Menu

Polska (186)

Autobusem do Zajezdni

Trwa pilotażowy projekt Centrum Historii Zajezdnia, który ma na celu ułatwienie dostania się do muzeum zorganizowanych grup z naszego regionu. W ramach naszego projektu „Autobusem do Zajezdni” do Wrocławia przyjechała grupa dzieci z Domaszkowa w Kotlinie Kłodzkiej.
Centrum Historii Zajezdnia dofinansuje transport mieszkańcom dolnośląskich gmin chętnym zobaczyć wystawę „Wrocław 1945-2016”. Instytucja oferuje również pomoc przy organizacji innych projektów kulturalnych i edukacyjnych na terenie województwa. Wszystko to w ramach projektu „Autobusem do Zajezdni”.
– Pragniemy ułatwić mieszkańcom Dolnego Śląska przyjazd i zwiedzanie wystawy „Wrocław 1945-2016” oraz innych ekspozycji na terenie Zajezdni.
Projekt adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i samorządowych instytucji kultury oraz do wszystkich Dolnoślązaków, mieszkających na obszarach znacznie oddalonych od Wrocławia– mówił Juliusz Woźny. Zajezdnia wesprze transport zainteresowanych gmin kwotą do 900 zł.
-Wasze Muzeum u Nas – pomoc w organizacji wystawy czasowej w Centrum Historii Zajezdnia przez wybrane lokalne Izby Pamięci;
-Pociąg do Historii – współorganizacja z chętnymi gminami mobilnej wystawy „Pociąg do Historii” zlokalizowanej w historycznych wagonach kolejowych;
-Świadkowie Historii – propozycja dla Dolnoślązaków chcących podzielić się swoimi wspomnieniami.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Mistrzowscy wolontariusze Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiła na doroczny, a zarazem Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas dla wolontariuszy i opiekunów.Rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Opatrzności Bożej, przy ul Nowodworskiej 64 we Wrocławiu.
Z uwagi na przeżywaną przez Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości, na spotkanie zostali zaproszeni goście między innymi:Wojewoda Dolnośląski – Pan Paweł Hreniak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty...  Po Eucharystii rozgrzewka z mistrzem świata, Rafałem Kubackim, otworzyła sportową część spotkania dla 400 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Wcześniej spotkaliśmy się się na wspólnej modlitwie przy ikonie Maryi przywiezionej z Syrii i poświęconej przez papieża Franciszka,przyjechała ona na pokładzie Mobilnej Ambasady Niepodległej, busa Caritas z polsko – syryjską załogą.Każdy z wolontariuszy skc otrzymał biało czerwoną koszulkę.
W programie zjazdu znalazły się również...tor przeszkód, korfball, pokazy szermierki i tańca akrobatycznego, gra w unihokej, biegi sztafetowe oraz malowanie postaci polskich świętych, godła, figurek gipsowych również w quizie historycznym o Polsce.Punktem specjalnym będzie namiot Straży Miejskiej, gdzie patrol przeszkolił dzieci i wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Każdy z wolontariuszy skc otrzymał biało czerwoną koszulkę  i znaczek SUPER WOLONTARIUSZ, oraz poczęstunek na specjalnym stanowisku,grilowym.Zapraszamy! na kilka wywiadów P. Trawki rzecznika Caritas Archidiecezji
który włączył się w rozmowę z uczestnikami wolantariatu i z goścmi jubileuszowego zjazdu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVrodzina

Czytaj dalej...

Zapal znicz dla_Rotmistrza

Od kilku lat Stowarzyszenie Odra-Niemen zaprasza na Wrocławski Rynek, aby z biało-czerwonych zniczy ułożyć napis PILECKI. Wydarzenie organizowane jest w ramach Wrocławskich Dni Rotmistrza Pileckiego, które rozpoczynamy 13 maja właśnie tym wspólnym spotkaniem. Na wrocławskim rynku ułożymy ze zniczy biało czerwonych symbol patriotyczny dla Rotmistrza.
spotkanie rozpoczęłó się od 19 od rozpakowanie zniczy.
Wolontariusze w czasie wydarzenia  rozdawali ulotki o Rotmistrzu i zachęcali publiczność do współpracy przy układaniu wzoru.

Uroczystości związane z Rotmistrzem Pileckim
13 maja  rozpoczęły się od rana...
Dziękuję za wykorzystanie fragmentów z Marszu...TVP Info

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki