Menu

Polska (192)

Obchody kanonizacji Jana Pawła II we Wrocławiu ( konferencja prasowa)

Cytaty z nauczania Jana Pawła II w środkach komunikacji miejskiej i na budynkach, transmisja uroczystości w Rzymie na telebimach ustawionych w Rynku, wystawa fotografii oraz koncert Piotra Rubika ,,Santo Subito” to tylko niektóre z wydarzeń związanych z kanonizacją Jana Pawła II, który 27 kwietnia zostanie wyniesiony na ołtarze.
- Mamy wiele tytułów do tego, by uczcić historyczny moment kanonizacji Jana Pawła II. Znane są jego wizyty we Wrocławiu jako biskupa, kardynała i papieża. Ale niewielu wie, że trzy lata po święceniach ks. Karol Wojtyła odprawił Mszę św. w kościele Świętych Stanisława, Doroty i Wacława, co potwierdza wpis w parafialnej księdze gości - mówił abp Józef Kupny podczas konferencji prasowej poświęconej wrocławskim uroczystościom .
Szczegóły programu uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II organizowanych przez Archidiecezję Wrocławską i Miasto Wrocław, na stronie:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/8790/

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

 

Czytaj dalej...

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

300 aktorów, 8 tys. koron i 4 tys. rozdanych śpiewników oraz ponad 30 tysięcy osób  - podczas tegorocznego wrocławskiego Orszaku Trzech Króli pobito prawdziwy rekord frekwencji!
Ostrów Tumski zaczął wypełniać się już od południa. Dokładnie wypełniony był plac przed kościołem św. Krzyża oraz plac przy pomniku kard. Kominka. Kiedy czoło pochodu mijało Halę Targową ludzie wciąż wypełniali plac przed kościołem św. Krzyża. Charakterystyczne dla tegorocznego Orszaku były także ustawione wzdłuż ulic tłumy wiwatujące na cześć idących, które następnie dołączały do pochodu. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży.
Na pl. Nowy Targ stanął dwór króla Heroda, który przekonywał, że to właśnie on jest jedynym władcą Judei. Widać było jednak u niego ogromne zdenerwowanie, że Mędrcy ze Wschodu przynieśli mu nowinę o nowym królu.
Celem religijnego marszu był wrocławski Rynek, tego dnia nazywany dolnośląskim Betlejem, gdzie Trzej Królowie i towarzyszący im uczestnicy Orszaku oddali hołd Dziecięciu. Pochodowi próbowali przeszkodzić grupy diabłów, które jednak natychmiast były neutralizowane przez pilnujących porządku aniołów. O godz. 14.00, na wybudowanej specjalnie na ten cel scenie, rozpoczął się koncert Arki Noego.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...

95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Msza święta w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu pod przewodnictwem metropolity wrocławskiego – abp Józefa Kupnego zainaugurowały obchody Narodowego Święta Dnia Niepodległości w Stolicy Dolnego Śląska. W homilii abp Józef Kupny podkreślił, że patriotyzm to pamięć i troska o bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski, a także pamięć o tych, którzy wciąż żyją.Po mszy świętej na wrocławskim rynku po apelu uczniowie wrocławskich szkół dalej świętowali w radosnej atmosferze.
wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki