Menu

Polska (193)

Noworoczne Spotkanie Niewidomych i Niepełnosprawnych

14 stycznia 2015 o godzinie 11 rozpoczęło się Dolnośląskie Noworoczne Spotkanie  Niewidomych i Słabowidzących, od Eucharystii. W katedrze wrocławskiej przewodniczył
 ks. abp Józef Kupny. W spotkaniu udział wziął równierz ks. Andrzej Gałka - Krajowy Duszpasterz Niewidomych, który na naszej antenie Radia Rodzina mówił o wielu radościach płynących z posługi osobom niewidomym.W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego
 po Mszy Świętej około 12.00 odbyło się wspólne kolędowanie wraz  zespółem dziecięcym "Apostolskie Nutki" z Oławy.

Zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

6 stycznia wyruszy Orszak Trzech Króli

Trwają intensywne przygotowania do 7. edycji „ORSZAKU TRZECH KRÓLI”, który 6 stycznia 2015 r. wyruszy z Ostrowa Tumskiego, przejdzie przez wrocławskie ulice i w Rynku pokłoni się małemu Jezusowi, narodzonemu w stajence. Kolorowy Orszak, pełen kolędowego śpiewu wyruszy 6 stycznia o godz. 12.30 z Ostrowa Tumskiego i przejdzie na wrocławski Rynek do stajenki na Placu Gołębim.
Będzie to wspólne przeżywanie radości Bożego Narodzenia, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.
Zaprasza Piotr Czekierda - Współorganizator Orszaku i jak zapewnia po przywitaniu świętej Rodziny wspólne kolędowanie z zespołem Golec uOrkiestra.

Tegorocznym hasłem przewodnim jest: "Pokój. Radość. Rodzina. - PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM".

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

Piosenki "Solidarności"- w auli PWT

13 grudnia we Wrocławiu aula PWT przy ul. Katedralnej 1 ledwo pomieściła wszystkich chętnych (choć nie dla wszystkich starczyło miejsc siedzących), którzy przyszli pośpiewać z Romkiem Kowalczykiem i akompaniującym mu na gitarze Krzysztofem Żesławskim solidarnościowe pieśni. Koncert „Piosenki Solidarności” był pomysłem wiceprezydent Anny Szarycz, w organizację przedsięwzięcia włączyła się Dolnośląska Solidarność oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.Wspólne śpiewanie zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda,który udzielił nam szczególnego wywiadu, rozmowę prowadził znany dziennikarz radia rodzina Janusz Gajdamowicz.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki