Menu

Kultura (119)

"Kalosze Szczęścia"(fragment)

Teatr na Ostrowie przy Radiu Rodzina wystartował "Pod Czwórką" ze spektaklem „Pączkowe drzewo”. O godz. 16.00 28 lutego br.odbyło się  kolejny spektakl pt. "Kalosze szczęścia".Fragmentem materiału filmowego zapraszamy na następne spektakle.Na antenie Radia rodzina będziemy Państwa informować o kolejnych spektaklach.Teatr na Ostrowie powstał z inspiracji Stefana Brzozowskiego i Hanny Grzelak Szafrańskiej po to by ludzie zobaczyli sztukę o której po wyjściu z teatru chcą myśleć, a każdy spektakl był nowym dialogiem z widzami.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Koncert Noworoczny i Jubileusz Bp J. PAZDURA

3 stycznia 2015 Radio Rodzina i wrocławscy adwokaci zaprosili na koncert kolęd, w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Prusa 78 we Wrocławiu.Koncert zorganizowany przez Radio Rodzina i Wrocławskich Adwokatów pokazał, że wrocławianie lubią kolędować, a popularność legendarnych Skaldów, obecnych na scenie muzycznej już 50 lat, wcale nie spada.
 Na początku uroczystości złożono wobec wszystkich obecnych życzenia bp. seniorowi Józefowi Pazdurowi. Jego 90-lecie urodzin oraz 30-lecie przyjęcia sakry biskupiej stały się przyczynkiem do zorganizowania koncertu noworocznego. Dyrektor Radia Rodzina, ks. Cezary Chwilczyński odczytał przygotowaną niespodziankę, a mianowicie życzenia dla jubilata od samego Ojca Świętego Franciszka. „Kieruję moje serdeczne pozdrowienie i prosząc o dar modlitwy w intencji mojej posługi, udzielam apostolskiego błogosławieństwa”  - napisał w liście papież.Przed rozpoczęciem kolędowania wręczono także doroczne nagrody, Wrocławskie Laury Radiowe Radia Rodzina. Tym razem otrzymali je muzycy grupy Skaldowie oraz mecenas Andrzej Malicki, Członek Naczelnej Rady Adwokackiej.Po oficjalnej części wydarzenia przyszedł czas na koncert. Kościół pw. św. Michała Archanioła wypełnił się do ostatniego miejsca.
– Gramy już 50 lat i nie zapowiada się, żebyśmy skończyli. Wiele podróżowaliśmy i koncertowaliśmy po świecie. Widzieliśmy różne tradycje z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale zdecydowanie najpiękniejsze, naszym zdaniem, są polskie zwyczaje. A taki zwyczaj jak kolędowanie bezwzględnie musimy podtrzymywać – mówił perkusista Jan Budziaszek.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki