Menu

Lokalne (197)

Bieg Niezłomnych- Sobótka

W biegu głównym wystartowało 544 uczestników, 440 mężczyzn i 114 kobiet. Najszybciej na metę dotarł Dominik Buk z czasem 37:37, wśród pań pierwsze miejsce zajęła Ewa Błauciak z czasem 45:08.
Obok głównego biegu na stokach Ślęży w tym roku w bazach Polskich Kontyngentów Wojskowych pobiegła rekordowa ilość żołnierzy.
Wśród imprez towarzyszących jedną z głównych atrakcji Biegu była możliwość sprawdzenia się na strzelnicy,  organizatorzy w ramach 4. edycji "Biegu Niezłomnych"  zadbali także o dzieci i młodzież.  W ramach zawodów  pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Romana Kowalczyka odbył się  "Bieg dzieci i młodzieży". Patronat nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Nowenna za Pielgrzymkę

24 lipca, rozpoczynamy 9-dniowe duchowe przygotowanie do pieszej pielgrzymki z Wrocławia na Jasną Górę. Za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) - Świętej z Wrocławia, patronki naszej 18. grupy karmelitańskiej, której 75 rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzić będziemy w tym roku w jej święto, 9 sierpnia - będziemy modlić się o jak największe owoce tegorocznego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani i Królowej Polski. W nowennie modlimy się za całą pielgrzymkę, nie tylko za naszą grupę karmelitańską. Powierzamy Bogu tych wszystkich, którzy wyruszą i głównego przewodnika ks. Stanisława Orzechowskiego "Orzecha", szczególnie dla niego o dar zdrowia. Zapraszamy do łączności przez odmawianie nowenny każdego dnia do 1 sierpnia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Uroczystość błogosławionego Czesława

20 lipca przypada wspomnienie błogosławionego Czesława – dominikanina, patrona Wrocławia.Drugi ważny powód wiąże się z wydarzeniem mającym miejsce w XIII w., kiedy na Wrocław mieli najechać Tatarzy. W dzień wspomnienia błogosławionego Czesława - patrona Wrocławia, (20 lipca) w kościele św. Wojciecha u ojców dominikanów odbyła się uroczysta Msza Święta.
Eucharystii przewodniczył przeor ojciec Wojciech Delik, a homilię wygłosił były przeor klasztoru dominikanów – o. Andrzej Konopka OP.
W homili o. Konopka zwrócił uwagę na posłanie jako wyraz miłości Boga.
W dalszej części ojciec wspomniał wydarzenia sprzed 20 lat.
Po homilii odbyło się uroczyste przekazanie relikwii błogosławionego Czesława do czeterech kościołów. Relikwie otrzymały: parafia
Wszystkich Świętych w Brzezinach, św. Huberta w Zalesiu Górnym, Najświętszej Maryi Panny Królowej polski na wrocławskiej Klecinie i św. Ojca Pio na wrocławskich Partynicach.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki