Menu

Z Życia Kościoła (284)

Wielki Post i Peregrynacja Krzyża JP II

Rozpoczęliśmy Wielki Post - w Środę Popielcową we wrocławskiej katedrze zainaugurowana został peregrynacja krzyża, przy którym w swój ostatni Wielki Piątek modlił się bł. Jan Paweł II.Ten znak naszej wiary został uroczyście wniesiony do wrocławskiej katedry, skąd rozpoczęła się jego roczna wędrówka po parafiach i wspólnotach diecezji wrocławskiej.Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.Popiół, którym kapłani posypują głowy wiernym, pochodzi ze spalonych gałązek, które były poświęcone w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.Po Eucharystii rozpoczęło się nabożeństwo adoracji krzyża.
Video realizacja: Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

PRZEKAZANIE KRZYŻA JPII dla ARCHIDIECEZJI

11 lutego odbyło się przekazanie krzyża wielkopiątkowego bł. Jana Pawła II dla archidiecezji. W imieniu diecezji wrocławskiej, krzyż odebrał ks. Marian Biskup, Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa. Krzyż wielkopiątkowy na stałe przebywa w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Kraczkowej (diecezja przemyska). Po rocznej peregrynacji w archidiecezji wrocławskiej, powróci do parafii diecezji przemyskiej. 

video-realizacja Zdzisław Maj

Czytaj dalej...

Powstaje studio telewizyjne TV Rodzina

Radio Rodzina podjęło inicjatywę stworzenia telewizji internetowej archidiecezji wrocławskiej TV Rodzina. Pod koniec miesiąca stycznia br. rozpoczniemy już transmisję codziennej mszy św. z katedry wrocławskiej. W siedzibie Radia Rodzina rozpoczęły się prace przy budowie studia telewizyjnego. Polecamy to dzieło ewangelizacyjne modlitwom naszych przyjaciół i dziękujemy za każdy gest wsparcia materialnego.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Więcej wiadomości


chwilowki