Menu

Kultura (73)

Koncert zespołu "Lombard"

Już po raz drugi odbyła się Archidiecezjalna Pielgrzymka Ludzi Pracy do Henrykowa.Zapraszamy na drugą część tego wydarzenia. Nie tylko smaczna grochówka,a słoneczna pogoda dopisała. W tym szczególnym dniu warto być wraz z rodziną i oprócz strawy duchowej wypocząć na łonie natury, słuchając koncertu zespołu Lombard któryprzygotował specjalny pakiet muzyczno-medialny związany z historią Solidarności - ideą i walką o prawa pracownicze z komunistycznym rządem. – pamiętamy „Przeżyj to sam”, ”Szklaną pogodę”, “Droga Pani z TV” i wiele innych piosenek. Liczne atrakcje czekały  na wszystkich dorosłych oraz najmłodszych.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Dźwiękczynienie vol.3

Jeśli modlitwa muzyką jest bliska Twojemu sercu lub jeśli nie miałeś do tej pory okazji doświadczyć tej formy modlitwy, a chciałbyś spróbować - zapraszamy! Dołącz do nas! Potrzebujemy Twojego talentu!
Zapisanych uczestników czekały intensywne ćwiczenia wokalne i nauka pieśni pod okiem uznanych profesjonalistów, ale bez obaw - nie zabraknie czasu na dopieszczanie ducha i poszerzanie wiedzy o modlitwie muzyką. Warsztaty trwały dwa dni, a kończy je otwarte dla wszystkich chętnych uwielbienie po mszy akademickiej o godz. 16.00. Zespół złożony z blisko 40 osób wziął udział w edycji „Dźwiękczynienia”, czyli muzycznych warsztatów uwielbienia. Muzykom i wokalistom towarzyszyła  diakonia muzyczna „Effatha” związana z duszpasterstwem akademickim Wawrzyny. -Joanna Forysiak z WJD, wspólnota chce także, by „Dźwiękczynienie” zagościło w innych parafiach.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

 

Czytaj dalej...

Muzyka ponad podziałami

Wykład z cyklu Historia Magistra Vitae--dr Marek Kosendiak 20 kwietnia w  Centrum Historii Zajezdnia    
"Muzyka ponad podziałami. Muzyka jako przestrzeń wyrazu myśli biblijnej , na przykładzie artystów związanych
z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem".
-Przypadek Marcina Mielczewskiego.
-Tło historyczno-kulturowo-religijne Dnl.Śląska okresu baroku.
_Ps 110

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki