Menu

Kultura (119)

V Koncert "na Tekach"

Chrześcijaństwo z zębem, czyli muzyczne szaleństwo na Wittigowie!
Kilka tysięcy ludzi bawiło się pod sceną między akademikami Politechniki Wrocławskiej. "Koncert na Tekach" organizują studenci dla studentów. Jako pierwsi na scenie KnT zaprezentowali się Indios Bravos.(w przerwie wywiad z członkami zespołu Indios Bravos- rozmowę prowadził Janusz Gajdamowicz radioRodzina)- Po krótkiej przerwie przyszedł czas na debiutującą wrocławską kapelę - aTOM,następnie sceną zawładnęła gwiazda wieczoru - Luxtorpeda która rozgrzala publiczność do czerwoności.
Jednym z gości tegorocznego koncertu był jego honorowy patron, abp Józef Kupny. Zwracając się do studentów nawiązał do Księgi Koheleta. - Na wszystko jest czas - mówił. - Jest czas na studiowanie, ale jest też czas na dobrą zabawę. Przyszedłem, aby wam jej życzyć i aby pokazać, że jestem z wami.
5. Koncertowi na Tekach towarzyszyły inne wydarzenia. Głównym była adoracja Najświętszego Sakramentu w pobliskim kościele NMP Matki Pocieszenia. Oprócz wyciszenia od głośnej muzyki i osobistego spotkania z Panem Jezusem, studenci mogli również oddać krew w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Wydarzenie organizowane jest przez Duszpasterstwo Akademickie Redemptor we współpracy z Organizacją Studencką DONUM i Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży Akademickiej Razem.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

"Belgijka" i nie tylko na wrocławskim Rynku

Po 15-tej 5 października 2014 wrocławski Rynek zamienił się w taneczny parkiet.
Przede wszystkim królował taniec zwanym belgijką popularny taniec integracyjny. Organizacyjnie odpowiedzialna była grupa  młodzieżowa z miejscowości Szewce.(przed Obornikami)
W.g.oranizatorow było ok. 500 osób i znaczna grupa obserwujących,nawet obcokrajowcy.


wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

ŚWIATOWY FESTIWAL KONTRABASOWY

Światowy Festiwal Kontrabasowy po raz pierwszy odbył się we Wrocławiu w sierpniu 2004 roku wówczas przyznano prestiżową Nagrodę Muzyczną Wrocławia, Nagrodę Wrocławskiego Krasnala oraz Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.Formuła Festiwalu Kontrabasowego jest projektem unikalnym w skali światowej. Polega ona na ukazaniu największego, i w ogólnym przekonaniu "niezdarnego" instrumentu smyczkowego w niemal wszystkich gatunkach muzyki. KONTRABAS jako bohater Festiwalu ukazany poprzez koncerty klasyczne, jazzowe, folkowe, flamenco, tango, elektroniczne, pop oraz spektakle teatralne, kabarety kontrabasowe, edukacyjne zabawy z kontrabasem odsłania swoje piękno i niewiarygodne wręcz wirtuozerskie możliwości budząc zachwyt i podziw publiczności w każdym wieku.
Zapraszamy na skrót filmowy z koncertu plenerowego na skwerze kardynała Kominka.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
wywiad prowadził Janusz Gajdamowicz radioRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki