Menu

TAK POMAGAM

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej ruszył z XI Ogólnopolską Zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak, pomagam!"
Zaangażowanych w akcje jest ponad 650 wolontariuszy, to ludzie o szczerych i pięknych sercach, chcący nieść pomoc najbardziej potrzebującym. - podkreśla ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
Ale każdy z nas ma w sobie serce szlachetne, jesteśmy narodem solidarności. Nasi rodzicie i dziadkowie często mówili o solidarności w narodzie, wzajemnej pomocy i wrażliwości. To nie zniknęło, to wciąż w nas trwa i my i nasi podopieczni tego doświadczamy. Bo w sklepie zdejmujemy z półki, np. kilogram mąki a on po drodze do kosza Caritas zamienia się w kilogram dobra. I te tony zebranej żywności to są tak naprawdę tony dobra, którym podzieliliśmy się z ubogimi. To dobro trafi do konkretnych osób znanych nam z imienia i nazwiska, chcemy przygotować paczki żywnościowe dostosowane do potrzeb każdego gospodarstwa. Inaczej będzie wyglądała paczka dla samotnej starszej osoby a inaczej dla rodziny wielodzietnej czy bezdomnej. Szacujemy, że dzięki tegorocznej zbiórce z naszych paczek skorzysta 4200 osób.
Do koszy można wkładać artykuły o dłuższym terminie do spożycia: mąką, kasza, ryż, olej, konserwy, dżemy, napoje, płatki śniadaniowe, słodycze, wszystkie zapakowane artykuły.

Akcja trwa dziś i jutro, 9 i 10 grudnia w 70 sklepach na terenie Archidiecezji Wrocławskiej. Zbieramy żywność dziś do godziny 19 jutro od 10 do wieczora.
Zobaczymy też na żywo znanego księdza rapera Jakuba Bartczaka .

Uruchommy w sobie to dobro, które czasami tak skrzętnie ukrywamy, zróbmy ten gest solidarności wobec osób którym się gorzej powodzi, którzy czasem są niezaradni, którzy są schorowani i cierpiący. Dzielmy się dobrem, bądźmy solidarni i wrażliwi na potrzeby słabszych.
Wideo realizacja: Andrzej Mas - tvRodzina

Ostatnio zmienianysobota, 10 grudzień 2016 06:40

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki