Menu

Polska (211)

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

300 aktorów, 8 tys. koron i 4 tys. rozdanych śpiewników oraz ponad 30 tysięcy osób  - podczas tegorocznego wrocławskiego Orszaku Trzech Króli pobito prawdziwy rekord frekwencji!
Ostrów Tumski zaczął wypełniać się już od południa. Dokładnie wypełniony był plac przed kościołem św. Krzyża oraz plac przy pomniku kard. Kominka. Kiedy czoło pochodu mijało Halę Targową ludzie wciąż wypełniali plac przed kościołem św. Krzyża. Charakterystyczne dla tegorocznego Orszaku były także ustawione wzdłuż ulic tłumy wiwatujące na cześć idących, które następnie dołączały do pochodu. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży.
Na pl. Nowy Targ stanął dwór króla Heroda, który przekonywał, że to właśnie on jest jedynym władcą Judei. Widać było jednak u niego ogromne zdenerwowanie, że Mędrcy ze Wschodu przynieśli mu nowinę o nowym królu.
Celem religijnego marszu był wrocławski Rynek, tego dnia nazywany dolnośląskim Betlejem, gdzie Trzej Królowie i towarzyszący im uczestnicy Orszaku oddali hołd Dziecięciu. Pochodowi próbowali przeszkodzić grupy diabłów, które jednak natychmiast były neutralizowane przez pilnujących porządku aniołów. O godz. 14.00, na wybudowanej specjalnie na ten cel scenie, rozpoczął się koncert Arki Noego.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Msza święta w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego – abp Józefa Kupnego zainaugurowały obchody Narodowego Święta Dnia Niepodległości w Stolicy Dolnego Śląska. W homilii abp Józef Kupny podkreślił, że patriotyzm to pamięć i troska o bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski, a także pamięć o tych, którzy wciąż żyją.Po mszy świętej na wrocławskim rynku po apelu uczniowie wrocławskich szkół dalej świętowali w radosnej atmosferze.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

"Wyrwani z niewoli"- świadectwo Jacka i Piotra

Tylko na Naszej stronie  szczególny wywiad z Jackiem i Piotrem z Białegostoku rozmawiał ks. Piotr Wiśniowski. Niesamowite świadectwo Wiary w Boga i Rodzinę,byli uczestnikami wrocławskiego Marszu Mężczyzn,gdzie z wielką szczerością opowiedzieli o swoim doświadczeniu nawrócenia jak oni to sami to nazwali "wyrwani z niewoli".Warto zobaczyć i posłuchać.Zapraszamy!!!
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki