Menu

Polska (188)

"Stacja Europa" na wrocławskim Dworcu Głównym

23.09 2013r. o godz. 18.00 na wrocławskim Dworcu Głównym odbyła się uroczyste otwarcie Festiwalu ,,Stacja Europa”-  to nowe, międzynarodowe przedsięwzięcie powstałe z inicjatywy Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” oraz Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność. Założeniem tego festiwalu jest łączenie idei pamięci z ideą dialogu, a także kwestii związanych z tożsamością lokalną z problemami dotyczącymi tożsamości europejskiej.
Po części oficjalnej nastąpił happening, który w symboliczny sposób pokazał sytuację powojennej Europy, podzielonej i skonfliktowanej.  W widowisku, realizowanym przez Teatrakcję i Flycube, wzięli udział  akrobaci. Akcja rozgrywała się  wokół płonącego sześcianu symbolizującego siły zła.
video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

 

Czytaj dalej...

Manifestacja związków zawodowych w Warszawie

Sobota była dniem kulmiancyjnym strajków. Według różnych szacunków w Warszawie, na manifestacjach pojawiło się od 70 do nawet 200 tys. osób. To jeden z niewielu strajków, na których możemy zobaczyć wspólnie protestujących związkowców z OPZZ, Forum Związków Zawodowych oraz z Solidarności. Jest to również jedna z niewielu okazji, aby na jednej manifestacji protestowali obok siebie narodowcy i młode organizacje lewicowe i Solidarni 2010.
video-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina- wywiady prowadził Janusz Gajdamowicz

 

Czytaj dalej...

Abp Kupny: Wrocław jest wielką wartością!

W katedrze wrocławskiej odprawiona została (w poniedziałek, 24. czerwca) msza św. w intencji mieszkańców Wrocławia. Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny.Specjalne życzenia z okazji 50-ci lecia posługi kapłańskiej otrzymał od prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, ks. infułat Adam Drwięga. Zebranym i słuchaczom Radia Rodzina przypomniał on tradycję odprawiania mszy św. w intencji Wrocławian.
W homilii ks. Andrzej Tomko, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego, przedstawił postać św. Jana Chrzciciela, patrona Wrocławia, jako wzór prawości: „Patron katedry i miasta Wrocławia nie kierował się poprawnością polityczną. (...) Dla niego prawda była wartością nadrzędną i nieredukowalną!" - podkreślił rektor PWT.
Uroczystość uświetnił swym występem zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej, zaproszony w ramach Nocy Kościołów przez Radio Rodzina. Święto Patronalne Archidiecezji i Miasta Wrocławia zakończyło tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijaństwa.

video- realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki