Menu

Błogosławieni, którzy wędrują

36. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę - zapraszająca, by odnowić Chrzest św. i przeżyć tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czwartek 9 czerwca przy bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu działał Punkt Informacji Pielgrzymkowej.
Na bruku stanęły pielgrzymie namioty, pojawiły się miejsca dla dziecięcej twórczości i puszczania baniek mydlanych.
Przechodnie mogli otrzymać wszelkie informacje na temat pielgrzymki, ale też porozmawiać o wierze i włączyć się w zabawę - animowaną przez profesjonalnego wodzireja, Sebastiana Petita - choćby w niełatwą budowę mini Górki Przeprośnej.
Zaplanowano też m.in. zawody w wypychaniu namiotu czy mini-pielgrzymkę dla dzieci.Napis na plakacie tworzonym przez dzieci brzmiał: Błogosławieni, którzy wędrują. „Kuzyn” wspomina o charakterystycznych rysach tegorocznej pielgrzymki, nawiązujących do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia.
Hasło tegorocznej wędrówki brzmi „Miłosierdzie w uczynkach”. Mogę zdradzić, że poranne konferencje w czasie drogi będą dotyczyły uczynków miłosierdzia co do duszy, wieczorne zaś, gdy nasze ciała będą już znużone, uczynków miłosierdzia co do ciała. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że pielgrzymka jest wspaniałą okazją, by czynić miłosierdzie.
Celem akcji jest promocja sierpniowej 36 Pielgrzymki na Jasną Górę, która będzie trwała od 2 do 10 sierpnia i wyruszy pod hasłem „MIŁOSIERDZIE W UCZYNKACH”.
W punkcie  można bylo otrzymać informacje o trasie pielgrzymki, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać na 9-dniową wędrówkę.Więcej na temat pielgrzymowania i tej 36 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na stronie:http://www.pielgrzymka.pl/

wideo-realizacja Zdzisław Maj tvRodzina
intro-animacja Jakub Maryniaczyk TVPielgrzymka
komentarze Sebastian Petit

muzyka:wykonawca http://incompetech.com/
Audionautix: Touchpoint – na licencji Creative Commons Attribution

Ostatnio zmienianypiątek, 17 czerwiec 2016 16:53

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

chwilowki