM z Niepokalanowa.

wideo-realizacja zdzisław maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Prawda nas wyzwoli- rusza festiwal

Festiwal Niepokalanow TVR22 października we Wrocławiu rusza Festiwal Niepokalanów.
Pod hasłem „Prawda nas wyzwoli” we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów.Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa 22-27 października 2017 na kolejną odsłonę naszego Festiwalu, który - jak pokazała pierwsza wrocławska edycja - promuje wyższe wartości, zaprasza do refleksji oraz wychodzi naprzeciw potrzebom publiczności szukającej dobra w przestrzeni publicznej.
FUNDACJA VIDE ET CREDE IM. ŚW. JANA PAWŁA II Z WROCŁAWIA
KLASZTOR OO. FRANCISZKANÓW Z NIEPOKALANOWA
W ramach festiwalu odbędą się pokazy filmów konkursowych, a także spotkania z gośćmi, m.in. Dominiką Figurską, Radosławem Pazurą czy Adamem Woronowiczem.
Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny - zaznacza ks. Piotr Wiśniowski, rzecznik festiwalu.Podczas festiwalu zostaną przyznane nagrody, w tym nagroda publiczności – dodaje Piotr Pietrus
Festiwal odbędzie się w dniach 22-27 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Szczegóły na stronie mkff.pl

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Dni Seniora- Wrocław

Marsz Kapeluszy z Placu Nowy Targ na wrocławski Rynek rozpoczął coroczne święto Dni Seniora w stolicy Dolnego Śląska.Nie zabrakło kolorowych i ręcznie wykonanych specjalnie na tę okazję kapeluszy.
Nie tylko osoby z Wrocławia wzięły udział w inauguracji Dni Seniora.
W Marszu Kapeluszy wzięło udział 1493 seniorów, co stanowi nowy rekord Guinessa. W południe prezydent przekazał seniorom klucze do bram miasta. - I obiecuję, że nie zmienię zamków! Miasto jest wasze i wy jesteście w nim najważniejsi - powiedział Rafał Dutkiewicz.
Zapytałem się, seniorów będących na marszu, jak oceniają tę inicjatywę?

-Posłuchajcie:specjalny wywiad Eleonora Maras wraz z Marianną Jaje.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki