Menu

Polska (132)

Nagroda_Kard.Gulbinowicza

Zgodnie z decyzją Kapituły Nagrody Jana Nowaka Jeziorańskiego, laureatem Nagrody w 2017 roku został Arcybiskup Senior Ksiądz Kardynał  Henryk  Gulbinowicz; w latach 1976 – 2004 Metropolita Wrocławski.Została wręczona w Zakładzie Narodowym im.Ossolinskich.Za zaangażowanie się w walkę o wolność kraju, za wkład w rozwój Wrocławia, a także za myślenie o państwie jako dobru wspólnym. JE kard. Henryk Gulbinowicz. 4 czerwca 2017 roku otrzymał decyzją kapituły nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. To już kolejne odznaczenie dla kardynała seniora archidiecezji wrocławskiej. Wcześniej kardynał otrzymał - honorowego obywatela miasta Wrocławia, Białegostoku i Dolnego Śląska, jest kawalerem Orderu Orła Białego (2008), odznaczony został m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1995), Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2006), oraz Orderem Uśmiechu (2001).
Zapraszam na relację z tego wydarzenia,prowadzenie polska dziennikarka radiowa-telewizyjna Anna Popek.-  Czego Ksiądz Kardynał chciałby, żebyśmy mu życzyli?  Jakie jest marzenie Księdza Kardynała, które chciałby, żeby się spełniło?

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...

Spotkanie modlitewne z o. Bashoborą

Złoty jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej(cz01)
W złoty jubileusz katolickiej Odnowy Charyzmatycznej wpisało się całodniowe spotkanie modlitewne z o. Johnem Bashoborą, kapłanem z Ugandy.Zawsze się radujcie! Nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie! Taka bowiem jest wola Boga w Jezusie Chrystusie względem was (1 Tes 5, 16-17)
28 maja, sala widowiskowa wrocławskiej Hali Orbita wypełniona była po brzegi. Gość z Afryki poprowadził trzy konferencje, w których mówił m.in. o cudach Bożej łaski, dokonujących się, gdy uwielbiamy Pana i z wiarą się modlimy oraz o motywacji jaką dał mu Bóg.– Dorastałem jako sierota, w wielkim ubóstwie. Od dziecka rozmyślałem nad tym co zrobić, aby pomagać ludziom w potrzebie. Bóg przemówił do mnie.
-Zwieńczeniem spotkania była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Wojciech Jaśkiewicz koordynator duchowny Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Archidiecezji Wrocławskiej, która wraz z parafią NMP Bolesnej we Wrocławiu-Strachocinie oraz Fundacją Charyzmatykon była organizatorem spotkania. Modlitwę uwielbienia poprowadził Leopold Twardowski z zespołem, którego wsparła Inicjatywa Muzyczna „Wrocław Wielbi”.
Wkrótce cz.02. (3-konferencje o.Johnem B.oraz specjalna Msza św.
z udziałem o.Bashobory.) /inf. Anna Buchar/Tygodnik Niedziela

wideo-realizacja Zdzisław Maj TvRodzina

Czytaj dalej...

Pilecki naszym Bohaterem

13 maja minęła 116. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza niezłomnego, jednego z sześciu najodważniejszych ludzi II Wojny Światowej.
Czy Witold Pilecki jest dziś znaną postacią? Od 3 lat Stowarzyszenie Odra-Niemen we Wrocławiu promuje Rotmistrza Pileckiego przez 13 dni. Każdego dnia, od daty urodzin Bohatera do daty jego śmierci odbywały się różne spotkania, pokazy filmów, debaty, wycieczki, gry, spotkania rodzinne.Zapal znicz dla rotmistrza Pileckiego to jedna ,ale nie jedyna akcja ku pamięci naszego narodowego bohatera.Wolontariusze w czasie wydarzenia rozdawali ulotki o Rotmistrzu i zachęcali publiczność do współpracy przy układaniu wzoru: PILECKI

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki