Menu

Kultura (94)

Polonia Cantans_2017

Ruszył VII Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS . Podczas Inauguracji została odprawiona Msza święta w intencji artystów, uczestników, sponsorów i organizatorów VII letniego festiwalu Kultury POLONIA CANTANS 2017.
Msze koncelebrował ks. prałat Stanisław Pawlaczek a homilie wygłosił ks. Stanisław Babicz - Proboszcz parafii w Łozinie. Ze starego Kościoła w Łozinie został wypożyczony obraz kopii Cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej na którym artysta uwiecznił matkę Boską i dziecię Jezus w Królewskich Koronach podarowanych przez Króla Kana Kazimierza. Podczas homilii usłyszymy historię koronacji MB Czestochowskiej papieskimi Koronami której 300. rocznicę właśnie obchodzimy.
Koncert Inauguracyjny z okazji 100.lecia objawień Matki Boskiej w Fatimie wykonał Zespół Muzyki sakralnej LUMEN z Poznania pod kierownictwem muzycznym Zbigniewa Małkowicza. Podczas koncertu w poetycki sposób przedstawiono historię objawień matki Boskiej w Fatimie / Portugalia w 1917 r. zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji z tego wyjatkowego wydarzenia.
Koncerty festiwalu POLONIA CANTANS odbywają sie w Kościele NMP Na Piasku we Wrocławiu, o godz. 19:00

wideo realizacja: Andrzej Mas - TVRodzina, 2017

Czytaj dalej...

Flash mob_Powódź Stulecia

Centrum Historii Zajezdnia wraz z Wrocławskim Teatrem Tańca organizuje na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego flash mob czyli sztucznym tłum, który przy współpracy z artystami nawiąże do wydarzeń sprzed 20 lat, kiedy to wielka fala powodziowa nawiedziła Wrocław.Dyrektor Teatru Tańca, Michał Bober który podkreśla, że nie trzeba do tego wydarzenia specjalnie się przygotować,trochę musieliśmy dłużej czekać ale w końcu przestał padać deszcz tak jak 20 lat temu.
Trzon flash moba stanowi 7 tancerzy Wrocławskiego Teatru Tańca.
Akcja będzie jednocześnie inauguracją wystawy poświęconej Powodzi Tysiąclecia organizowanej przez Teatrem Tańca.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

przy okazji film montowany 15 lat temu:

Czytaj dalej...

Trophy 2017- Otwarcie

Przed nami święto piłki nożnej, największy tego typu turniej w Polsce czyli Wrocław Trophy 2017.
Do Wrocławia przyjadą zawodnicy z 20 krajów, którzy przez trzy dni będą rywalizować ze sobą w dziewięciu kategoriach wiekowych, od U8 do U19.
Ceremonia otwarcia turnieju, który miało miejsce na Placu Solnym.Zapraszamy szczególnie w niedzielę-mecze zmagania piłkarzy  rozgrywane będą przy Stadionie Olimpijskim na Polach Marsowych, wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości