Menu

Kultura (91)

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych- Henryków

26 sierpnia 2017 roku odbyła się się VIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół do Henrykowa. Wzięło w niej udział ok. 1150 osób. Wydarzenie poprzedził trzydniowy Zjazd Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, wktórym uczestnicy w trakcie pielgrzymki będą pełnili rolę wolontariuszy.Celem spotkania była wspólna modlitwa- (n.p.różaniec w terenie) - aby się formować, spędzić czas ze sobą i z Panem Bogiem, by poznać nowych ludzi, by zrobić coś dobrego!- przez Cnotę,przez PRACĘ, przez Służbę- aby przygotować się do stworzenia płaszczyzny porozumienia i wzajemnego wsparcia wśród niepełnosprawnych oraz wśród wszystkich zainteresowanych niepełnosprawnością.Krótka relacja z Mszy Świętej  ktorej przewodniczył i wygłosił homilię.
W homilii bp. Siemieniewski podkreślił, że każdy chrześcijanin otrzymuje misje jako zadanie do wykonania i to nazywamy walką duchową.
"Nasze życie może rozkwitać jak lilia jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie mocą wiary" - dodał bp. Siemieniewski.
Po Mszy św. odbędzie się (wkrótce) piknik przyklasztorny z udziałem orkiestry, następnie część artystyczną poprowadziły osoby niepełnosprawne.

----------------------------

Piknik przyklasztorny PIELGRZYMKI osób niepełnosprawnych

Po Mszy św. odbył się piknik przyklasztorny z udziałem orkiestry, następnie część artystyczną poprowadziły osoby niepełnosprawne,oraz
zespoły, na końcu wolontariusze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pokazali MOC - WARTO ZOBACZYĆ

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

 

Czytaj dalej...

Polonia Cantans_2017

Ruszył VII Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS . Podczas Inauguracji została odprawiona Msza święta w intencji artystów, uczestników, sponsorów i organizatorów VII letniego festiwalu Kultury POLONIA CANTANS 2017.
Msze koncelebrował ks. prałat Stanisław Pawlaczek a homilie wygłosił ks. Stanisław Babicz - Proboszcz parafii w Łozinie. Ze starego Kościoła w Łozinie został wypożyczony obraz kopii Cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na którym artysta uwiecznił matkę Boską i dziecię Jezus w Królewskich Koronach podarowanych przez Króla Kana Kazimierza. Podczas homilii usłyszymy historię koronacji MB Czestochowskiej papieskimi Koronami której 300. rocznicę właśnie obchodzimy.
Koncert Inauguracyjny z okazji 100.lecia objawień Matki Boskiej w Fatimie wykonał Zespół Muzyki sakralnej LUMEN z Poznania pod kierownictwem muzycznym Zbigniewa Małkowicza. Podczas koncertu w poetycki sposób przedstawiono historię objawień matki Boskiej w Fatimie / Portugalia w 1917 r. zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji z tego wyjatkowego wydarzenia.
Koncerty festiwalu POLONIA CANTANS odbywają sie w Kościele NMP Na Piasku we Wrocławiu, o godz. 19:00

wideo realizacja: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...

Flash mob_Powódź Stulecia

Centrum Historii Zajezdnia wraz z Wrocławskim Teatrem Tańca organizuje na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego flash mob czyli sztucznym tłum, który przy współpracy z artystami nawiąże do wydarzeń sprzed 20 lat, kiedy to wielka fala powodziowa nawiedziła Wrocław.Dyrektor Teatru Tańca, Michał Bober który podkreśla, że nie trzeba do tego wydarzenia specjalnie się przygotować,trochę musieliśmy dłużej czekać ale w końcu przestał padać deszcz tak jak 20 lat temu.
Trzon flash moba stanowi 7 tancerzy Wrocławskiego Teatru Tańca.
Akcja będzie jednocześnie inauguracją wystawy poświęconej Powodzi Tysiąclecia organizowanej przez Teatrem Tańca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

przy okazji film montowany 15 lat temu:

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS