Menu

Międzynarodowa Piłka Nożna Uliczna

W centrum miasta stanęło boisko do piłki nożnej ulicznej, na którym zmierzyły się ze sobą najlepsze reprezentacje grających na turnieju Wrocław Cup 2016 to osóby bezdomne i uzależnione, które leczą się w ośrodkach postrehabilitacyjnych; dlatego zawody organizujemy w samym centrum miasta,żeby pokazać społeczeństwu że bezdomni to nie tylko śmierdzący ,brudny człowiek.Na boisku występują młodzi, wysportowani, energiczni ludzie. Gdybyśmy przechodzili obok nich na ulicy, nigdy byśmy się nie spodziewali, że mijamy osobę, która nie ma domu - wyjaśnia  Maciej Gudra organizator imprezy.
- Piłka nożna i ogólnie sport wspiera zasadniczą terapię. Uczy działania w grupie, czy jak reagować na porażki. Pozwala w jakimś stopniu uporządkować emocje. To jest niewątpliwie taki dźwig w kierunku normalnego, spokojnego życia dla ludzi, którzy znaleźli się na zakręcie.
Dajemy im możliwość uprawiania sportu, trzeźwego życia. Wracają do rytmu. Dostajemy od nich informacje: „Lubię to pozytywne zmęczenie”- opowiada Jacek Karczewski, trener polskiej reprezentacji.
Relacja to skrót z turnieju 2-3 czerwca,chwilę przed następnie sam finałowy mecz,razem z Tą atmosferą, która towarzyszyła przy turnieju Wrocław Cup 2016.
Zwycięzcą VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Piłce Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych - rozegranych na wrocławskim Rynku w dniach 2-3 lipca 2016 została drużyna Nowy Dworek I. W finale pokonała ona zespół Brat Albert Wrocław 5:3
W turnieju wystąpiły następujące drużyny:
Reprezentacje: Polski, Węgier, Niemiec, Austrii, Luksemburga, Rosji, dwie drużyny z Litwy.
Oprócz nich grały także zespoły polskie: Przyjaciele (poprzedni kadrowicze polscy), dwa składy z Nowego Dworka (oznaczone odpowiednio: I i II) oraz Brat Albert Wrocław.

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta - Koło Wrocławskie
CAŁOROCZNA POMOC OSOBOM BEZDOMNYM
organizacja pożytku publicznego - KRS 0000298714
NIP 899-22-83-286 - REGON 020695268 ul. bp. Bogedaina 5,  50-514 Wrocław
tel./faks  71 367 12 37  (pn-pt  9:00-16:00)

Ostatnio zmienianypiątek, 08 lipiec 2016 15:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

Więcej wiadomości


chwilowki