Menu

Transmisja. Piesza Pielgrzymka Wrocławska. (2)

Transmisja dzięki uprzejmości o. Paulinów, Jasna Góra (kliknij aby uruchomić)

 

TVPielgrzymka (58)

Materiały promujące Wrocławską Pieszą Pielgrzymkę.

Majówka na Górze Ślęży

W sanktuarium św. Anny i NMP Matki Nowej Ewangelizacji w Sobótce o 10.00, nabożeństwem majowym rozpoczęła się doroczna pielgrzymka na Ślężę.Na początku nabożeństwa odczytany został fragment Pisma Świętego z Księgi Rodzaj o stworzeniu świata. Ojciec Wojciech Kobyliński, klaretyn, przewodnik tegorocznej pielgrzymki, przypomniał, że człowiek został stworzony na podobieństwo Boga jako mężczyzna i jako kobieta. - Kobieta i mężczyzna niejako odwzorowują dwa profile Pana Boga - lewy i prawy. Te profile nie są identyczne. Kobieta i mężczyzna różnią się między sobą. Te różnice tworzą dopiero pełny obraz - mówił.Mężczyzna to bardziej prostota, celowość w działaniu, konkretność. Kobieta z kolei to subtelność, delikatność, piękno - zauważył.
Drugim argumentem do odczytania fragmentu o stworzeniu świata jest okazja do obcowania z piękną przyrodą. - Będziemy przechodzić przez lasy, pod górę. Mamy się tym cieszyć dzisiaj. Całe stworzenie zyskuje sens, kiedy człowiek umie się nim cieszyć - dodał, zachęcając, by nie patrzeć podczas drogi na własne buty, ale podnieść wysoko głowę i rozglądać się dookoła.
Po dotarciu jak co roku do kościoła na Górze zostaliśmy zaproszeni przez ks.Staszaka na Eucharystię -ciekawa Homilia ks. Głoda i przed powrotem skorzystaliśmy z Zupy Plebana

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka

Czytaj dalej...

Majówka na Ślęży

Długi majowy weekend można rozpocząć od wędrówki na Ślężę. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem „Popatrzcie na ptaki”.Co miał na myśli ks. Stanisław Orzechowski, przewodnik Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, ustanawiając ten temat? Wyjaśnia Wiesław Wowk „Kuzyn” - koordynator służb pielgrzymkowych
Ksiądz myślał pewnie żeby to przenieść na budzącą sie przyrodę,bo Maj to miesiąc wiosenny gdy Przyroda zaczyna się budzić ,ptaki zaczynają przylatywać...
Do Sobótki należy dojechać indywidualnie lub autobusem podstawionym na dworzec tymczasowy PKS we Wrocławiu o godz. 8:50.
Majówka odbędzie się 1 maja. Początek o godz. 10:00 w sanktuarium św. Anny w Sobótce, następnie zaplanowano wejście na Ślężę i Mszę św. na jej szczycie. Całość zakończy piknik rodzinny.
Zapraszamy !!!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina
wideo-animacja Jakub Maryniaczyk Tvpielgrzymka

Czytaj dalej...

Bal Złomów_cz.1

 

 

16. BAL Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „WAWRZYNY”
odbył się dnia 28 stycznia 2017 roku.
w Hotelu „Jasek” we Wrocławiu.Zaproszeni to studenci i przyjaciele D.A."Wawrzyny",głównie z wrocławskimi pielgrzymkami za sprawą "ORZECHA''.Bal rozpoczął sie od Poloneza,zabawę poprowadził zespół muzyczny „KANAH”  Co będzie później to wkrótce.Zapraszam!

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

chwilowki