Menu

Z Życia Kościoła (303)

Wigilia Zesłania Ducha Św.

W wigilię zesłania, 8 czerwca, w wielu wrocławskich parafiach będzie można było wziąźć udział w czuwaniu, które pomoże jeszcze głębiej przeżyć tę pamiątkę, oraz być we wspólnej modlitwie o przyjście Ducha Świętego. Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tak wyglądała  w parafii Chrystusa Króla, Wrocław, ul. Młodych Techników 17  gdzie Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre  o godz. 18.00 zaprosiła na Eucharystię, uwielbienie z zespołem muzycznym i modlitwy wstawiennicze, bo zawsze jednak najważniejszym punktem jest  uroczysta Msza św.:
potwierdził: ks. Krystian CHARCHUT. Historia tego uroczystego obchodu sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Zgodnie z tradycją dwie Wigilie: Paschy Chrystusa i Pięćdziesiątnicy były czasem, kiedy Kościół udzielał sakramentów chrztu i bierzmowania. Wspominają o tym w swoich pismach papieże św. Syrycjusz (384-399) i św. Leon I (440-461), powołując się na przykład św. Piotra, który w dzień Zesłania Ducha Świętego ochrzcił trzy tysiące osób.Częścią starożytnej liturgii chrzcielnej jest także Sakrament Bierzmowania, poprzedzony śpiewem "O Stworzycielu Duchu Przyjdź".Zawsze jednak najważniejszym punktem jest  uroczysta Msza św.. "Poślę Wam Ducha Prawdy,On doprowadzi was do całej prawdy"(16.7.13)

V/Produkcja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Niedziela Miłosierdzia z"Mamre"

Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019 r. ze wspólnotą  "Mamre" zorganizowała w parafii p.w. Chrystusa Króla.Modlitewne spotkanie w święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęłęło się od odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Po niej odprawiona została Msza św., a potem uczestniczyli w koncercie uwielbienia. - To wyjątkowy dzień. Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut. Duszpasterz wspólnoty Mamre opowiadał o uwielbieniu. O tym, że Pan Bóg chce, byśmy Go chwalili za to, co dla nas uczynił. Podczas uwielbienia poszerza się nasze serce. A Duch Święty tego potrzebuje, żeby w nas działać.
- Celem naszego życia tutaj, na ziemi, jest świętość, przemiana w Pana Jezusa. Stawiajmy sobie przed oczy Cel, czyli bycie ludźmi świętymi. Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Możesz się zastanowić, jak osobiście Pan Jezus okazał ci miłosierdzie. W jaki sposób to uczynił w twoim sercu i w całym twoim życiu - mówił w homilii ks. Krystian Charchut.
 Kiedy prześledzimy nasze życie, widzimy, że dzięki miłosiernej łasce Pana Boga jesteśmy tym, kim jesteśmy.Podkreślił, że największym darem miłosierdzia jest Matka Boża. Musimy umieć przyjąć ten znak. Bóg zsyła nam przez Maryję łaski, bo nie ma większego znaku. Módlcie się do Maryi na różańcu, zawierzajcie Jej swoje życie.Podczas Mszy św. 120 osób w specjalnym akcie wypowiedzianym głośno przy wspólnocie wiernych oddało się w niewolę Matce Bożej.Po Eucharystii zebrani modlili się śpiewem na koncercie uwielbienia miłosierdzia Bożego.

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Mężczyźni Świętego Józefa-Msza św.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu po raz kolejny zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, najpierw w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie się adoracja o 18.30 wraz ze spowiedzią, po której zostanie odprawiona Msza św..Po Eucharystii Tarasiuk wygłosi konferencję pt. "Kocham, nie krzyczę",dzięki Jezusowi Chrystusowi możemy być coraz lepszymi mężami dla naszych żon, ojcami dla synów, synami dla matek, braćmi dla rodzeństwa, przyjaciółmi dla przyjaciół i wrogów, narzeczonymi dla narzeczonych,
Po Eucharystii mąż i ojciec dwójki dzieci, lider ojcowskiego klubu we Wrocławiu, zaangażowany w działania PRO-LIFE, Jakub Tarasiuk wygłosi konferencję pt.: „Kocham, nie krzyczę”.
Ale to Konferencja Jakuba Tarasiuka wkrótce.Zapraszamy ciekawy wykład!

v-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki