Menu

Z Życia Kościoła (286)

Obchody Święta Matki Bożej Łaskawej

W niedzielę 12 maja obchodzone było w święto Matki Bożej Łaskawej, Patronki małżeństw i rodzin w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu przy ul. Kruczej (Kościół św. Karola Boromeusza).Czciciele Matki Bożej Łaskawej zaproszeni byli do udziału w Uroczystej Mszy św. dziękczynnej za 50 lat obecności Obrazu Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat Stanisław Pawlaczek - proboszcz Parafii NMP na Piasku, który był świadkiem tego wydarzenia sprzed 50 lat. Po Mszy św. nastąpiło otwarcie okolicznościowej wystawy upamiętniającej historię sanktuarium.

video- realizacja Zdzisław Maj

 

 

Czytaj dalej...

Medytacja chrześcijańska i jej bezdroża

Dyskusja, podsumowanie i zakończenie sesji  na temat:Czy można mówić o chrześcijańskiej medytacji.Debacie przewodniczył ks. dr Adam Łuźniak- rektor MWSD. która odbyła się 7 maja w auli PWT.Zamieszczony fragment materiału to odpowiedź bp Andrzeja Siemieniewskiego.Wkrótce pełne wykłady z Sesji naukowej na PWT poświęconą duchowości katolickiej.Zapraszamy!!!

video- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Niedziela Dobrego Pasterza nazywaną też Niedzielą Powołaniową

Czwarta niedziela wielkanocna zwyczajowo zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza,tego dnia modlimy się szczególnie o liczne i święte powołania do kapłaństwa.Musicie wiedzieć cel waszych studiów,które nie są po to,aby robić karierę, ale pracować dla Boga.Proszę byście powiedzieli po polsku"Ja nie szukam swojej chwały,ja szukam chwały Chrystusa"- wołał o.Raniero.Aktualne informacje na stronie:http://www.seminarium.wroclaw.pl/site/
video- realizacja: Zdzisław Maj

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki