Menu

Z Życia Kościoła (285)

Kardynał Gublinowicz o decyzji Benedykta XVI

Kardynał Henryk Gulbinowicz opowie o swoich kontaktach z Benedyktem XVI ,a wcześniej z kardynałem Josephem Ratzingerem, zdradzi kulisy nadania tytułu doktora Honoris causa kardynałowi Ratzingerowi przez Papieski Wydział Teologiczny, skomentuje także decyzję Ojca Świętego o rezygnacji ze Stolicy Piotrowej. 
Z kardynałem rozmawia Jolanta Krysowata.
video-realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

Wielki Post i Peregrynacja Krzyża JP II

Rozpoczęliśmy Wielki Post - w Środę Popielcową we wrocławskiej katedrze zainaugurowana został peregrynacja krzyża, przy którym w swój ostatni Wielki Piątek modlił się bł. Jan Paweł II.Ten znak naszej wiary został uroczyście wniesiony do wrocławskiej katedry, skąd rozpoczęła się jego roczna wędrówka po parafiach i wspólnotach diecezji wrocławskiej.Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.Popiół, którym kapłani posypują głowy wiernym, pochodzi ze spalonych gałązek, które były poświęcone w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo adoracji krzyża.
Video realizacja: Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

PRZEKAZANIE KRZYŻA JPII dla ARCHIDIECEZJI

11 lutego odbyło się przekazanie krzyża wielkopiątkowego bł. Jana Pawła II dla archidiecezji. W imieniu diecezji wrocławskiej, krzyż odebrał ks. Marian Biskup, Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa. Krzyż wielkopiątkowy na stałe przebywa w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej (diecezja przemyska). Po rocznej peregrynacji w archidiecezji wrocławskiej, powróci do parafii diecezji przemyskiej. 

video-realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki