Menu

Polska (215)

Taize spotkanie w Rzymie

Jak co roku młodzież całej Europy na przełomie Starego i Nowego Roku spotyka się w jednym z europejskich miast by wspólnie modlić się o pokój i pojednanie. Ten nowy etap „pielgrzymki zaufania przez ziemię”, zapoczątkowanej przez Brata Rogera pod koniec lat 70-tych, zgromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Uczestnicy spotkania przybędą jako pielgrzymi do grobów Apostołów i do katakumb, aby modlić się w wielkich bazylikach rzymskich oraz spotkać się z papieżem Benedyktem XVI.

dalsza część:

{youtube}Kz-OtQ1C5xM{/youtube}

Czytaj dalej...

Ocalona z piekła, Anna Golędzinowska we Wrocławiu

Anna Golędzinowska urodziła się w 1983r. w Warszawie. Wychowując się, po śmierci ojca, na ulicach stolicy marzyła o wyjeździe za granicę, który w jej mniemaniu miał być drogą do raju. Wyjeżdżając do Włoch, padła ofiarą oszustwa. Zmuszano ją do pracy w nocnych klubach. Po brawurowej ucieczce, dzięki jej zeznaniom aresztowano i skazano członków grupy przestępczej, handlujących żywym towarem. Od tego momentu realizowała swoje marzenia, szybko stając się znaną w całych Włoszech, pracującą dla najsłynniejszych domów mody modelką i gwiazdą telewizji. W jej życiu pojawiły się: alkohol, narkotyki, przypadkowy seks. Miała sławę i pieniądze, ale jak dziś wyznaje, nie była szczęśliwa. W pewnym momencie postanowiła zmienić swoje życie. Zrezygnowała z kariery, zamieszkała w Medjugorie. Dziś spotyka się z młodymi na całym świecie, dając świadectwo tego, gdzie należy szukać prawdziwego szczęścia.

Video-realizacja Zdzisław Maj- filmedia

 

 

Czytaj dalej...

Czy chcemy Stanów Zjednoczonych Europy?

Spotkanie jest organizowane w ramach Wykładów Ossolińskich.Udział wzięli:Jacek Protasiewicz,prof. Jan Zielonka z Uniwersytetu w Oksfordzie oraz prof. Dariusz Rosati.To cykl comiesięcznych spotkań zapoczątkowany w październiku 2012r.Organizatorami spotkania są między innymi: Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu,patronat sprawuje Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Realizacja materiału Zdzisław Maj- filmedia na zlecenie katolickiego Radia Rodzina.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki