Menu

Polska (178)

95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Msza święta w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego – abp Józefa Kupnego zainaugurowały obchody Narodowego Święta Dnia Niepodległości w Stolicy Dolnego Śląska. W homilii abp Józef Kupny podkreślił, że patriotyzm to pamięć i troska o bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski, a także pamięć o tych, którzy wciąż żyją.Po mszy świętej na wrocławskim rynku po apelu uczniowie wrocławskich szkół dalej świętowali w radosnej atmosferze.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

"Wyrwani z niewoli"- świadectwo Jacka i Piotra

Tylko na Naszej stronie  szczególny wywiad z Jackiem i Piotrem z Białegostoku rozmawiał ks. Piotr Wiśniowski. Niesamowite świadectwo Wiary w Boga i Rodzinę,byli uczestnikami wrocławskiego Marszu Mężczyzn,gdzie z wielką szczerością opowiedzieli o swoim doświadczeniu nawrócenia jak oni to sami to nazwali "wyrwani z niewoli".Warto zobaczyć i posłuchać.Zapraszamy!!!
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

"Stacja Europa" na wrocławskim Dworcu Głównym

23.09 2013r. o godz. 18.00 na wrocławskim Dworcu Głównym odbyła się uroczyste otwarcie Festiwalu ,,Stacja Europa”-  to nowe, międzynarodowe przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” oraz Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność. Założeniem tego festiwalu jest łączenie idei pamięci z ideą dialogu, a także kwestii związanych z tożsamością lokalną z problemami dotyczącymi tożsamości europejskiej.
Po części oficjalnej nastąpił happening, który w symboliczny sposób pokazał sytuację powojennej Europy, podzielonej i skonfliktowanej.  W widowisku, realizowanym przez Teatrakcję i Flycube, wzięli udział  akrobaci. Akcja rozgrywała się  wokół płonącego sześcianu symbolizującego siły zła.
video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki