Menu

Pokój i dobro!

Pokój i dobro!to franciszkańskie zawołanie jest hasłem Orszaku Trzech Króli 2017, który 6 stycznia przejdzie ulicami stolicy Dolnego Śląska i dotrze do stajenki, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu. Dzisiaj 3 stycznia zostaliśmy zaproszeni na konferencję na temat tegorocznego Oraszaku który wyruszy tradycyjnie z Ostrowa Tumskiego o godz. 12.30 i będzie już siódmym wrocławskim, wspólnym kolędowaniem. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi. Uczestnikom rozdawane będą orszakowe korony oraz śpiewniki i naklejki.W Orszaku Trzech Króli 2017 nie zabraknie nowości programowych – uczestników na ul. Oławskiej witać będzie powiększony Chór Anielski, a z racji Roku Jadwiżańskiego obchodzonego w naszej archidiecezji do aktorów dołączy dwór św. Jadwigi.W czasie drogi nie braknie we Wrocławiu oczywiście spotkania z Herodem czy zaciętej walki aniołów z diabłami. (w tym roku w zupełnie innej odsłonie), a całemu Orszakowi przewodzić będą Trzej Królowie – konno, w asyście swoich rycerzy.
Moja scenka będzie w tym roku nieco bardziej rozbudowana. Szykuję coś specjalnego. Zdecydowałem się jednak zrezygnować z maski, bo docierały liczne głosy, że dzieci bardzo się jej bojąmówi Tomasz Żytka już po raz piąty występujący w roli zbrodniczego władcy.
Na zakończenie na scenie w Rynku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Joszko Brody i zespołu Dzieci z Brodą, którzy przygotowali dla uczestników moc niespodzianek.Zapraszamy

wideo-realizacja Zdzisław Maj TVRodzina

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki