Menu

Lokalne (232)

Musimy przywrócić etos Solidarności

W ramach obchodów 33. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w parafii pw. św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.Następnie dalsze obchody przeniosły się pod tablicą Solidarności przy zajezdni na ul. Grabiszyńskiej.
video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Święto Wniebowzięcia NMP i Wojska Polskiego

Msza św. w intencji Ojczyzny rozpoczęła centralne uroczystości Wniebowzięcia NMP będącego jednocześnie świętem Wojska Polskiego ustanowionego w rocznicę Cudu nad Wisłą czyli Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Mszy św. w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu przewodniczył abp Józef Kupny.
Abp Kupny: "Polacy zawsze byli narodem rycerskim, nie szukali wojny,ale umieli bohatersko walczyć za wolność i niepodległość".Po Mszy św. w intencji Ojczyzny i walczących o jej wolność, zebrani na czele z żołnierzami z Garnizonu Wrocław, Kompanią Honorową i orkiestrą wojskową udali się na wrocławski Rynek. Mieszkańcy Wrocławia i goście mogli obejrzeć musztrę paradną oraz wziąć udział w Apelu Poległych a także oklaskiwać nagrodzonych żołnierzy. Jak co roku chętni mogli również obejrzeć sprzęt, którego na co dzień używa się w polskiej armii.

video-realizacja Zdzisław Maj  autor fotografii:Janusz Gajdamowicz

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki