Menu

Lokalne (194)

Wrocławski Piknik Historyczny

W dniach od 10 do 18 czerwca odbyły się obchody 35-lecia Solidarności Walczącej. W programie m.in. koncerty, prezentacje wydawnictw, wernisaż tematyczny, parada motocykli, czy spotkanie z autorami powieści graficznej "Zryw". Solidarność Walcząca to ciągle mało znana część najnowszej historii-
Zaprasza Juliusz Woźny rzecznik prasowy do Zajezdni-ul. Grabiszyńska 184
Ponadto gościem honorowym na Obchodach był założyciel
SW Kornel Morawiecki.(wywiad z Kornelem...)

program:
program:
bezpłatny wstęp na wystawę „Wrocław 1945-2016” w Centrum Historii Zajezdnia
•    prezentacje książek ,koszulek, gier o tematyce historycznej
•    gry i zabawy dla dzieci (malowanie twarzy , pamiątkowe zdjęcia
•    Laser Tag
•    Rodzinna Gra Terenowa – teren Zajezdni
-panel dyskusyjny – prowadził Igor Janke m.innymi z J.Woźnym o jego pracach
-wernisaż wystaw „Poczta Solidarności Walczącej” i „35-lecie Solidarności Walczącej”- prowadził Andrzej Jerie.Wystawa zdjęć do 30 czerwca 2017r.
-spotkania z żywą historią.Parada i finałowa Gala motocyklowa.
Wystawa zdjęć do 30 czerwca 2017r.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

"Prawda - Zaufanie - Wspólnota"

Debacie towarzyszyła,rozpoczynał  fragment homilii wygłoszonej przez papieża w 1983 r. na Partynicach.
Od zaufania zbudowanego na prawdzie zależy przyszłość Ojczyzny - te słowa wypowiedziane w 1983 r. przez Jana Pawła II w trakcie Mszy św. na Partynicach są ciągle aktualne warto to ciągle pamiętać.
- W homilii z 1983 roku pada szczególnie ważne - zwłaszcza dziś - zdanie - abyśmy centymetr po centymetrze i dzień po dniu budowali, odbudowywali i pogłębiali zaufanie. Mimo upływu ponad 30 lat, te słowa nie straciły na aktualności - mówił ks. prof. Andrzej Szostek podczas dzisiejszej debaty.W ramach debaty będącej częścią Prawda - Zaufanie - Wspólnota. 20. rocznica MKE gościliśmy w Centrum Historii Zajezdnia Prezydenta Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Joannę Szczepkowską - że Polacy w tamtym czasie potrzebowali otuchy i nadziei. Słowa takie jak prawda, solidarność, ojczyzna wyzwalały uniesienie, ponieważ za nimi kryła się wielka nadzieja. Rafał Dutkiewicz poinformował, że badania socjologiczne we Wrocławiu wskazują, iż mieszkańcy jako jedne z mitycznych wydarzeń wskazują właśnie pielgrzymki papieża Jana Pawła II.Prelegenci na końcu wyrazili nadzieję na jedność i silne poczucie wspólnoty w narodzie, która prowadzi przez prawdę i zaufanie.Spotkanie poprowadził o. Maciej Zięba OP.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki