Menu

Z Życia Kościoła (291)

Niedziela Dobrego Pasterza-wywiad Ks.Rektor Adam Łuźniak

Czwarta niedziela wielkanocna zwyczajowo zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza,tego dnia modlimy się szczególnie o liczne i święte powołania do kapłaństwa.W Polsce mamy ok.90 seminariów diecezjalnych i zakonnych.Ciekawy wywiad z Ks. Adamem Łuźniakiem wiele wyjaśnia,Zapraszamy!!! - Kształci się w nich ponad 5 tys.kleryków, to jak zauważa o. Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego,który głosił do kleryków konferencje na Jasnej Górze wzbudza zazdrość wielu biskupów świata.Aktualne informacje na stronie:http://www.seminarium.wroclaw.pl/site/
video- realizacja Zdzisław Maj, wywiad prowadził:Paweł Trawka.

Czytaj dalej...

VIII rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

stypendysci tysiacleciaVIII rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II jest dla każdego stypendysty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia szczególnym wydarzeniem. 2 marca 2013 roku wrocławska wspólnota stypendystów postanowiła uczcić śmierć, tak bliskiego nam wszystkim, Błogosławionego. Wspólna msza święta, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Delwo zebrała lokalną społeczność i samych stypendystów w jednym miejscu, gdzie wszyscy w zadumie przeżywali cud Eucharystii. Stypendyści czynnie włączyli się w liturgię, prowadząc czytania, odśpiewując psalmy oraz czyniąc posługę.
Czynne zaangażowanie się stypendystów w liturgię, która odbyła się w archikatedrze wrocławskiej, pozwoliło pokazać, że żywy pomnik jaki stanowimy to nie tylko puste słowa, ale przede wszystkim ludzie i czyny, które za nimi stoją/tekst: Łukasz Kaleńczuk.

video- realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

Wielki Piątek

Ciemna Jutrznia o poranku
Biskupi wrocławscy, kanonicy katedralni, księża i klerycy modlili się poranną liturgią godzin we wrocławskiej katedrze.Przed obnażonym ołtarzem ustawiano potężny, piętnastoramienny świecznik. Po każdym zaśpiewanym psalmie i przeczytanym czytaniu gaszono jedną świecę,ostania zgasła na zakończenie jutrzni.
Homilia ks. infułata. Adama Drwięgi:http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6557/
Wyjątkowy dzień adoracji Krzyża
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Centralnym wydarzeniem liturgii wielkopiątkowej jest adoracja Krzyża. Zasłonięty fioletowym suknem Krzyż wnosi się przed ołtarz. Celebrans stopniowo odsłania ramiona Krzyża i śpiewa trzykrotnie: "Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata", na co wierni odpowiadają: "Pójdźmy z pokłonem".
Posłuchaj całej homilii bp. Andrzeja
Siemieniewskiego: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/6562

video-realizacja Zdzisław Maj- TVrodzina

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki