Menu

Polska (189)

Mistrzowscy wolontariusze Caritas

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiła na doroczny, a zarazem Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas dla wolontariuszy i opiekunów.Rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. Opatrzności Bożej, przy ul Nowodworskiej 64 we Wrocławiu.
Z uwagi na przeżywaną przez Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości, na spotkanie zostali zaproszeni goście między innymi:Wojewoda Dolnośląski – Pan Paweł Hreniak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty...  Po Eucharystii rozgrzewka z mistrzem świata, Rafałem Kubackim, otworzyła sportową część spotkania dla 400 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Wcześniej spotkaliśmy się się na wspólnej modlitwie przy ikonie Maryi przywiezionej z Syrii i poświęconej przez papieża Franciszka,przyjechała ona na pokładzie Mobilnej Ambasady Niepodległej, busa Caritas z polsko – syryjską załogą.Każdy z wolontariuszy skc otrzymał biało czerwoną koszulkę.
W programie zjazdu znalazły się również...tor przeszkód, korfball, pokazy szermierki i tańca akrobatycznego, gra w unihokej, biegi sztafetowe oraz malowanie postaci polskich świętych, godła, figurek gipsowych również w quizie historycznym o Polsce.Punktem specjalnym będzie namiot Straży Miejskiej, gdzie patrol przeszkolił dzieci i wolontariuszy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Każdy z wolontariuszy skc otrzymał biało czerwoną koszulkę  i znaczek SUPER WOLONTARIUSZ, oraz poczęstunek na specjalnym stanowisku,grilowym.Zapraszamy! na kilka wywiadów P. Trawki rzecznika Caritas Archidiecezji
który włączył się w rozmowę z uczestnikami wolantariatu i z goścmi jubileuszowego zjazdu.

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVrodzina

Czytaj dalej...

Zapal znicz dla_Rotmistrza

Od kilku lat Stowarzyszenie Odra-Niemen zaprasza na Wrocławski Rynek, aby z biało-czerwonych zniczy ułożyć napis PILECKI. Wydarzenie organizowane jest w ramach Wrocławskich Dni Rotmistrza Pileckiego, które rozpoczynamy 13 maja właśnie tym wspólnym spotkaniem. Na wrocławskim rynku ułożymy ze zniczy biało czerwonych symbol patriotyczny dla Rotmistrza.
spotkanie rozpoczęłó się od 19 od rozpakowanie zniczy.
Wolontariusze w czasie wydarzenia  rozdawali ulotki o Rotmistrzu i zachęcali publiczność do współpracy przy układaniu wzoru.

Uroczystości związane z Rotmistrzem Pileckim
13 maja  rozpoczęły się od rana...
Dziękuję za wykorzystanie fragmentów z Marszu...TVP Info

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...

Biało-czerwona Niepodległa

W Dniu Flagi Rzeczpospolitej, 2 maja 2018 roku, przed budynkiem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, odbędzie się wielki piknik militarno-historyczny „Biało-czerwona Niepodległa".Biało – czerwona powinna nam towarzyszyć stale, nie tylko podczas oficjalnych uroczystości. Dlatego 2 maja chcemy świętować i bawić się wspólnie z mieszkańcami Dolnego Śląska, żołnierzami.O godzinie 13.00, po oficjalnych uroczystościach na wrocławskim Rynku, rozpoczął z Rynku pochód historyczny ulicami aż do Urzędu wojewódzkiego.tam uroczyście otworzył piknik Paweł Hreniak Wojewoda Dolnośląski.Przed DUW można było zobaczyć  współczesny sprzęt wojskowy, w tym m.in. czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak czy armato-haubicę samobieżną Dana,także spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki ale to później.Piknik trwał do 18:00

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki