Menu

Kultura (118)

"Belgijka" i nie tylko na wrocławskim Rynku

Po 15-tej 5 października 2014 wrocławski Rynek zamienił się w taneczny parkiet.
Przede wszystkim królował taniec zwanym belgijką popularny taniec integracyjny. Organizacyjnie odpowiedzialna była grupa  młodzieżowa z miejscowości Szewce.(przed Obornikami)
W.g.oranizatorow było ok. 500 osób i znaczna grupa obserwujących,nawet obcokrajowcy.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

ŚWIATOWY FESTIWAL KONTRABASOWY

Światowy Festiwal Kontrabasowy po raz pierwszy odbył się we Wrocławiu w sierpniu 2004 roku wówczas przyznano prestiżową Nagrodę Muzyczną Wrocławia, Nagrodę Wrocławskiego Krasnala oraz Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.Formuła Festiwalu Kontrabasowego jest projektem unikalnym w skali światowej. Polega ona na ukazaniu największego, i w ogólnym przekonaniu "niezdarnego" instrumentu smyczkowego w niemal wszystkich gatunkach muzyki. KONTRABAS jako bohater Festiwalu ukazany poprzez koncerty klasyczne, jazzowe, folkowe, flamenco, tango, elektroniczne, pop oraz spektakle teatralne, kabarety kontrabasowe, edukacyjne zabawy z kontrabasem odsłania swoje piękno i niewiarygodne wręcz wirtuozerskie możliwości budząc zachwyt i podziw publiczności w każdym wieku.
Zapraszamy na skrót filmowy z koncertu plenerowego na skwerze kardynała Kominka.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
wywiad prowadził Janusz Gajdamowicz radioRodzina

Czytaj dalej...

Międzynarodowe Spotkania Muzykujacych Rodzin

Relacja - Spotkania Muzykujacych Rodzina -Dobromierz 2014.
Od 25 do 27 lipca na Dolnym Śląsku, w tym również we Wrocławiu, odbywały się koncerty rodzinnych kapel.
Międzynarodowe Spotkania Muzykujących Rodzin w tegorocznej edycji miały miejsce we Wrocławiu, Dobromierzu, Oleśnicy i Kłodzku.
Spotkania te są kontynuacją Ogólnopolskich Spotkań Muzykujących Rodzin, które odbywały się w stolicy Dolnego Śląska od 1976 r.
W relacji zobaczymy inaugurację w Dobromierzu wraz z koncertem na Rynku tego urokliwego miasteczka i fragment Biesiady Rodzinnej w zajeździe u Maciejaw Sadach Dolnych .
Zapraszamy.
wideo realizacja: Andrzej Mas - tvrodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki