Menu

TVPielgrzymka (83)

Materiały promujące Wrocławską Pieszą Pielgrzymkę.

Sezon pielgrzymkowy rozpoczęty

W dniu 1 maja 2015r. odbyła się majówka na Ślężę w której udział wzięło około 400 osób. W ten spsób został otwarty sezon pieszych pielgrzymek w archidiecezji wrocławskiej.Wiesław Wowk „Kuzyn”, koordynator wrocławskiej pielgrzymki tłumaczy, że wędrowanie na Ślężę 1 maja to odpowiedź na popularne w latach 80-tych pochody pierwszomajowe, ponadto w tym roku wszyscy pielgrzymi zostali zaproszenie ,aby uczestniczyć w poświęceniu nowego kościoła na szczycie Ślęży. Można uznać iż rozpoczął sie sezon pielgrzymek.35 piesza pielgrzymka na Jasną Górę przed nami.

Zatem zapraszamy!

wideo-realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

"RADOŚĆ EWANGELII"-nowe hasło pielgrzymkowe

"RADOŚĆ EWANGELII" -to hasło 35 pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.Ruszyły przygotowania do 35 PPW na Jasną Górę
Podczas pierwszego w tym roku spotkania przewodników grup pielgrzymkowych ustalono hasło, które będzie towarzyszyć pątnikom na szlaku do Czarnej Madonny.
Pół roku przed wyruszeniem na pielgrzymkowy szlak doszło do pierwszych ustaleń związanych z przebiegiem PPW. Wiemy już, że myśl przewodnia brzmi: "Radość Ewangelii" i jest zaczerpnięta z ostatniej adhortacji papieża Franciszka.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

z o. Krzysztofem Piskorz OCD rozmawiał Wiesław Wowk "Kuzyn"

Czytaj dalej...

Świecki Animator Pielgrzymki- radzi...

Pomimo, że do Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę pozostało jeszcze sporo czasu, jej koordynatorzy już przygotowują się do tego wydarzenia.16 listopada 2014 w niedzielę odbyło się spotkanie świeckiego animatora pielgrzymki, w D.A. Wawrzyny na ul. Bujwida. Głównym Animatorem był Wiesław Wowk "Kuzyn",oraz Mariusz Kłak (incjator tego pomysłu).Przybyło kilkanaście osób "starych i nowych pielgrzymkowych braci i sióstr aby włączyć się w promowanie wrocławskiej pielgrzymki.

Szczegółowe informacje na temat następnego spotkania animatorów już wkrótce na stronie:www.pielgrzymka.pl
do nagrania wykorzystano utwory muzyczne zespołu:
40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach,
serdecznie dziękuję!!!
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki