Menu

Polska (125)

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Zakończył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego. W zmaganiach wzięło udział 80 osób.Jeszcze przed etapem ogólnokrajowym, finaliści będą mieli okazję uczestnić w majowych warsztatach biblijnych na Jasnej Górze.Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej to inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma za zadanie zachęcić młodzież do sięgnięcia po Pismo Święte. Nagrodami są m.in. indeksy na uczelnie, czy zagraniczne pielgrzymki. Wydarzenie rozpoczął modlitwą ks. abp Józef Kupny.O regulaminie konkursu powiedziała koordynator diecezjalny konkursu- Estera Ryczek.W tej edycji sprawdzona została wiedza uczestników z zakresu Księgi Daniela i Apokalipsy.Ogólnopolski finał odbędzie się 5 czerwca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Pomoc DardlaAleppo

W DCF zostaliśmy zaproszeni aby zobaczyć "Pasję" M.Gibsona,już niedługo seanse w Trzebnicy. Gościem w megaprodukcji był ks. Rafał Cyfka z Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Dodatkowo we Wrocławiu  gościliśmy Romualda Kłosa, który zagrał rolę rzymskiego żołnierza w Pasji Mela Gibsona.
Pokaz filmu rozpoczął się o godzinie 19. Przed wyświetleniem filmu swoje świadectwo przedstawił Romuald Kłos, aktor, który zagrał Rzymianina w "Pasji" Mela Gibsona.Po  projekcji  filmu ks Rafał Cyfka powiedział w swoim ekspoze że widzi ukrzyżowanego Jezusa w Aleppo, zachęcając do włączenia się w Pomoc dla Aleppo.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wywiad prowadziła Ewa Przyjazna vide et crede

Czytaj dalej...

Lament na śmierć Prezydenta

"Lament na śmierć Prezydenta w 7_rocznicę katastrofy smoleńskiej" Dominika Pietraszko to Koncert w 7.rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Premierowy Koncert pod batutą Artura Wróbla. Wykonawcy:Olga Ksenicz, Piotr Łykowski, Bogdan Makal oraz Orkiestra Kameralna i Chór ArtBel Ensemble.
Koncert zorganizowany przez Parafię Opieki św. Józefa we Wrocławiu.
Zapraszamy.

Wideo realizacja: Andrzej Mas -TVRodzina , 2017

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki