Menu

Kultura (117)

ŚWIATOWY FESTIWAL KONTRABASOWY

Światowy Festiwal Kontrabasowy po raz pierwszy odbył się we Wrocławiu w sierpniu 2004 roku wówczas przyznano prestiżową Nagrodę Muzyczną Wrocławia, Nagrodę Wrocławskiego Krasnala oraz Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.Formuła Festiwalu Kontrabasowego jest projektem unikalnym w skali światowej. Polega ona na ukazaniu największego, i w ogólnym przekonaniu "niezdarnego" instrumentu smyczkowego w niemal wszystkich gatunkach muzyki. KONTRABAS jako bohater Festiwalu ukazany poprzez koncerty klasyczne, jazzowe, folkowe, flamenco, tango, elektroniczne, pop oraz spektakle teatralne, kabarety kontrabasowe, edukacyjne zabawy z kontrabasem odsłania swoje piękno i niewiarygodne wręcz wirtuozerskie możliwości budząc zachwyt i podziw publiczności w każdym wieku.
Zapraszamy na skrót filmowy z koncertu plenerowego na skwerze kardynała Kominka.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
wywiad prowadził Janusz Gajdamowicz radioRodzina

Czytaj dalej...

Międzynarodowe Spotkania Muzykujacych Rodzin

Relacja - Spotkania Muzykujacych Rodzina -Dobromierz 2014.
Od 25 do 27 lipca na Dolnym Śląsku, w tym również we Wrocławiu, odbywały się koncerty rodzinnych kapel.
Międzynarodowe Spotkania Muzykujących Rodzin w tegorocznej edycji miały miejsce we Wrocławiu, Dobromierzu, Oleśnicy i Kłodzku.
Spotkania te są kontynuacją Ogólnopolskich Spotkań Muzykujących Rodzin, które odbywały się w stolicy Dolnego Śląska od 1976 r.
W relacji zobaczymy inaugurację w Dobromierzu wraz z koncertem na Rynku tego urokliwego miasteczka i fragment Biesiady Rodzinnej w zajeździe u Maciejaw Sadach Dolnych .
Zapraszamy.
wideo realizacja: Andrzej Mas - tvrodzina

Czytaj dalej...

IV Festiwal POLONIA CANTANS 2014

IV Festiwal POLONIA CANTANS 2014 rozpoczęty, pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji, Ks. Abp Józefa Kupnego – Metropolity Wrocławskiego. Msza Święta w intencji artystów, uczestników  i organizatorów IV Letniego Festiwalu Kultury.
W czasie Eucharystii i po jej zakończeniu została wykonana „Wielka Msza Świętego Jana Pawla II” austriackiego kompozytora Geralda Spitzera w wykonaniu Grażyny Zielińskiej -wrocławianki z Klagenfurtu w Austrii - sopran
Następnie ok. 19:15 Koncert Zespołu Muzyki Sakralnej „LUMEN” z Poznania- dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II - „MOJA MIŁOŚĆ” (kompozytor i aranżer – Zbigniew Małkowicz).
Zapraszamy na stronę radiarodzina.pl szczegółowe informacje: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/10108/

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

--------------------------------

Recital- "Zaszum nam Polsko"


Recital wybitnego polskiego pieśniarza, - Macieja Wróblewskiego

z akompaniamentem gitary- cyklu Letniego Festiwalu Kultury POLONIA CANTANS.W kwadransie przed recitalem wystąpiła
poetka Lucyna Jakubiak-Poręba recydując kilka wierszy nawiązując do pieśniarza Macieja.
Zapraszamy!

wideo- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki