Menu

Polska (120)

Prawdy Polaków spod znaku RODŁA

Z okazji 79-lecia , Wrocławska Rodzina Rodła, której prezesuje Tadeusz Szczyrbak zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Oświaty i Wychowania kierowanym przez prof. Ireneusza Jóźwiaka obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Pięciu Prawd Polaków Spod Znaku Rodła. W uroczystościach, obok licznie przybyłych mieszkańców miasta, uczestniczyli również przedstawiciele stron rodzinnych ks. Domańskiego , liczne delegacje z Polski , ze szkół , placówek oświatowych, organizacji popularyzujących idee Rodła
z całej Polski, a także z Niemiec.
Uroczystość uswietniło salutem armatnim Bractwo Kurkowe Wrocławia, Orkiestra i Kompania Honorowa Wojska Polskiego, Straż Miejska na koniach, przedstawiciele Senatu RP oraz kancelarii Premier Szydło.
Uroczystość odbyła się przed Kośiołem świętego Marcina przy tablicy Pieciu Prawd Polaków spod znaku Rodła.
Na zakończenie przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej , uczestnicy odbyli drugi już marsz przez Ostrow Tumski do Katedry św. jana Chrzciciela.
Zapraszamy do zobaczenia tego pięknego , patriotycznego wydarzenia.

Wideo realizacja: Andrzej Mas-tvRodzina

Prawdy Polaków spod znaku Rodła- Konferencja

Z okazji  79-lecia  , Wrocławska Rodzina Rodła, której prezesuje Tadeusz Szczyrbak zorganizowała wspólnie ze Stowarzyszeniem Oświaty i Wychowania kierowanym przez prof. Ireneusza Jóźwiaka obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Pięciu Prawd Polaków Spod Znaku Rodła. W konferencji uczestniczył również Prezes Związku polaków w Niemczech ( 1997-2004) Józef Młynarczyk oraz Pani Dyrektor z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.
Dowiemy sie wielu ciekawych rzeczy o 5.Prawdach Polaków oraz uroczystości 79. rocznicy ich ogłoszenia.
Zapraszamy.

Wideo realizacja: Andrzej Mas-tvRodzina

Czytaj dalej...

Dar języków w Kościele

Od pół wieku katolicy modlą się o wylanie Ducha Świętego.Wielu z nich oczekuje przy tym objawienia się nowego sposobu modlitwy,które nazywają darem języków.Niektórzy nazywają glosolalia,nazwa ta wywodzi się z nowego Testamentu.
Trwa charyzmatyczne spotkanie modlitewne, wspaniałe śpiewy wychwalające Boga, wzniesione ręce… Nagle przez głośniki zaczynają płynąć nowe dźwięki: kuara-ririii kuara-ruruuu. To „modlitwa w językach”.
Na to pytanie odpowie nam nasz gość Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski, który tematowi „Języki z ognia” O mówieniu językami w Kościele poświęcił swoje poniedziałkowe spotkanie we wrocławskiej „Civitas Christiana”Biskup Andrzej zaprosił słuchaczy do przyjrzenia się wydarzeniu Zesłania Ducha Świętego (Dz 2, 1-4) – gdy „języki jakby z ognia” spoczęły na uczniach, „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” i „zaczęli mówić obcymi językami”. Często możemy spotkać się z ikonami, na których przedstawiono tę scenę jako pełną majestatu i spokoju, a w niektórych tłumaczeniach Pisma Świętego mowa jest o „rozprawianiu” apostołów – co sugeruje uporządkowaną, spokojną debatę, rozmowę. Czemu więc niektórzy świadkowie wydarzenia twierdzili, że uczniowie „upili się młodym winem” (Dz 2,13)? – Ta scena musiała być pełna dynamizmu, zamieszania, a może nawet chaosu, nie w sensie negatywnym, ale właśnie w sensie dynamiki, zaskoczenia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Cały wykład  audio w Civitas Christiana: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16531/

Czytaj dalej...

Podpisanie Ekumenicznej Deklaracji

Podpisanie Ekumenicznej Deklaracji i lokalnego samorządu.
Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy.  
Z inicjatywy abp. Józefa Kupnego ruszyła wielka akcja "Dar dla Aleppo". Włączyli się w nią biskupi wrocławskiej metropolii, inne kościoły chrześcijańskie, przedsiębiorcy i samorządowcy.
„Dar dla Aleppo” to konkretna pomoc chorym i cierpiącym w szpitalu św. Ludwika w syryjskim mieście. Chodzi o wspólne zbieranie funduszów na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.Całość prowadzona jest wraz z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, które niesie pomoc w 146 krajach świata.- To akcja ponad podziałami religijnymi, politycznymi.
 Po podpisaniu deklaracji wywiadach (specjalny wywiad z O.Feras Lotfi ,Franciszkanin z Aleppo- Syria),wszyscy zaproszeni zostali do wspólnego zdjęcia Hierarchowie Kościołów różnych wyznań, wraz z samorządawcami.

rozmowy,wywiady Ewa Przyjazna vide-crede
prowadzenie Łukasz Ludwina RR
wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki