Menu

Dar języków w Kościele

Od pół wieku katolicy modlą się o wylanie Ducha Świętego.Wielu z nich oczekuje przy tym objawienia się nowego sposobu modlitwy,które nazywają darem języków.Niektórzy nazywają glosolalia,nazwa ta wywodzi się z nowego Testamentu.
Trwa charyzmatyczne spotkanie modlitewne, wspaniałe śpiewy wychwalające Boga, wzniesione ręce… Nagle przez głośniki zaczynają płynąć nowe dźwięki: kuara-ririii kuara-ruruuu. To „modlitwa w językach”.
Na to pytanie odpowie nam nasz gość Ks. Biskup Andrzej Siemieniewski, który tematowi „Języki z ognia” O mówieniu językami w Kościele poświęcił swoje poniedziałkowe spotkanie we wrocławskiej „Civitas Christiana”Biskup Andrzej zaprosił słuchaczy do przyjrzenia się wydarzeniu Zesłania Ducha Świętego (Dz 2, 1-4) – gdy „języki jakby z ognia” spoczęły na uczniach, „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” i „zaczęli mówić obcymi językami”. Często możemy spotkać się z ikonami, na których przedstawiono tę scenę jako pełną majestatu i spokoju, a w niektórych tłumaczeniach Pisma Świętego mowa jest o „rozprawianiu” apostołów – co sugeruje uporządkowaną, spokojną debatę, rozmowę. Czemu więc niektórzy świadkowie wydarzenia twierdzili, że uczniowie „upili się młodym winem” (Dz 2,13)? – Ta scena musiała być pełna dynamizmu, zamieszania, a może nawet chaosu, nie w sensie negatywnym, ale właśnie w sensie dynamiki, zaskoczenia.

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Cały wykład  audio w Civitas Christiana: http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/16531/

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 marzec 2017 14:38

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki