Menu

Kultura (126)

Turniej Tenisa na wózkach

Wrocławski Międzynarodowy Turniej Tenisa z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich.W rywalizacji „Wrocław Cup” na kortach Centrum Tenisowego Redeco  bierze udział 60 zawodników z kilkunastu krajów.  Do stolicy Dolnego Śląska co roku przyjeżdżają coraz lepsi zawodnicy z czołowych miejsc rankingu ITF, którzy pokazują wrocławianom , jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport. W tym roku przypada już szesnasta edycja.Gdy śledzimy ich rywalizację, robią to niezwykle profesjonalnie i widowiskowo. Międzynarodowy turniej Wrocław Cup jest jedynym tego typu w tej części Europy.
Organizatorem wydarzenia jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych „AKTYWNI”.
Nasza relacja to skrót fragmentu półfinału,oraz finałowego Turnieju mężczyzn oraz jego zakończenie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Koncert zespołu Skaldów

Od 20.30 na Ostrowie Tumskim
– na scenie przed katedrą wrocławską
 odbył się koncert zespołu SKALDOWIE pt:  "Nie lękajcie się".  Przed koncertem katechezę  "My - pokolenie JPII" wygłosił perkusista zespołu Jan Budziaszek.Zaprezentowaliśmy kilka ich przebojów zespołu Skaldów,warto zobaczyc i posłuchać.
W sobotę na placu przed bazyliką garnizonową p.w. św. Elżbiety będzie prezentowany samochód, którym przez wiele lat św. Jana Paweł II podróżował po diecezji rzymskiej odwiedzając liczne klasztory i parafie.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Archidiecezjalne Rekolekcje Charyzmatyczne

Zapraszamy na jedyne w tym roku Archidiecezjalne Rekolekcje Charyzmatyczne „Duch, który umacnia miłość”.Od 14 do 17.06. relacja z 17.niedziela w Hali Stulecia wystawowa 1.
Pragniemy bowiem zapraszać do naszego życia Trzecią Osobę Trójcy Świętej, Ducha Świętego, i otwierać się na Jego dary.To także jedyna w roku okazja, byśmy spotkali się w tak licznym gronie wielbiąc Jezusa w Duchu Świętym ku chwale Boga Ojca.W tym roku rekolekcje poprowadzi ojciec John Bashobora, znany charyzmatyczny kapłan z Ugandy,ale to w drugiej cz.narazie uwielbienie -o oprawę muzyczną zadba zespół NOE.
wkrótce rekorekcje z o.Johnem Bashobora

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki