Menu

Z Życia Kościoła (288)

Oczekiwanie na Dar...

19 maja świętujemy wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.Powoli dobiega końca 50 dni od Zmartwychwstania naszego Pana. Jak czytamy w Dziejach Apostolskich właśnie 50 dni po Zmartwychwstaniu apostołowie wraz z Maryją przebywali w wieczerniku razem, trwając jednomyślnie na modlitwie i oczekując Tego, którego obiecał im Jezus.My też chcemy tego dnia trwać w jedności w naszej wspólnocie parafialnej oczekując Ducha Świętego. Ducha, który najpierw unosił się nad wodami i z chaosu stworzył świat; Ducha, który sprawił, że apostołowie wybiegli jak szaleni z wieczernika i zaczęli głosić Dobrą Nowinę; Ducha, który dzisiaj chce przyjść, Bracie i Siostro, do twojego życia i zaskoczyć Cię obfitością Swoich darów i Swoją mocą.
Gdzie można było uczestniczyć w czuwaniu modlitewnym przez uroczystością zesłania Ducha Świętego? Oto kilka propozycji:
Parafia św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu (katedra),
Klasztor Karmelitanek Bosych we Wrocławiu, ul. Karłowicza,
Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła, parafia pw. św. Mikołaja, ul. św. Antoniego,CODA "Maciejówka", Wrocław, pl. bp. Nankiera,Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, plac Grunwaldzki 3,Parafia pw. św. Jadwigi Śl. we Wrocławiu-Leśnicy,oraz Wigilia Zesłania Ducha Świętego
w kościele św. Augustyna tegoroczne czuwanie poprowadziła Wspólnota Ichtis i  Carver Alan Ames z Wielkiej Brytanii, podczas czuwania w Wigilię Pięćdziesiątnicy, charyzmatyk opowiadał we Wrocławskim Centrum Kongresowym o doświadczeniu bezwarunkowej Bożej miłości, o cudownym natychmiastowym wyzwoleniu z nałogów i posłaniu, jakie otrzymał.
TVRodzina była z kamerą  w Parafii NMP Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1. Czuwanie rozpoczęło się  od  o 20.00 - uwielbienie,którą prowadzili liderzy wspólnot Dom Boży i wspólnoty Lew Judy 21.00- początek wykładu ks. Mariusza Rosika;

wideo-realizacja Zdzisław Maj/TVRodzina

 

 

Czytaj dalej...

Abp Mokrzycki(wywiad)

W niedzielę Miłosierdzia Bożego J.E. Abp Mieczysław Mokrzycki - Metropolita Lwowski, były sekretarz Papieża Jana Pawła II przybył do Wrocławia aby w uroczystej procesji wprowadzić relikwie Świętego Jana Pawła II do Kościoła pw. Odkupiciela Świata.
Podczas homolii przekazał swe świadectwo o wielkim Papieżu Polaku , o jego codziennym dniu w Watykanie, podróżach , spotkaniach, nieustannej modlitwie, umiłowaniu Ojczyzny Polski , o św. Faustynie i Niedzieli Miłosierdzia Bożego ustanowionej przez Papieża Jana Pawła II.
Po Mszy św. J.E. Abp Mieczysław Mokrzycki udzielił nam ekskluzywnego wywiadu. Zapraszamy do jego obejrzenia i wysłuchania.

Produkcja : Andrzej Mas - TVRodzina, 2018
wywiad prowadził: Janusz Gajdamowicz

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki