Menu

Kultura (126)

TIBI MATER POLONIA-kardynał Gulbinowicz...

Kapituła Krzyża TIBI MATER POLONIA przyznała Krzyże ludziom prześladowanym w Stanie Wojennym w Polsce , zasłużonym i walczacym o wolność i dobro Polski. Wsród odznaczonych znaleźli się : Ks.Kard. H. GULBINOWICZ, K. Kimso- NSSZ "Solidarność" Dolny Śląsk , J. Kaczyński , czy znany i lubiany satyryk JAN PIETRZAK.
W części artystycznej zorganizowanej przez PSE "POLEST" wystąpił ze swym programem JAN PIETRZAK. W trakcie tego programu Ks. kard. Gulbinowicz zaśpiewał napisaną przez siebie piosenkę . Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania.
Wideo realizacja : Andrzej Mas - tvRodzina

 

Czytaj dalej...

V Wrocławski Koncert Zaduszkowy w Kościele Świętego Krzyża

W Dzień Zaduszny (2.11) odbył się wrocławski Koncert Zaduszkowy objęty patronatem Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa KUPNEGO.
Już po raz 6 w ramach wydarzenia Verbum cum Musica wrocławianie spotkali się na wieczorze zaduszkowym w Dzień Święta Zmarłych. Bronisław Pałys dyrektor Wydziału Programów Katolickich PSE Polest odczytał nazwiska wybitnych i zasłużonych Wrocławian którzy odeszli od nas do Domu Ojca w minionym roku. Uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy o przemijaniu św. pamięci ks. Jana Twardowskiego. Refleksje o nadziei i płynącej z zmarchwychwstania Chrystusa wypowiedział bp. Andrzej Siemieniewski.Uroczystej modlitwie za zmarłych towarzyszyła pieśń – modlitwa Zespołu Sakralnego „LUMEN" z Poznania.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Otwarcie i poświęcenie Kaplicy Hochberga(5 lipca-piątek)

KAPLICA HOCHBERGA PRZY KOŚCIELE ŚW. WINCENTEGO I JAKUBA WE WROCŁAWIU ODZYSKAŁA DAWNY BLASK .Uroczyste otwarcie odrestaurowanej Kaplicy Hochberga odbędzie się w piątek o godz. 17.00, będzie to unikalna okazja, ponieważ od czasu wojny Kaplica Hochberga była zamknięta.
W dniu otwarcia odbędzie się również koncert smyczkowy w wykonaniu muzyków Orkiestr Kameralnej „Leopoldinum". O tym jakie będzie miała przeznaczenie kaplica po otwarciu mówi bp. Włodzimierz Juszczak, ordynariusz eparchii wrocławsko - gdańskiej Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego.
video- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki