Menu

Polska (218)

Wojciech Korfanty ma swój pomnik

11 listopada w 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległość, na skwerze u zbiegu ulic Powstańców Śląskich, Orlej i Sępiej został odsłonięty pomnik wielkiego Polaka - Wojciecha Korfantego.
W uroczystości wzięli udział m.in. abp Józef Kupny metropolita wrocławski, prezydent miasta Rafał Dutkiewicz oraz tłumnie przybyli wrocławianie. Obok pamiątkowej tablicy zostały złożone kwiaty. Pomnik ma dokładnie 3,6 m wysokości i cały jest z brązu.
Z inicjatywą wzniesienia pomnika wystąpiła wrocławska Fundacja Odbudowy Demokracji im. Paderewskiego. Pomnik Wojciecha Korfantego we Wrocławiu jest symbolem i przypomnieniem Jego walki o polskość, poprzez naukę języka polskiego i poprzez zakrojoną na szeroką skalę akcję edukacyjną, publicystyczną i polityczną, podkreślał kilka dni temu Stanisław Gebhardt, prezes Zarządu Fundacji Odbudowy Demokracji im. Paderewskiego.
Był obecny na odsłonięciu międz innymi górnośląski rzeźbiarz Tomasz Wenklar,który na końcu Uroczystości podziekował za wyróżnienie!-czuje się poprostu dumny.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Marsz i Protest w obronie

Marsz i Protest w obronie prześladowanych w Iraku i Syrii - Nie możemy milczeć!
Około 300 osób protestowało we Wrocławiu przeciwko prześladowaniom w Syrii i Iraku. Marsz protestacyjny zorganizowała Fundacja „Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań” wraz z Gminą Wyznaniową Żydowską, Parafią Rzymsko-Katolicką pw. św. Mikołaja, Parafią Ewangelicko-Augsburską Opatrzności Bożej i Parafią Prawosławną Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy.
Marsz rozpoczął się na dziedzińcu Synagogi pod Białym Bocianem, a zakończył na placu przed kościołem św. Elżbiety, gdzie odmówione zostały modlitwy w czterech obrządkach w intencji prześladowanych chrześcijan i wyznawców innych religii oraz niewierzących z rąk bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

"JAKIE CNOTY DZIENNIKARZA "-T.Terlikowski

Spotkanie  w  ramach  cyklu „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność”    z  redaktorem  Tomaszem  Terlikowskim   redaktorem  naczelnym Portalu Fronda.pl, to doskonała  okazja do rozmowy o tym jak do  bieżących wydarzeń powinien podchodzić człowiek, a w szczególności dziennikarz. Wykład pt. „Jakie cnoty w pracy dziennikarza…?” - Tomasz  Terlikowski  z Warszawy.Spotkanie odbyły się w auli PWT.
 Organizator  :Fundacja „Studium Culturae Ecclesiae”. 

Realizacja wideo : Andrzej Mas -TVrodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki