Menu

TVStudio (34)

O CHIRURGII ROBOTOWEJ WE WROCŁAWIU

4 marca rusza II Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz I Polsko – Włoskie Sympozjum Chirurgii Robotowej w Onkologii.Głównym organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Chirurgii Robotowej, we współpracy z Europejskim Instytutem Onkologii w Mediolanie.Wrocław po raz drugi będzie gościł światowej sławy lekarzy z kilkunastu specjalizacji.
Głównym celem kongresu będzie prezentacja światowych standardów w zakresie wykorzystania robota chirurgicznego da Vinci w chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii i laryngologii.Kongres to także okazja do dyskusji nad możliwościami finansowania procedur chirurgii robotowej w Polsce i w Europie. Organizatorzy liczą też na zacieśnienie współpracy w przyszłości i możliwość upowszechniania procedur robotowych w naszym kraju.Jak podkreśla prof. Wojciech Witkiewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej oraz Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego:
W kontekście chirurgii robotowej, i szerzej – medycyny – ważne jest abyśmy byli i myśleli jak Leonardo da Vinci – odważnie i twórczo, wyprzedzając czas.

rozmowę prowadziła Patrycja Jenczmionka-Błędowska RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
Muzyka:Jamelia -  No more (instrumental)

Czytaj dalej...

Jacek Pulikowski w Radio Rodzina

Pulikowski w "Porannym Gościu" o recepcie na szczęśliwe życie
w małżeństwie.Ilu ludzi, tyle definicji szczęścia. Jacek Pulikowski – publicysta, autor książek. Poranny Gość Radia Rodzina – wyjaśnił, że abyśmy mogli być w pełni szczęśliwi musimy rozwijać się jako ludzie, mieć relację z Bogiem i innymi ludźmi.Gościa zapytaliśmy także o przesłanie na Rok Miłosierdzia.Wystarczy jednak, że człowiek otworzy się na Boga i może zostać ogarniętym Jego Miłosierdziem – puentuje Jacek Pulikowski.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
(fotografia), wywiad Mateusz Cieniawski RR

Czytaj dalej...

O.Knabit w Radiu Rodzina

Rozmowę prowadziła Ada Sierocińska RR
Co myśli o.Knabit o incjatywie wrocławskich katechez ,oraz zapytaliśmy o to benedyktyna o. Leona Knabita, który przekonuje, że aby odnaleźć swoje powołanie specyficzne, trzeba pamiętać o powołaniu ogólnym: do szczęścia wiecznego w Panu Bogu.O. Knabit opowiedział także, dlaczego nie został jezuitą ani franciszkaninem, jak dobrze przeżyć Wielki Post oraz dlaczego bardzo aktywnie działa w sieci.
Polecamy specjalny wywiad który udzielił znany Benedyktyn.o.Leon Knabit.

 

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki